Jak wysłać paczkę poza granicę Polski?

Jak wysłać paczkę poza granicę Polski?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chociaż mogłoby się wydawać, że wysyłanie paczki za granicę to długi i skomplikowany proces, w rzeczywistości może przebiegać on całkiem sprawnie i szybko – wystarczy wiedzieć, jak się za to zabrać? Jak więc wysłać przesyłkę poza granicę Polski? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w tym artykule!

Planujesz wysłać paczkę za granicę, ale nie masz pojęcia, jak to zrobić? Dowiedz się, jak prawidłowo ją zapakować oraz  bezpiecznie przesłać.

Pakowanie paczki

Najważniejszym elementem, który warto mieć na uwadze, przygotowując paczkę do wysyłki, zarówno tej krajowej, jak i zagranicznej, jest jej odpowiednie opakowanie. Jednak jak je wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego wielkość. Jakikolwiek materiał wybierzesz – kartonowe pudełko, tuba, kontener plastikowy lub metalowy, czy też drewniana skrzynka, najważniejsze jest, aby opakowanie było możliwie najbardziej zbliżone rozmiarami do gabarytów przesyłanego towaru. Dzięki temu towar będzie zabezpieczony przed przemieszczaniem się, co skutecznie ograniczy uszkodzenia wynikające z uderzania o ścianki opakowania. 

Dla maksymalnego bezpieczeństwa możesz także użyć wypełniaczy takich jak folia bąbelkowa, granulaty, poduszki z powietrzem, styropian, a nawet stare pogniecione gazety, które dodatkowo zabezpieczą wysyłany przedmiot przed przemieszczaniem się. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. 

Jak wysłać paczkę za granicę? 

Jeśli interesują Cię paczki do Anglii, paczki do Irlandii, a czy nawet paczka do USA lub jakiegokolwiek innego miejsca na świecie, masz wiele możliwości. Możesz skorzystać zarówno z oferty Poczty Polskiej, jak i dowolnej firmy kurierskiej. Możesz także zdecydować się na paczkę ekonomiczną lub priorytetową – zazwyczaj różni je to, że te pierwsze przesyłane są drogą lądową lub morską, natomiast te drugie samolotem. Jak długo trzeba czekać na taką przesyłkę? W przypadku paczek wysyłanych drogą lądową lub morską jest to od 2 do 5 dni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się wysłać paczkę samolotem, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że trafi ona do rąk nadawcy już następnego dnia. 

Co więcej, podobnie jak w przypadku przesyłek krajowych, możesz dokonać wysyłki za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Możesz  też zadeklarować wartość paczki, czyli ubezpieczyć ją na konkretną sumę pieniężną. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie kraje respektują takie zabezpieczenia – dla przykładu, nie ma możliwości przesłania paczki z zadeklarowaną wartością do Wielkiej Brytanii.

Należy także pamiętać, że wysyłając paczkę poza Unię Europejską, musisz dołączyć do niej dokumenty celne oraz określić zawartość paczki i jej wartość pieniężną. Więcej na ten temat dowiesz się na stronach rządowych. 

Fot.: Bench Accounting/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym do ślubu w 2023? Trendy ślubne
Czym do ślubu w 2023? Trendy ślubne
Jaki samochód do ślubu wybrać w 2023 roku?
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Choć stoki narciarskie w końcu otwarto 12 lutego, to niepewna sytuacja związana z zimowym wypoczynkiem popchnęła zapalonych narciarzy do stosowania […]
Najciekawsze zastosowania quadów w zimę
Najciekawsze zastosowania quadów w zimę
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że quad idealnie sprawdza się w okresie zimowym, dzięki kilku praktycznym zastosowaniom. Poznaj kilka najciekawszych.
Ostatnie wpisy