Największe zloty motocyklistów na świecie. Tam musisz się zjawić!

Największe zloty motocyklistów na świecie. Tam musisz się zjawić!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

loty to świetna okazja, by poznać miłośników motocykli z wszystkich zakątków świata i spędzić czas w świetnej atmosferze. Słońce, ryk silników, przyjemny gwar i koncertujący muzycy – czego więcej potrzeba? Sprawdzamy, gdzie nie może Cię zabraknąć!

Daytona Bike Week and Biketoberfest

Zaczynamy z grubej rury. Ameryka to kolebka motoryzacji, a jej historia nieodłącznie wiąże się ze światem motoryzacji. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam organizowane są jedne z największych i najważniejszych wydarzeń motocyklowych. W tym przypadku mamy do czynienia z dziadkiem wśród zlotów – Daytona Bike Week sięga lat 30. XX wieku. Data wydarzenia zbiega się z rozpoczęciem sezonu motocyklowego i przyciąga ogromne rzesze ludzi koncertami, konkursami mokrych podkoszulków, czy wystawami. Bliźniaczy do Daytona Bike Week, Biketoberfest organizowany jest w październiku. 

Sturgis

To kolejny event organizowany na Nowym Kontynencie. Tym razem w mieście Sturgis w Południowej Dakocie. Zlot w Sturgis jest jedynie o rok młodszy od Daytony i nadal prężnie funkcjonuje po 80 latach aktywności. Sturgis trwa aż 10 dni i znany jest z licznych atrakcji, koncertów i konkursów. Na miejscu zwykle pojawia się aż 500 tys. motocyklistów, z czego ponad połowa z nich dojeżdża tam na własnych maszynach – bez względu na dystans. Na zlocie zagrali między innymi – Canned Heat, BTO, Cheap Trick, Styx, Cher, Ozzy Osbourne oraz “Weird Al” Yankovic. Wydarzenie odbywa się w sierpniu.

Hogrock

Jeśli marzysz o klasycznym zlocie dla dorosłych (w pełnym tego słowa znaczeniu), to nie możesz lepiej trafić. Czerwcowy zlot w stanie Illinois wypełniony jest litrami dobrego piwa, dobrym ciężkim brzmieniem i jednym wielkim grillowaniem. Podobnie, jak w przypadku Daytona, Hogrock odbywa się w październiku pod nazwą Rocktober. 

Bike1066

Wracamy na Stary Kontynent. Bike1066 to event organizowany w brytyjskim Hastings. Reklamowany jako największy darmowy zlot motocykli na terenie Wielkiej Brytanii, Bike1066  organizowany jest podczas tamtejszej “majówki”. Wszystko zaczyna się od tradycyjnego 50-milowego przejazdu z Locksbottom do Hastings. Poza wrażeniami motocyklowymi, przy okazji odwiedzin warto oderwać się na chwilę od dobrej zabawy i zwiedzić liczne zabytki w pobliżu Hastings. Przyjemne z pożytecznym. 

Zlot motocyklowy w Faro

Zlot ten organizowany jest w słonecznej Portugalii w trzecim tygodniu lipca – w mieście Faro. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji – całodobowy bar, koncerty, czy namioty handlowe. Możesz zatrzymać się nieopodal zlotu lub w samym epicentrum dobrej zabawy, dzięki czemu przesiąkniesz pozytywną energią. Wyprawa motocyklowa do serca Portugalii to świetna przygoda, która z pewnością zapadnie w pamięć.  

Elefantentreffen

Tym razem propozycja bliższa naszym granicom. Jest to również kontrast do ostatniej propozycji, ponieważ zlot ten odbywa się w Bawarii na przełomie stycznia i lutego, a więc z pewnością przyda Ci się odzież termoaktywna. Z racji tego, że napotkasz na śnieg, Elefantentreffen jest wydarzeniem zarezerwowanym dla największych twardzieli. Warto przynajmniej raz w życiu tam pojechać.

Festiwal prędkości w Goodwell

Choć nie jest to wydarzenie przeznaczone stricte dla miłośników motocykli, to z pewnością motocykle są jedną z jej najważniejszych części. Festiwal przyciąga zakręconych maniaków motoryzacyjnych z całego świata. Wydarzenie to jest największym na świecie zlotem wszelkiej maści klasyków. Nigdzie indziej nie będziesz w stanie zobaczyć takiej ilości maszyn, które zmieniły oblicze motoryzacji i ludzkości – od jednośladów, przez samochody, po bolidy Formuły 1. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
W wieku 69-lat zmarł Ralph Hudson. Był rekordzistą świata w prędkości na motocyklu bez dodatkowego pakietu aerodynamicznego. Hudson stracił życie na skutek urazów po wypadku, do którego doszło trzy tygodnie wcześniej na pokazie w Salt Lake City podczas imprezy Bonneville Speed Week.
Benelli Leoncino 800: nie trafił jeszcze oficjalnie do Polski, a już został udoskonalony
Benelli Leoncino 800: nie trafił jeszcze oficjalnie do Polski, a już został udoskonalony
Zaskoczeniem dla fanów marki będzie również to, że nowa wariacja będzie lżejsza o kilka kilogramów! Jak widać, da się dokonać niemożliwego.
Śmiertelny wypadek 19-latka podczas Llano Off-Roading Event
Śmiertelny wypadek 19-latka podczas Llano Off-Roading Event
Mężczyzna został przygnieciony przez czterokołowiec po wykonaniu gwałtownego manewru skrętu w lewo.
Ostatnie wpisy