Szwajcarzy i Austriacy chcą zakazu dla zbyt głośnych motocykli!

Szwajcarzy i Austriacy chcą zakazu dla zbyt głośnych motocykli!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Według szwajcarskich władz, 95 decybeli to graniczna wartość dopuszczalnego hałasu emitowanego przez jednoślad na wolnych obrotach. Tamtejsi rządzący mają kilka pomysłów na egzekwowanie nowego prawa.

Nie od dziś wiadomo, że szwajcarskie drogi to atrakcyjny owoc dla motocyklistów. W alpejskich wioskach i miasteczkach bardzo często można spotkać wszelkiej maści jednoślady. Nie byłoby to problemem, gdyby nie potęgujący weekendowy hałas spowodowany obecnością zbyt dużej ilości motocykli. Z tego powodu, Szwajcarzy rozważają wprowadzenie ograniczeń głośności.

Co ciekawe, podobne prawo zastosowano również w Austrii. To właśnie tam w okresie od 10 czerwca do 31 października niektóre z najbardziej popularnych austriackich tras motocyklowych zostały zamknięte dla jednośladów emitujących więcej niż 95 dB.

Szwajcarzy planują egzekwowanie prawa za pomocą sonicznych radarów, które byłyby odpowiedzialne za mierzenie głośności dźwięków wydobywających się z przejeżdżających pojazdów.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie wykorzystać klimatyzację w samochodzie w upalne dni?
Jak skutecznie wykorzystać klimatyzację w samochodzie w upalne dni?
W upalne dni klimatyzacja w samochodzie jest niezastąpionym urządzeniem, które zapewnia komfortowe warunki podczas jazdy. Jednak nie każdy wie, jak skutecznie wykorzystać klimatyzację w samochodzie, aby zwiększyć jej efektywność i uniknąć nieprzyjemnych skutków dla zdrowia. W tym artykule przedstawimy poradnik, jak skutecznie wykorzystać klimatyzację w samochodzie w upalne dni.
Triumph Bonneville 2021 – czyli odświeżony klasyk
Triumph Bonneville 2021 – czyli odświeżony klasyk
Jednym z najbardziej uznanych i popularnych motocykli był Bonneville. W tym roku doczekamy się zupełnie nowej, odświeżonej konstrukcji. Trzeba przyznać, że prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie!
Jak sprawnie przetransportować towar?
Jak sprawnie przetransportować towar?
Jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz sprawnie przetransportować swoje towary? Ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się jakie wymogi musisz spełnić, aby móc legalnie przewozić towary na potrzeby własne oraz kiedy warto zatrudnić firmę transportową.
Ostatnie wpisy