Jak w łatwy sposób zaoszczędzić na OC w 2023?

MOTOŚWIAT
Jak w łatwy sposób zaoszczędzić na OC w 2023?

Materiał Partnera

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Komunikacyjne ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu (i innych pojazdów mechanicznych), dla ich właścicieli w Polsce. Jego głównym celem jest ochrona finansowa osób trzecich, które doznały szkody w wyniku wypadku drogowego spowodowanego przez posiadacza ubezpieczonego pojazdu. Ubezpieczenie OC samochodu pokrywa koszty naprawy uszkodzonego mienia oraz ewentualne odszkodowania dla poszkodowanych. Dzięki niemu poszkodowany otrzymuje odszkodowanie nie od osoby, która spowodowała wypadek, ale od towarzystwa ubezpieczeniowego, u którego sprawca miał wykupione ubezpieczenie auta.

Jakie są sposoby na obniżenie składki na ubezpieczenie OC i AC samochodu?

Cena za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu (OC), zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to wiek i staż kierowcy, historia wcześniejszych szkód, posiadane zniżki, a także marka i model ubezpieczanego samochodu oraz pojemność jego silnika. Z oczywistych powodów najwięcej za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zapłacą młodzi kierowcy, niemający zniżek i będący posiadaczami samochodów z dużymi pojemnościami silnika. Na szczęście istnieją pewne sposoby na to, aby obniżyć wysokość składki w ubezpieczeniu OC.

  • Zniżki za bezszkodową jazdę. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla kierowców, którzy przez długi czas nie spowodowali żadnego wypadku. Im dłużej jesteś bezszkodowym kierowcą, tym niższa może być Twoja składka.
  • Wybór odpowiedniego pojazdu. Składka OC zależy od marki, modelu i wieku samochodu. Nowe, drogie lub sportowe samochody mogą być droższe w ubezpieczeniach obowiązkowych.
  • Korzystanie z promocji i rabatów. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują rabaty dla nowych klientów, dla młodych kierowców po ukończonym szkoleniu czy dla osób korzystających z innych produktów tej samej firmy. Mniej zapłacisz także, kupując ubezpieczenie OC online.
  • Porównywanie ofert. Regularne sprawdzanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych i korzystanie z porównywarek online może pomóc w znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Bezpłatne, szybkie i rzetelne porównanie ofert na ubezpieczenie pojazdu znajdziesz na stronie WOW polisa.
  • Bezpieczna jazda. Unikanie mandatów i punktów karnych może wpłynąć na niższą składkę.
  • Instalacja dodatkowego sprzętu. W niektórych przypadkach instalacja alarmu, lokalizatora GPS lub innych urządzeń zwiększających bezpieczeństwo może wpłynąć na obniżenie składki przy polisie AC.
  • Ograniczenie liczby kierowców. Jeśli zadeklarujesz, że tylko Ty lub określone osoby będą prowadzić pojazd, niektóre towarzystwa mogą zaproponować niższą składkę ubezpieczenia OC.
  • Płatność jednorazowa. Płacenie składki ubezpieczenie samochodu online za cały rok z góry, zamiast w ratach, może przynieść zmniejszenie ceny.
  • Korzystanie z programów lojalnościowych. Część ubezpieczycieli oferuje programy lojalnościowe dla stałych klientów.
  • Kody rabatowe. Można również szukać w internecie kodów rabatowych, które należy wpisać w ostatnim etapie finalizacji zamówienia. Takie kody udostępniane są na specjalnych stronach, mogą na nie liczyć również klienci wybranych banków lub pracownicy firm, współpracujących z ubezpieczycielem.

Jeżeli dopiero jesteś przed zakupem nowego ubezpieczenia OC dla swojego samochodu, koniecznie porównaj wybrane przez siebie oferty. Polecamy także inne ciekawe artykuły na temat ubezpieczeń OC, na przykład ten dostępny na stronie https://www.wowpolisa.pl/p/ubezpieczenie-oc-niezarejestrowanego-auta/82.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kupić dobry akumulator do motocykla? Zobacz nasz poradnik
Jak kupić dobry akumulator do motocykla? Zobacz nasz poradnik
Twój jednoślad nie chce odpalić po zimowaniu? Przyczyną najprawdopodobniej jest niesprawny akumulator, czas więc na zakup nowego – ale jaki wybrać?
Jak bezpieczne i wygodne jest korzystanie z aplikacji do zamawiania taksówek?
Jak bezpieczne i wygodne jest korzystanie z aplikacji do zamawiania taksówek?
Artykuł rzetelnie omawia bezpieczeństwo i wygodę korzystania z aplikacji do zamawiania taksówek, pokazując najważniejsze aspekty takie jak prywatność, bezpieczeństwo transakcji oraz korzyści z szybkiego dostępu do usług.
Nowe BMW CE 04: bezgłośna zelektryfikowana rewolucja wśród miejskich jednośladów
Nowe BMW CE 04: bezgłośna zelektryfikowana rewolucja wśród miejskich jednośladów
Motocykl wyróżnia się futurystycznym projektem, pełnymi kołami oraz wkomponowaną w stylistykę skutera nóżkę boczną.
Ostatnie wpisy