Jak w łatwy sposób zaoszczędzić na OC w 2023?

MOTOŚWIAT
Jak w łatwy sposób zaoszczędzić na OC w 2023?

Materiał Partnera

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Komunikacyjne ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu (i innych pojazdów mechanicznych), dla ich właścicieli w Polsce. Jego głównym celem jest ochrona finansowa osób trzecich, które doznały szkody w wyniku wypadku drogowego spowodowanego przez posiadacza ubezpieczonego pojazdu. Ubezpieczenie OC samochodu pokrywa koszty naprawy uszkodzonego mienia oraz ewentualne odszkodowania dla poszkodowanych. Dzięki niemu poszkodowany otrzymuje odszkodowanie nie od osoby, która spowodowała wypadek, ale od towarzystwa ubezpieczeniowego, u którego sprawca miał wykupione ubezpieczenie auta.

Jakie są sposoby na obniżenie składki na ubezpieczenie OC i AC samochodu?

Cena za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu (OC), zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to wiek i staż kierowcy, historia wcześniejszych szkód, posiadane zniżki, a także marka i model ubezpieczanego samochodu oraz pojemność jego silnika. Z oczywistych powodów najwięcej za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zapłacą młodzi kierowcy, niemający zniżek i będący posiadaczami samochodów z dużymi pojemnościami silnika. Na szczęście istnieją pewne sposoby na to, aby obniżyć wysokość składki w ubezpieczeniu OC.

  • Zniżki za bezszkodową jazdę. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla kierowców, którzy przez długi czas nie spowodowali żadnego wypadku. Im dłużej jesteś bezszkodowym kierowcą, tym niższa może być Twoja składka.
  • Wybór odpowiedniego pojazdu. Składka OC zależy od marki, modelu i wieku samochodu. Nowe, drogie lub sportowe samochody mogą być droższe w ubezpieczeniach obowiązkowych.
  • Korzystanie z promocji i rabatów. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują rabaty dla nowych klientów, dla młodych kierowców po ukończonym szkoleniu czy dla osób korzystających z innych produktów tej samej firmy. Mniej zapłacisz także, kupując ubezpieczenie OC online.
  • Porównywanie ofert. Regularne sprawdzanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych i korzystanie z porównywarek online może pomóc w znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Bezpłatne, szybkie i rzetelne porównanie ofert na ubezpieczenie pojazdu znajdziesz na stronie WOW polisa.
  • Bezpieczna jazda. Unikanie mandatów i punktów karnych może wpłynąć na niższą składkę.
  • Instalacja dodatkowego sprzętu. W niektórych przypadkach instalacja alarmu, lokalizatora GPS lub innych urządzeń zwiększających bezpieczeństwo może wpłynąć na obniżenie składki przy polisie AC.
  • Ograniczenie liczby kierowców. Jeśli zadeklarujesz, że tylko Ty lub określone osoby będą prowadzić pojazd, niektóre towarzystwa mogą zaproponować niższą składkę ubezpieczenia OC.
  • Płatność jednorazowa. Płacenie składki ubezpieczenie samochodu online za cały rok z góry, zamiast w ratach, może przynieść zmniejszenie ceny.
  • Korzystanie z programów lojalnościowych. Część ubezpieczycieli oferuje programy lojalnościowe dla stałych klientów.
  • Kody rabatowe. Można również szukać w internecie kodów rabatowych, które należy wpisać w ostatnim etapie finalizacji zamówienia. Takie kody udostępniane są na specjalnych stronach, mogą na nie liczyć również klienci wybranych banków lub pracownicy firm, współpracujących z ubezpieczycielem.

Jeżeli dopiero jesteś przed zakupem nowego ubezpieczenia OC dla swojego samochodu, koniecznie porównaj wybrane przez siebie oferty. Polecamy także inne ciekawe artykuły na temat ubezpieczeń OC, na przykład ten dostępny na stronie https://www.wowpolisa.pl/p/ubezpieczenie-oc-niezarejestrowanego-auta/82.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezent dla nastolatka – co będzie odpowiednie?
Prezent dla nastolatka – co będzie odpowiednie?
Minęły czasy, kiedy dziecko cieszyło się ze zwykłego misia bądź samochodzików. Teraz, będąc dorastających człowiekiem, trudniej dogodzić jako zmieniającym się jak w kalejdoskopie życzeniom. Na szczęście istnieją uniwersalne prezenty, które z powodzeniem możemy podarować nastoletniemu chłopcu.
Komfort podróży z wynajmem autokarów. Jak wybrać idealny pojazd dla swojej grupy
Komfort podróży z wynajmem autokarów. Jak wybrać idealny pojazd dla swojej grupy
Poznaj kluczowe aspekty wyboru idealnego autokaru na komfortową podróż. Z nami dowiesz się, jakie kryteria brać pod uwagę, by zapewnić swojej grupie bezproblemowy dojazd do celu.
Leasing sposobem na auto marzeń? Sprawdzamy!
Leasing sposobem na auto marzeń? Sprawdzamy!
Auto Twoich marzeń może być bliżej niż myślisz. Leasing staje się coraz popularniejszym sposobem na zdobycie nowego i drogiego samochodu relatywnie niskim kosztem. Ale czy to naprawdę działa?
Ostatnie wpisy