Zero FXE: odświeżona wersja czy zupełnie nowy motocykl?

Zero FXE: odświeżona wersja czy zupełnie nowy motocykl?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykański producent elektrycznych jednośladów, Zero Motorcycles, zaprezentował w ostatnim czasie swoje najnowsze dzieło – model FXE. Trudno jednak dać wiarę opisowi marki, z racji tego, że motocykl przypomina do złudzenia przypomina poprzednika.

Zero FXE jest kolejną produkcją marki, której wygląd czerpie pełnymi garściami ze stylu motocykli crossowych. Jest to bliźniaczy model do znanego FX. Jedyną różnicę stanowi stylistyka. Projekt został stworzony przez Huge Design z siedzibą w San Francisco.

FXE napędzany jest mocniejszym z silników oferowanych w poprzednim modelu FX, który, z kolei, zasilany jest wyraźnie większymi akumulatorami. Jednostka napędowa generuje moc 46 koni mechanicznych. Warto wspomnieć, że w połączeniu z niewielką masą wynoszącą zaledwie 135 kilogramów, motocykl oferuje zaskakująco dobre przyspieszenie i prędkość maksymalną.

Zero FXE można dorwać już za 46 tysięcy złotych lub 11 795 dolarów.

(Fot. materiały prasowe Zero Motorcycles)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy silnik motocykla należy oddać do remontu?
Jeśli częstotliwość usterek w Twoim jednośladzie wzrasta, oznacza to swoisty wyrok śmierci, a mianowicie - remont silnika. Kiedy zdecydować się na remont silnika? Czy jest to opłacalne? Sprawdź.
Harley-Davidson. Model XA – czyli amerykański motocykl z silnikiem boksera
Harley-Davidson. Model XA – czyli amerykański motocykl z silnikiem boksera
Z tego względu Harley-Davidson wykorzystał silnik BMW, który miał całkowicie osłonięty od wody, pyłu czy błota układ napędowy oraz silnik, w którym łatwiej było o chłodzenie cylindrów i głowic.
Pasta polerska – którą wybrać i kiedy?
Pasta polerska – którą wybrać i kiedy?
Samodzielne polerowanie lakieru własnego samochodu to czynność, na którą decydują się prawdziwi pasjonaci motoryzacji i auto detailingu. Warto jednak poprawki wykonywać z głową i używać do polerowania odpowiednich past o optymalnym dla danego ubytku poziomie ścierności.
Ostatnie wpisy