Jakie regały powinny byc w magazynie?

OnetraceCHILL STREFA

Jakie regały powinny byc w magazynie?

Artykuł sponsorowany

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, jakimi parametrami kierować się przy wyborze regałów magazynowych? Podpowiedzi znajdziesz w artykule.

Pomysły na prezenty dla małego fana motoryzacji
Na co zwrócić uwagę wybierając ławkę pod sztangę?
Jak przewozić rower samochodem?

Odpowiednio dobrane regały magazynowe pozwalają lepiej zorganizować przestrzeń, a tym samym zoptymalizować pracę i procesy logistyczne. Przeczytaj, jakie rodzaje regałów magazynowych wyróżniamy, a także czym kierować się przy ich wyborze. 

Sprawna organizacja magazynu 

Dzięki przemyślanej organizacji przestrzeni magazynowej możliwa jest sprawniejsza obsługa procesów logistycznych czy kontrola asortymentu. Dobrze dobrane regały magazynowe ułatwiają przygotowywanie i odbieranie dostaw, a także regularną kontrolę stanów magazynowych. Wyposażenie magazynowe należy dopasować do specyfiki prowadzonej działalności, wymogów przechowywania towarów, a także wielkości pomieszczenia. 

Meble do magazynów i hal produkcyjnych

W halach magazynowych wykorzystuje się przede wszystkim regały magazynowe i paletowe, regały wspornikowe, wjezdne oraz antresole. Wybór kompletów i wymiarów mebli jest uzależniony od wielkości i wysokości pomieszczenia oraz od specyfiki przechowywanych towarów. Warto wybierać profesjonalne regały, które umożliwiają składowanie ciężkich ładunków i zapewnią bezpieczeństwo pracy w magazynie. Natomiast pomocne w organizacji lekkiej drobnicy są regały wyposażone w plastikowe pojemniki, które ułatwiają organizację, szybką segregację i ekspozycję produktów. W dużych halach świetnie sprawdzają się zwłaszcza regały z przezroczystymi pojemnikami, dzięki którym zawartość jest widoczna od razu. Nie należy zapomnieć także o odpowiednim oznaczeniu regałów i pojemników – w świetnie zorganizowanej przestrzeni magazynowej łatwiej o kontrolę nad ilością asortymentu. Szeroki wybór profesjonalnego wyposażenia magazynów, w tym regałów wspornikowych, na kółkach, archiwalnych czy do przechowywania, znajdziesz na stronie: https://hhl-regaly.pl/.

Komplety regałów paletowych do magazynu

Podstawowym elementem wyposażenia wielu magazynów, sortowni oraz hal produkcyjnych, a także pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni do składowania asortymentu, są regały paletowe. Dzięki ich zastosowaniu, przechowywanie towarów zdecydowanie ułatwia wykonywanie zaplanowanych działań, organizację miejsca pracy i odpowiednie, przemyślane logistyczne aranżowanie przestrzeni, które przekłada się na efektywność pracy firmy. Atrakcyjnym rozwiązaniem są zwłaszcza regały składające z dwóch sekcji oraz regały modułowe dostawne. Wspomniane rozwiązania umożliwiają montaż półek siatkowych lub półek z płyty wiórowej, także w wariancie z dodatkowymi stalowymi wspornikami, zwiększającymi stabilność konstrukcji. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa w magazynie możesz zastosować również regały paletowe z półkami siatkowymi, które są tak skonstruowane, że stalowa struktura siatki przepuszcza światło i zapewnia lepszą widoczność, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach. W razie ewentualnego pożaru proces gaszenia tego typu konstrukcji przebiega sprawnie i skutecznie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tiger Lily

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.