Co zabrać na pierwszą wyprawę motocyklem? Oto nasze pomysły!

NA TRASIE
Co zabrać na pierwszą wyprawę motocyklem? Oto nasze pomysły!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyruszasz w pierwszą, długą wyprawę motocyklową? Zarezerwowałeś już nocleg, przygotowałeś miejsca, które chcesz zobaczyć? To nie wszystko! Warto mieć ze sobą kilka niezwykle przydatnych rzeczy, szczególnie w podbramkowych sytuacjach.

Wybierając się na wyprawę pamiętaj, że życie pisze różne scenariusze. Oto rzeczy, które powinieneś mieć przy sobie wyruszając w drogę!

  1. Gotówka – to nie takie oczywiste, bo wielu z nas korzysta wyłącznie z kart płatniczych. To błąd, bo może okazać się, że terminal na najbliższej stacji jest popsuty, albo nie masz jak zapłacić za restaurację. Rezerwowa gotówka to zawsze zabezpieczenie. Bez niej nie ruszaj się z domu!
  2. Mapa – powiesz, że są GPS i inne urządzenia lokalizacyjne? Technologia może zawieźć Cię w najmniej odpowiednim momencie. Weź ze sobą mapę, szczególnie, jeżeli nie znasz terenów do których jedziesz.
  3. Spis adresów i numerów telefonów do hoteli, ubezpieczyciela, służb pomocniczych i najbliższych – jeżeli okaże się, że padnie Ci bateria w telefonie, a musisz pilnie się z kimś skontaktować, lista najważniejszych numerów trzymana w portfelu będzie niezwykle ważna.
  4. Dowód rejestracyjny – oho! Przecież nie trzeba go mieć przy sobie! Rzeczywiście, dowód nie jest konieczny, ale jeżeli poruszasz się w pobliżu granicy i chcesz opuścić Polskę, to lepiej miej go przy sobie. W wielu krajach (np. Niemczech) jest on niezbędny. Może również przydać się np. w przypadku napraw, albo konieczności wykorzystania polisy.
  5. Apteczka pierwszej pomocy – podczas drobnej naprawy mogą przydarzyć się drobne kontuzje. Szybko zneutralizujesz je korzystając z apteczki. Warto w nią zainwestować!

A jakie są Wasze recepty na motocyklowy zestaw przetrwania?

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Benelli Leoncino 800: nie trafił jeszcze oficjalnie do Polski, a już został udoskonalony
Benelli Leoncino 800: nie trafił jeszcze oficjalnie do Polski, a już został udoskonalony
Zaskoczeniem dla fanów marki będzie również to, że nowa wariacja będzie lżejsza o kilka kilogramów! Jak widać, da się dokonać niemożliwego.
Motocykle turystyczne – co warto o nich wiedzieć?
Motocykle turystyczne – co warto o nich wiedzieć?
Odkryj motocykle turystyczne – to szansa na relaks, spokojną i bezpieczną jazdę oraz niepowtarzalny styl. Co warto wiedzieć o takich jednośladach?
Ekonomiczna klasa opon z ofertą ogumienia wielosezonowego
Ekonomiczna klasa opon z ofertą ogumienia wielosezonowego
Co zrobić, jeśli nie masz dużego budżetu, a chcesz ogumienie na cały rok? Postaw na jeden z poniższych modeli!
Ostatnie wpisy