Jakie regały powinny byc w magazynie?

CHILL STREFA
Jakie regały powinny byc w magazynie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio dobrane regały magazynowe pozwalają lepiej zorganizować przestrzeń, a tym samym zoptymalizować pracę i procesy logistyczne. Przeczytaj, jakie rodzaje regałów magazynowych wyróżniamy, a także czym kierować się przy ich wyborze. 

Sprawna organizacja magazynu 

Dzięki przemyślanej organizacji przestrzeni magazynowej możliwa jest sprawniejsza obsługa procesów logistycznych czy kontrola asortymentu. Dobrze dobrane regały magazynowe ułatwiają przygotowywanie i odbieranie dostaw, a także regularną kontrolę stanów magazynowych. Wyposażenie magazynowe należy dopasować do specyfiki prowadzonej działalności, wymogów przechowywania towarów, a także wielkości pomieszczenia. 

Meble do magazynów i hal produkcyjnych

W halach magazynowych wykorzystuje się przede wszystkim regały magazynowe i paletowe, regały wspornikowe, wjezdne oraz antresole. Wybór kompletów i wymiarów mebli jest uzależniony od wielkości i wysokości pomieszczenia oraz od specyfiki przechowywanych towarów. Warto wybierać profesjonalne regały, które umożliwiają składowanie ciężkich ładunków i zapewnią bezpieczeństwo pracy w magazynie. Natomiast pomocne w organizacji lekkiej drobnicy są regały wyposażone w plastikowe pojemniki, które ułatwiają organizację, szybką segregację i ekspozycję produktów. W dużych halach świetnie sprawdzają się zwłaszcza regały z przezroczystymi pojemnikami, dzięki którym zawartość jest widoczna od razu. Nie należy zapomnieć także o odpowiednim oznaczeniu regałów i pojemników – w świetnie zorganizowanej przestrzeni magazynowej łatwiej o kontrolę nad ilością asortymentu. Szeroki wybór profesjonalnego wyposażenia magazynów, w tym regałów wspornikowych, na kółkach, archiwalnych czy do przechowywania, znajdziesz na stronie: https://hhl-regaly.pl/.

Komplety regałów paletowych do magazynu

Podstawowym elementem wyposażenia wielu magazynów, sortowni oraz hal produkcyjnych, a także pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni do składowania asortymentu, są regały paletowe. Dzięki ich zastosowaniu, przechowywanie towarów zdecydowanie ułatwia wykonywanie zaplanowanych działań, organizację miejsca pracy i odpowiednie, przemyślane logistyczne aranżowanie przestrzeni, które przekłada się na efektywność pracy firmy. Atrakcyjnym rozwiązaniem są zwłaszcza regały składające z dwóch sekcji oraz regały modułowe dostawne. Wspomniane rozwiązania umożliwiają montaż półek siatkowych lub półek z płyty wiórowej, także w wariancie z dodatkowymi stalowymi wspornikami, zwiększającymi stabilność konstrukcji. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa w magazynie możesz zastosować również regały paletowe z półkami siatkowymi, które są tak skonstruowane, że stalowa struktura siatki przepuszcza światło i zapewnia lepszą widoczność, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach. W razie ewentualnego pożaru proces gaszenia tego typu konstrukcji przebiega sprawnie i skutecznie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tiger Lily

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze miejsca na weekendową wycieczkę samochodem w Polsce
Najlepsze miejsca na weekendową wycieczkę samochodem w Polsce
Szukasz świetnego miejsca na weekendową wycieczkę? Polska ma wiele niesamowitych miejsc do odwiedzenia, a najlepsze jest to, że wszystkie są w zasięgu samochodu. W tym wpisie na blogu omówimy niektóre z naszych ulubionych miejsc na weekendowy wypad w Polsce.
Motocykle turystyczne od BMW – tym pojedziesz w podróż!
Motocykle turystyczne od BMW – tym pojedziesz w podróż!
Zastanawiasz się nad zakupem motocykla turystycznego firmy BMW? Sprawdź pięć niezwykle ciekawych propozycji. Jesteśmy pewni, że Ci się spodobają!
10 najważniejszych pojęć dla motocyklisty
10 najważniejszych pojęć dla motocyklisty
Przedstawiamy kilka najważniejszych pojęć, które adept jednośladów musi poznać. Wiedza ta pomoże Ci nie tylko w eksploatacji motocykla, ale również podczas oględzin i poszukiwań nowego jednośladu.
Ostatnie wpisy