Jakie regały powinny byc w magazynie?

CHILL STREFA
Jakie regały powinny byc w magazynie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio dobrane regały magazynowe pozwalają lepiej zorganizować przestrzeń, a tym samym zoptymalizować pracę i procesy logistyczne. Przeczytaj, jakie rodzaje regałów magazynowych wyróżniamy, a także czym kierować się przy ich wyborze. 

Sprawna organizacja magazynu 

Dzięki przemyślanej organizacji przestrzeni magazynowej możliwa jest sprawniejsza obsługa procesów logistycznych czy kontrola asortymentu. Dobrze dobrane regały magazynowe ułatwiają przygotowywanie i odbieranie dostaw, a także regularną kontrolę stanów magazynowych. Wyposażenie magazynowe należy dopasować do specyfiki prowadzonej działalności, wymogów przechowywania towarów, a także wielkości pomieszczenia. 

Meble do magazynów i hal produkcyjnych

W halach magazynowych wykorzystuje się przede wszystkim regały magazynowe i paletowe, regały wspornikowe, wjezdne oraz antresole. Wybór kompletów i wymiarów mebli jest uzależniony od wielkości i wysokości pomieszczenia oraz od specyfiki przechowywanych towarów. Warto wybierać profesjonalne regały, które umożliwiają składowanie ciężkich ładunków i zapewnią bezpieczeństwo pracy w magazynie. Natomiast pomocne w organizacji lekkiej drobnicy są regały wyposażone w plastikowe pojemniki, które ułatwiają organizację, szybką segregację i ekspozycję produktów. W dużych halach świetnie sprawdzają się zwłaszcza regały z przezroczystymi pojemnikami, dzięki którym zawartość jest widoczna od razu. Nie należy zapomnieć także o odpowiednim oznaczeniu regałów i pojemników – w świetnie zorganizowanej przestrzeni magazynowej łatwiej o kontrolę nad ilością asortymentu. Szeroki wybór profesjonalnego wyposażenia magazynów, w tym regałów wspornikowych, na kółkach, archiwalnych czy do przechowywania, znajdziesz na stronie: https://hhl-regaly.pl/.

Komplety regałów paletowych do magazynu

Podstawowym elementem wyposażenia wielu magazynów, sortowni oraz hal produkcyjnych, a także pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni do składowania asortymentu, są regały paletowe. Dzięki ich zastosowaniu, przechowywanie towarów zdecydowanie ułatwia wykonywanie zaplanowanych działań, organizację miejsca pracy i odpowiednie, przemyślane logistyczne aranżowanie przestrzeni, które przekłada się na efektywność pracy firmy. Atrakcyjnym rozwiązaniem są zwłaszcza regały składające z dwóch sekcji oraz regały modułowe dostawne. Wspomniane rozwiązania umożliwiają montaż półek siatkowych lub półek z płyty wiórowej, także w wariancie z dodatkowymi stalowymi wspornikami, zwiększającymi stabilność konstrukcji. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa w magazynie możesz zastosować również regały paletowe z półkami siatkowymi, które są tak skonstruowane, że stalowa struktura siatki przepuszcza światło i zapewnia lepszą widoczność, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach. W razie ewentualnego pożaru proces gaszenia tego typu konstrukcji przebiega sprawnie i skutecznie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tiger Lily

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
To praktycznie pewne – w Polsce pojawi się 100 nowych fotoradarów.
To praktycznie pewne – w Polsce pojawi się 100 nowych fotoradarów.
Wracamy do lat 2007-2014? Na to, niestety, wygląda. Ministerstwo Infrastruktury zainstaluje w kraju 100 nowych urządzeń do kontroli prędkości. Co więcej, przepisy dotyczące mandatów z fotoradarów mają być bardziej surowe!
Enduro, a cross – różnice i podobieństwa
Enduro, a cross – różnice i podobieństwa
Sporty motocrossowe owiane są pewną tajemnicą dla zwykłego laika. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze różnice i podobieństwa między crossem a enduro.
Skierniewice: pod młotek trafił motocykl Jawa CZ rocznik 1961! Creme de la creme motoryzacji!
Skierniewice: pod młotek trafił motocykl Jawa CZ rocznik 1961! Creme de la creme motoryzacji!
Być może to jedna z niewielu okazji, by dorwać swój kawałek historii motoryzacji!
Ostatnie wpisy