Co powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?

WARSZTAT
Co powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio wyposażony warsztat umożliwia sprawne wykonywanie napraw pojazdów. Przeczytaj, jak wygodnie zorganizować narzędzia i inne sprzęty w warsztacie. 

W profesjonalnym warsztacie samochodowym powinny znaleźć się solidne narzędzia i urządzenia pozwalające świadczyć usługi mechaniki pojazdowej. Warto zadbać również o organizację stanowiska pracy, aby zachować bezpieczeństwo i usprawnić wykonywanie zleceń. Przy wyborze asortymentu do warsztatu warto kierować się jakością produktów oraz wygodą przy codziennej pracy. 

Meble warsztatowe

Nowoczesne meble warsztatowe pozwalają mieć wszystkie najważniejsze narzędzia pod ręką. Duże ułatwienie w codziennej pracy stanowią zwłaszcza wózki narzędziowe i diagnostyczne z szufladami, które można zamówić z kompleksowym wyposażeniem lub bez. Warto postawić na trwałe materiały, które będą charakteryzowały się odpornością na uderzenia. Wybierając meble, takie jak leżanka monterska, należy inwestować w modele, które zapewniają bezpieczne, stabilne i wygodne leżenie i przemieszczanie się pod naprawianym pojazdem. Leżanki z większą ilością kół zapewniają większy komfort użytkowania oraz wytrzymają większe obciążenie.

Narzędzia ręczne i urządzenia do obsługi ogumienia

Profesjonalne wyposażenie warsztatu samochodowego to również kompleksowe zestawy narzędzi. Warto zaopatrzyć się w kilka kompletów w postaci łatwej do przenoszenia walizki czy skrzyni. W warsztacie samochodowym nie powinno zabraknąć m.in.: porządnych kluczy nasadowych, śrubokrętów, szczypiec, kluczy płasko-oczkowych, kluczy imbusowych czy kluczy do filtra oleju. Na wyposażeniu powinny się znaleźć również porządna wiertarka i szlifierka, a także wszystkie specjalistyczne narzędzia umożliwiające serwisowanie zawieszenia i układu hamulcowego.

Testery diagnostyczne

Nowoczesne testery diagnostyczne to niezbędny element każdego współczesnego warsztatu. Szczególnie funkcjonalne są urządzenia mobilne, które umożliwiają serwisowanie pojazdu w terenie. Wszelkie urządzenia mające szeroki zakres kalibracji, parametryzacji oraz regulacji i pozwalające szybko zdiagnozować stan techniczny pojazdu to większa oszczędność czasu i niezależność dla mechanika. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie uprawnienia musisz mieć na trójkołowy motocykl?
Jakie uprawnienia musisz mieć na trójkołowy motocykl?
Motocykle trójkołowe można rozważać jako odmianę typowych motocykli, lecz jakie prawo jazdy na nie potrzebujemy? Odpowiedź może zaskoczyć.
Sukces podkarpackiej akcji „Motocykl” – mundurowi skontrolowali 400. motocyklistów
Sukces podkarpackiej akcji „Motocykl” – mundurowi skontrolowali 400. motocyklistów
W trakcie akcji "Motocykl", podkarpaccy funkcjonariusze wykryli ponad 100 wykroczeń!
Wszystko, co musisz wiedzieć o znaku ustąp pierwszeństwa
Wszystko, co musisz wiedzieć o znaku ustąp pierwszeństwa
Znak ustąp pierwszeństwa to jeden z podstawowych znaków drogowych, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze poprzez ustalenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu znakowi, jego zasadom działania oraz temu, jakie sytuacje na drodze wymagają jego zastosowania.
Ostatnie wpisy