Czy w Polsce istnieją bary dla motocyklistów?

Czy w Polsce istnieją bary dla motocyklistów?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Tak zwany „biker bar” to niezwykle istotny element kultury motocyklistów. Bardzo często zapatrzeni na to, co na zachodzie, zapominamy, że również na terenie naszego kraju występują lokale prowadzone z myślą o motocyklach i motocyklistach wszelkiego typu. Choć w Polsce znajduje się mnóstwo barów dla motocyklistów, w tym artykule przedstawimy najciekawsze propozycje dostępne na rynku. 

Biker bar

Bary motocyklowe to miejsca kluczowe dla skupiającej się w nich społeczności głównie ze względu na czynnik towarzyski i gastronomiczny. Ze względu na określoną tematykę, w barach tego typu można spotkać wielu miłośników jednośladów, którzy bardzo chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i pasją. Jest to również idealne miejsce dla żółtodziobów w świecie motocykli; od kogo można się nauczyć więcej niż od bardziej doświadczonych kolegów? 

Choć biker bary nie różnią się pod względem tematycznym czy przeznaczeniem, to zauważalną różnicą jest strefa gastronomiczna. W trasie można spotkać bary dla motocyklistów, które oferują naprawdę szeroki zakres dań i posiłków – od tych tradycyjnych, po te bardzo egzotyczne. 

Warto również wspomnieć o bogatej scenie muzycznej biker barów – przeważająca większość z nich organizuje koncerty na żywo, które tworzą niesamowitą atmosferę wewnątrz lokalu. Bez wątpienia gatunkiem przewodzącym jest wszelkiej maści cięższe brzmienie i rockowy sznyt.

Bary dla motocyklistów w Polsce

Pub motocyklowe „2KOŁA”

Lokalizacja: Warszawa

Ocena użytkowników: 4,5

Założony w roku 1998, „2KOŁA” to najdłużej istniejący bar motocyklowy na terenie Warszawy. Jak czytamy na stronie lokalu, można u nich wypić, wrzucić coś na ząb, poczilować i poczuć się jak w domu. Luźna atmosfera, częste występy muzyczne na żywo, rock’n’rollowy vibe, a przede wszystkim miłość do motoryzacji, tworzą niepowtarzalny klimat. 

Stalowa Przystań Motocyklowa

Lokalizacja: Kraków

Ocena użytkowników: 5

Ten stosunkowo młody lokal wyróżnia się przede wszystkim swoim klimatem i atmosferą. Stalowa Przystań Motocyklowa organizuje wszelkiej maści spotkania i biesiady, które przypadną do gustu każdemu motocykliście. 

Pub Motocyklowy Sokół 1000

Lokalizacja: Długosiodło

Ocena użytkowników: 4,4

Pub Motocyklowy Sokół 1000 zyskał szacunek i uznanie wśród klientów z racji bogatej oferty kulinarnej i doskonałej obsługi. Na szczególną uwagę zasługuje pizza i burgery. Kameralne i stylowe wnętrze zagwarantują udany pobyt w lokalu. Z racji tego, że jest to popularny punkt na mapie miłośników jednośladów, znajdziesz tutaj wiele pokrewnych dusz. 

Chopper Bar

Lokalizacja: Wrocław

Ocena użytkowników: 4,6

Unikatowy i charakterystyczny klimat lokalu zapewnia wystrój wnętrza zbudowanego na bazie akcesoriów motocyklowych. Jak czytamy na oficjalnej stronie: odnajdą się tutaj nie tylko posiadacze chopperów, boberów, harleyów, ale także właściciele ścigaczy, streetów, cruiserów, crossów, trójek, a nawet quadów czy skuterów. Miejsce dla każdego, komu motocyklowy bakcyl nie jest obcy. Dogodna lokalizacja w samym sercu Wrocławia sprawia, że jest to jeden z najbardziej popularnych barów motocyklowych w Polsce. Chopper bar to miejsce warte zobaczenia.

Bar Route 66

Lokalizacja: Jarosławiec

Ocena użytkowników: 4,5

Bar Route 66 to lokal zaprojektowany z myślą o amerykańskiej tematyce motoryzacyjnej. Route 66 znany jest z organizowanych koncertów, które przyciągają rzeszę klientów i umilają czas przyjezdnym. Uznaniem cieszy się również kuchnia inspirowana amerykańską gastronomią, w której pierwsze skrzypce grają steki. Dogodna lokalizacja lokalu sprawia, że staje się popularnym miejscem wśród turystów poruszających się jednośladami.

(fot. pixabay.com)-

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zloty motocyklowe w 2022 roku – tam warto się wybrać!
Zloty motocyklowe w 2022 roku – tam warto się wybrać!
Zloty motocyklowe to wręcz idealne miejsca do szerzenia swej pasji do motocykli, a także świetna zabawa. Jakie zloty czekają pasjonatów jednośladów w 2022 roku?
Etos jednośladu: Jak etykieta na drodze kształtuje kulturę motocyklistów
Etos jednośladu: Jak etykieta na drodze kształtuje kulturę motocyklistów
Artykuł omawia wpływ zasad etykiety na drodze na kulturę motocyklistów, analizując związki pomiędzy szacunkiem dla zasad ruchu drogowego i cieszeniem się radością z jazdy na jednośladzie.
Polska. Sprzedaż nowych motocykli drastycznie spada
Polska. Sprzedaż nowych motocykli drastycznie spada
W samym styczniu sprzedano zaledwie 711 nowych jednośladów, co jest równoznaczne ze spadkiem aż o 47,2% w porównaniu z okresem analogicznym ubiegłego roku.
Ostatnie wpisy