Gorzowscy motocykliści w walce o autodrom z prawdziwego zdarzenia

MOTOŚWIAT
Gorzowscy motocykliści w walce o autodrom z prawdziwego zdarzenia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy jednośladów rodem z Gorzowa Wielkopolskiego postanowili rozpocząć działania w sprawie budowy toru dla motocykli w rodzimym mieście. Projekt znalazł się w budżecie obywatelskim na 2022 roku w ramach kategorii ogólnomiejskiej i jest już po pozytywnej weryfikacji.

Projekt potrzebuje wyłącznie największej liczby głosów w swojej kategorii. Docelowo tor miałby powstać przy ul. Fabrycznej. Głosowanie ruszy już we wrześniu w ramach budżetu obywatelskiego 2022 roku. Pozytywne przegłosowanie budowy toru nie będzie wcale łatwe – na liście znalazło się aż 12 projektów.

Starania gorzowskich fanów jednośladów w sprawie własnego toru rozpoczęły się już w 2015 roku, jednak jak na razie bez sukcesów. Inicjatorzy postanowili nieco zmodyfikować pomysł i ograniczyć wielkość placu do 1300 m2. Według szacunkowego kosztorysu, budowa pochłonęłaby 560 445 złotych.

Głosowanie potrwa od 6. do 20. września.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pierwszy motocykl: jak się z nim obyć?
Pierwszy motocykl: jak się z nim obyć?
Każdy motocyklowy żółtodziób stoi przed nie lada wyzwaniem - jak zadbać o jednoślad, by jak najbardziej przedłużyć jego żywot? Zły stan techniczny motocykla to nie tylko zagrożenie dla naszego portfela, ale, przede wszystkim, dla naszego bezpieczeństwa na drodze.
Premiera motocykli Energica   RS. Przyspieszają do setki w niecałe trzy sekundy
Premiera motocykli Energica RS. Przyspieszają do setki w niecałe trzy sekundy
Włoska marka postanowiła pójść o krok dalej i zaoferować klientom rozwiązania znane z maszyn wyścigowych.
Jak prawidłowo dbać o żurawie samochodowe? Poradnik serwisowy
Jak prawidłowo dbać o żurawie samochodowe? Poradnik serwisowy
Poznaj najlepsze praktyki i profesjonalne porady dotyczące konserwacji i dbania o żurawie samochodowe, aby dłużej cieszyć się ich niezawodnością i wydajnością.
Ostatnie wpisy