Jak szlabany parkingowe mogą poprawić bezpieczeństwo na parkingach?

Jak szlabany parkingowe mogą poprawić bezpieczeństwo na parkingach?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szlabany parkingowe to jedne z najskuteczniejszych rozwiązań umożliwiających pozbycie się problemów związanych kradzieżami oraz szeroko pojętym wandalizmem. Strzeżone terytorium jest traktowane przez ludzi z należytym szacunkiem, dlatego coraz rzadziej dochodzi do tzw. nadużyć. Ponadto wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań obejmujących karty magnetyczne, piloty zdalnego sterowania lub kody pozwala wpuszczać na teren parkingu wyłącznie pożądane osoby (np. gości hotelowych, pracowników danej firmy lub tymczasowych wizytorów z instytucji rządowych). W dzisiejszym artykule przedstawimy, w jaki sposób szlabany parkingowe wpływają na bezpieczeństwo w obrębie parkingów!

W jaki sposób szlabany parkingowe wpływają na bezpieczeństwo w obrębie parkingów? – 5 kluczowych cech

Szlabany parkingowe mają kilka kluczowych cech oddziałujących na funkcjonowanie i organizację parkingu. Są to m.in.:

 • kontrola dostępu,
 • zarządzanie przepływem pojazdów,
 • ograniczenie dostępu nieuprawnionym osobom,
 • płatności i kontrola czasu,
 • organizacja miejsc parkingowych.

Poniżej omawiamy szczegóły.

1. Kontrola dostępu

Szlabany parkingowe umożliwiają kontrolę dostępu do parkingu. Pozwala to utrzymać porządek i zapewnić miejsca tylko uprawnionym osobom. Szlaban może być otwierany za pomocą karty dostępu, przycisku, identyfikatora lub systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

2. Zarządzanie przepływem pojazdów

Szlabany parkingowe pomagają w zarządzaniu przepływem pojazdów na terenie parkingu. Mogą one być programowane w taki sposób, aby otwierać się automatycznie lub ręcznie w zależności od natężenia ruchu, lub godzin funkcjonowania danego obiektu.

3. Ograniczenie dostępu nieuprawnionym osobom

Szlabany parkingowe wpływają na bezpieczeństwo parkingu, ponieważ ograniczają dostęp nieuprawnionym osobom. Pozwala to zminimalizować ryzyko kradzieży, wandalizmu i nielegalnego parkowania. Szlabany mogą również być wyposażone w systemy monitoringu, skanujące numery rejestracyjne wyjeżdżających i wjeżdżających pojazdów.

4. Płatności i kontrola czasu

Niektóre szlabany parkingowe są wyposażone w systemy automatycznego poboru opłat. Pozwalają na kontrolę czasu parkowania i naliczanie opłat w zależności od okresu postoju. Mogą również zostać zintegrowane z systemami płatności zbliżeniowych, kartami parkingowymi lub aplikacjami mobilnymi.

5. Organizacja miejsc parkingowych

Szlabany parkingowe pomagają w organizacji miejsc parkingowych, szczególnie na dużych parkingach. Mogą być używane w połączeniu z systemem rezerwacji miejsc parkingowych, umożliwiając kontrolę i przydzielanie konkretnych miejsc dla określonych użytkowników. To z kolei poprawia wykorzystanie przestrzeni parkingowej i zapewnia większą dostępność miejsc dla wszystkich użytkowników.

Szlabany parkingowe poprawiające bezpieczeństwo na parkingach – od czego zależy ich cena?

Cena szlabanów parkingowych może zależeć od wielu czynników, m.in.:

 1. Marka i jakość – renomowane marki oferujące wysokiej jakości szlabany parkingowe mają zazwyczaj wyższe ceny. Marki znane z niezawodności i trwałości często oferują produkt, który jest bardziej kosztowny, ale także niezawodny, gwarantujący sprawne działanie przez dłuższy czas.
 2. Funkcje i specyfikacje – cena szlabanów parkingowych może się różnić w zależności od dostępnych funkcji i specyfikacji. Dla przykładu, szlabany wyposażone w zaawansowane systemy identyfikacji, czytniki kart, systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych czy integrację z innymi systemami mogą być zdecydowanie droższe niż standardowe modele.
 3. Zakres ochrony i bezpieczeństwa – szlabany parkingowe oferujące dodatkowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo (np. zabezpieczenia antykradzieżowe, detekcja kolizji, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna) mogą mieć wyższą cenę ze względu na dodatkowe technologie i systemy zaimplementowane w tych urządzeniach.
 4. Wielkość i konfiguracja – szlabany o większych rozmiarach, mogące obsłużyć duże pojazdy, będą droższe niż mniejsze modele. Ponadto na cenę wpływają również specjalne konfiguracje szlabanów dot. kształtu ramienia, a także inne dodatkowe elementy montażowe (np. systemy odczytu rejestracji pojazdu).
 5. Usługi i instalacja – cena szlabanów parkingowych może obejmować również usługi instalacyjne, konserwację i wsparcie techniczne oferowane przez producenta.

Czy warto zdecydować się na nowoczesne szlabany parkingowe?

Nowoczesne szlabany parkingowe to przede wszystkim:

 • wygodne zarządzanie,
 • efektywne wykorzystanie przestrzeni,
 • automatyzacja procesów.

Decydując się na wysokiej jakości szlabany parkingowe od firmy Koralewscy, wybierasz przede wszystkim nowoczesne rozwiązania w przystępnych cenach oraz różnorodność oferty. To terminowy dystrybutor podchodzący do każdego zlecenia profesjonalnie – bazując na wieloletnim doświadczeniu branżowym w automatyce wjazdowej od 2009 roku.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jazda motocyklem z pasażerem – na co zwrócić uwagę?
Jazda motocyklem z pasażerem – na co zwrócić uwagę?
Nastawiłeś się na wycieczkę ze znajomymi lub bliską osobą? Chcesz podróżować jednym motocyklem z pasażerem? W takim wypadku poznaj kilka ważnych zasad, których warto trzymać się podczas jazdy.
Jak skutecznie diagnozować i naprawiać pompy wtryskowe – poradnik dla początkujących mechaników
Jak skutecznie diagnozować i naprawiać pompy wtryskowe – poradnik dla początkujących mechaników
Poznaj najlepsze metody diagnozowania i naprawy pomp wtryskowych. Stań się lepszym mechanikiem dzięki naszemu poradnikowi.
Jak napisać CV dla kierowcy, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
Jak napisać CV dla kierowcy, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
W poniższym artykule dowiesz się, jak zdobyć zatrudnienie w dobrej firmie - poznaj podstawowe zasady pisania CV kierowcy!
Ostatnie wpisy