Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Zarządzanie flotą samochodową może wiązać się z wieloma wyzwaniami. Są jednak zdobycze technologii, które będą wspierać przedsiębiorców. Zaliczają się do nich karty paliwowe i systemy do zarządzania.
Teoretycznie integracja kart paliwowych z systemem zarządzania flotą nie jest obowiązkowa. Jednak wiąże się z wieloma zaletami, toteż decyduje się na to duża grupa przedsiębiorców. Oto kilka zalet, jakie wymienia się najczęściej:
– Integracja kart paliwowych z systemem zarządzania flotą pozwala na ścisłą kontrolę zużycia paliwa przez poszczególne auta wchodzące w skład floty i identyfikację ewentualnych nieprawidłowości, jakie mogłyby świadczyć o nadużyciach bądź kradzieży.
– Systemy zarządzania flotą samochodową połączone z kartą paliwową umożliwiają monitorowanie wydatków związanych z zakupem paliwa. Dane na temat transakcji są zbierane automatycznie, przez co łatwiej o oszczędności i analizę kosztów.
– Rozwiązanie to oznacza automatyzację procesów dotyczących tankowania i rozliczania za tankowanie. Nie trzeba danych wprowadzać ręcznie, a tym samym oszczędza się dużo czasu. Integracja kart paliwowych z systemem telematycznym ułatwia również generowanie raportów i robienie audytów.
– Atutem jest także kontrola podróży, ponieważ cały czas można monitorować trasę, czas i dystans, co prowadzi do optymalizacji tras, a w efekcie do zmniejszenia kosztów paliwa.
Jak widać, stawiając na systemy zarządzania flotą samochodową zintegrowane z kartą paliwową, można zyskać sporo. Pojawia się jednak pytanie, jak wygląda integracja kart paliwowych w praktyce?
Najlepiej pomyśleć o tym już na etapie wyboru oprogramowania. Najważniejsze jest, by wykorzystywane systemy zarządzania flotą samochodową pozwalały na integrację z kartami i miały niezbędne funkcje. Następnie należy wybrać dostawcę kart paliwowych, biorąc pod uwagę m.in. funkcje, czy wielkość stacji paliwowych, na których będzie można korzystać z karty. Później system się wdraża i konfiguruje, by na końcu zadbać o szkolenia poszczególnych pracowników. Sama integracja kart paliwowych z aplikacją najczęściej jest możliwa dzięki interfejsom API, za pośrednictwem których przekazywane są dane.
Szukając rozwiązania, które pozwoli zintegrować karty paliwowe z systemem do zarządzania flotą, warto zerknąć na to, co może zaproponować Shell. Podstawowym produktem są karty paliwowe Shell Card, jakie wiążą się m.in. z preferencyjnymi cenami dla posiadaczy. Oprócz tego można je zintegrować z Shell Fleet Hub. To aplikacja do zarządzania kartami, dzięki której zarządzanie flotą jest prostsze i efektywniejsze. Pozwala na automatyczne raportowanie, monitorowanie zużycia paliwa, optymalizację tras, kontrolę kosztów i wiele więcej. Integracja kart paliwowych z aplikacją to innowacyjne rozwiązanie, jakie sprawdzi się w każdej firmie dysponującej flotą.
Integracja kart paliwowych z systemami do zarządzania flotą nie bez powodu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Na podstawie powyższych argumentów łatwo dojść do wniosku, że jest to nowy wymiar zarządzania. Wystarczy skontaktować się z renomowanym dostawcą jak Shell, który pomoże przejść proces wdrożenia, a później czerpać profity z tego rozwiązania.
Zdjęcie: materiał Klienta.