Korzyści wynikające z integracji kart paliwowych z systemem zarządzania flotą

Inne
Korzyści wynikające z integracji kart paliwowych z systemem zarządzania flotą
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Obecnie karty paliwowe są jednym z narzędzi, jakie wykorzystuje większość firm posiadających samochody służbowe. Są praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Jeśli do tego zostaną zintegrowane z systemem zarządzania flotą, korzyści będą jeszcze większe.

Zarządzanie flotą samochodową może wiązać się z wieloma wyzwaniami. Są jednak zdobycze technologii, które będą wspierać przedsiębiorców. Zaliczają się do nich karty paliwowe i systemy do zarządzania.

Korzyści z integracji kart paliwowych z systemem zarządzania flotą

Teoretycznie integracja kart paliwowych z systemem zarządzania flotą nie jest obowiązkowa. Jednak wiąże się z wieloma zaletami, toteż decyduje się na to duża grupa przedsiębiorców. Oto kilka zalet, jakie wymienia się najczęściej:

Integracja kart paliwowych z systemem zarządzania flotą pozwala na ścisłą kontrolę zużycia paliwa przez poszczególne auta wchodzące w skład floty i identyfikację ewentualnych nieprawidłowości, jakie mogłyby świadczyć o nadużyciach bądź kradzieży.

Systemy zarządzania flotą samochodową połączone z kartą paliwową umożliwiają monitorowanie wydatków związanych z zakupem paliwa. Dane na temat transakcji są zbierane automatycznie, przez co łatwiej o oszczędności i analizę kosztów.

– Rozwiązanie to oznacza automatyzację procesów dotyczących tankowania i rozliczania za tankowanie. Nie trzeba danych wprowadzać ręcznie, a tym samym oszczędza się dużo czasu. Integracja kart paliwowych z systemem telematycznym ułatwia również generowanie raportów i robienie audytów.

– Atutem jest także kontrola podróży, ponieważ cały czas można monitorować trasę, czas i dystans, co prowadzi do optymalizacji tras, a w efekcie do zmniejszenia kosztów paliwa.

Jak przeprowadzić proces integracji?

Jak widać, stawiając na systemy zarządzania flotą samochodową zintegrowane z kartą paliwową, można zyskać sporo. Pojawia się jednak pytanie, jak wygląda integracja kart paliwowych w praktyce?

Najlepiej pomyśleć o tym już na etapie wyboru oprogramowania. Najważniejsze jest, by wykorzystywane systemy zarządzania flotą samochodową pozwalały na integrację z kartami i miały niezbędne funkcje. Następnie należy wybrać dostawcę kart paliwowych, biorąc pod uwagę m.in. funkcje, czy wielkość stacji paliwowych, na których będzie można korzystać z karty. Później system się wdraża i konfiguruje, by na końcu zadbać o szkolenia poszczególnych pracowników. Sama integracja kart paliwowych z aplikacją najczęściej jest możliwa dzięki interfejsom API, za pośrednictwem których przekazywane są dane.

Shell Fleet Hub – wygodnie zarządzaj kartami paliwowymi

Szukając rozwiązania, które pozwoli zintegrować karty paliwowe z systemem do zarządzania flotą, warto zerknąć na to, co może zaproponować Shell. Podstawowym produktem są karty paliwowe Shell Card, jakie wiążą się m.in. z preferencyjnymi cenami dla posiadaczy. Oprócz tego można je zintegrować z Shell Fleet Hub. To aplikacja do zarządzania kartami, dzięki której zarządzanie flotą jest prostsze i efektywniejsze. Pozwala na automatyczne raportowanie, monitorowanie zużycia paliwa, optymalizację tras, kontrolę kosztów i wiele więcej. Integracja kart paliwowych z aplikacją to innowacyjne rozwiązanie, jakie sprawdzi się w każdej firmie dysponującej flotą.

Podsumowanie

Integracja kart paliwowych z systemami do zarządzania flotą nie bez powodu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Na podstawie powyższych argumentów łatwo dojść do wniosku, że jest to nowy wymiar zarządzania. Wystarczy skontaktować się z renomowanym dostawcą jak Shell, który pomoże przejść proces wdrożenia, a później czerpać profity z tego rozwiązania.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawnie przetransportować towar?
Jak sprawnie przetransportować towar?
Jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz sprawnie przetransportować swoje towary? Ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się jakie wymogi musisz spełnić, aby móc legalnie przewozić towary na potrzeby własne oraz kiedy warto zatrudnić firmę transportową.
To praktycznie pewne – w Polsce pojawi się 100 nowych fotoradarów.
To praktycznie pewne – w Polsce pojawi się 100 nowych fotoradarów.
Wracamy do lat 2007-2014? Na to, niestety, wygląda. Ministerstwo Infrastruktury zainstaluje w kraju 100 nowych urządzeń do kontroli prędkości. Co więcej, przepisy dotyczące mandatów z fotoradarów mają być bardziej surowe!
Wystartowała rejestracja na ISDE 2021!
Wystartowała rejestracja na ISDE 2021!
Tegoroczna impreza będzie 95. edycją tego kultowego wydarzenia organizowanego w Rivanazzano Terme, na północy Włoch, w dniach od 30 sierpnia do 4 września.
Ostatnie wpisy