Międzynarodowe transfery lotniskowe – jak wybrać odpowiedniego przewoźnika?

Międzynarodowe transfery lotniskowe – jak wybrać odpowiedniego przewoźnika?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gdy decydujesz się na podróż samolotem, musisz jeszcze zaplanować, w jaki sposób dostaniesz się z lotniska do swojej bazy noclegowej. Czasem jest to niewielka odległość i można pokusić się o wzięcie taksówki, a nawet spacer. Jednak zazwyczaj do przejechania jest od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów, bo duże lotniska zlokalizowane są bardziej na obrzeżach miast niż w ich centralnych częściach.

Busy na lotnisko – dlaczego są lepsze od komunikacji publicznej?

Transfery lotniskowe są dzisiaj potrzebne, więc coraz większe grono przewoźników prywatnych decyduje się świadczyć usługi w tym zakresie. To okazuje się być najlepszą i najkorzystniejszą finansowo opcją dla osób, podróżujących samolotami. Gdy znajdą się już na lotnisku docelowym muszą zabrać swój bagaż i udać się z nim do innego środka transportu. Może to być taksówka, autobus czy metro, ale każde rozwiązanie ma swoje minusy.

Wady innych środków transportu

Taksówki są drogie. Za pokonanie większego dystansu przewoźnicy liczą sobie nawet kilkaset Euro. Nie chcesz płacić za dojazd więcej niż za bilet lotniczy? Zapewne skierujesz swoje kroki w kierunku najbliższego przystanku autobusowego, stacji metra czy pociągu. Ale to również nie jest najlepszy pomysł. Po pierwsze komunikacja miejska jeździ rzadko, po drugie ma ograniczoną siatkę połączeń. Może nie zawieźć do miejsca docelowego albo zafundować trwającą w nieskończoność podróż z przesiadkami. Do tego z przystanku trzeba jeszcze dojść pod wskazany adres. Droga zdecydowanie się wydłuża.

Transport na lotnisko i z powrotem – znajdź przewoźnika

Okazuje się, że znalezienie przewoźnika oferującego transfery lotniskowe w interesującym podróżnego kraju jest dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek. Transport lądowy rozwinął się na niespotykaną dotąd skalę, dlatego wygodnie i bez przeszkód można dotrzeć niemal w każde miejsce.

Opcja wynajmu busa na lotnisko jest opłacalna zwłaszcza w przypadku:

  • większych grup osób – znajomych wyjeżdżających na wspólne wakacje lub zespołu pracowników oddelegowanych do wykonywania zadań poza siedzibą firmy,
  • osób podróżujących z większą ilością bagażów,
  • tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i możliwe jak najszybciej dotrzeć do celu swojej podróży,
  • podróżnych, którzy cenią sobie spokój i komfort jazdy na każdym odcinku swojej podróży służbowej lub rekreacyjnej.

Obsługiwane porty lotnicze

Jakie porty lotnicze są obsługiwane przez przewoźników? Zazwyczaj te największe, czyli w Polsce – Warszawa Okęcie, Kraków Balice, Katowice Pyrzowice oraz Rzeszów Jesionka. W ofertach firm transportowych są też lotniska zagraniczne. Warto skontaktować się z wybraną firmą, aby poznać jej ofertę transferów lotniskowych w danej lokalizacji.

Transport z i na lotnisko odnosi się nie tylko do ludzi. Często w ten sposób przekazywane są paczki. O możliwość przewiezienia towarów w ten sposób, jak również o cenę usługi warto zapytać przewoźnika.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akumulator do motocykla – w jaki sposób skutecznie go dobrać?
Akumulator do motocykla – w jaki sposób skutecznie go dobrać?
Akumulator jest kluczowym elementem każdego motocykla. Jak odpowiednio dobrać go do naszej maszyny i jaki rodzaj najlepiej wybrać?
Harley Davidson do 30 000 złotych. Co można dostać?
Harley Davidson do 30 000 złotych. Co można dostać?
Harley Davidson to marka, którą znają wszyscy. Amerykański producent motocykli wyprodukował wiele ciekawych modeli, które obecnie dostępne są na rynku wtórnym za niecałe 30 000 złotych.
2000 kilometrów w ciągu 24 godzin na motocyklu MV Agusta Turismo
2000 kilometrów w ciągu 24 godzin na motocyklu MV Agusta Turismo
MV Agusta Turismo Veloce to motocykl stworzony z myślą o długich podróżach. Włoski dziennikarz chce przekonać się o tym na własnej skórze.
Ostatnie wpisy