Kask HJC – jak wybrać?

OnetraceMOTO MOTOAKCESORIA I SPRZĘT

Kask HJC – jak wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowo dopasowany kask motocyklowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia u każdego motocyklisty.

Ekonomiczna klasa opon z ofertą ogumienia wielosezonowego
Buzer – czym jest i co oznacza w motocyklowym slangu?
Bezpieczne i wygodne buty motocyklowe – jak wybrać najlepszy model?

Prawidłowo dopasowany kask motocyklowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia u każdego motocyklisty. To właśnie od niego uzależniony jest komfort, ale przede wszystkim ochrona głowy. Od tego zaś może zależeć nasze zdrowie, a nawet życie. Przepisy kodeksu drogowego jasno określają konieczność zakładania kasku. Brak tego elementu wyposażenia wiąże się z mandatem oraz punktami karnymi. Lekkomyślne podejście do tematu może mieć opłakane konsekwencje. Strzałem w dziesiątkę może okazać się kask HJC. Na co warto więc zwrócić uwagę podczas zakup?

Rozmiar kasku

Jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest rozmiar kasku. Zarówno zbyt mały, jak i za duży model nie będzie optymalnie zabezpieczać naszej głowy podczas upadku. Wybór dobrze dopasowanego modelu wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem.

Na początku należy dokładnie zmierzyć obwód głowy przy wykorzystaniu centymetra krawieckiego. Otrzymany wynik należy zestawić z tabelą rozmiarów, którą udostępnia producent. Przed zakupem, dobrą praktyką jest także przymierzenie go oraz ponoszenie kilku minut. 

Komfort noszenia

Kolejnym z aspektów, nie mniej istotnym jest komfort i wygoda użytkowania. Na ten element składa się kilka ważnych czynników. Najważniejszym z nich jest wyściółka kasku, gdzie najlepszym wyborem będzie wyściółka wyjmowana, która może być prana. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się sposobem zapięcia. Do dyspozycji mamy zatrzaski oraz zapięcia. 

Kask HJC

Wybór atestowanego i sprawdzonego producenta jest bez cienia wątpliwości niezwykle ważną kwestią. Kaski HJC to zdecydowanie jeden z ciekawszych producentów, który skupia się przede wszystkim na produkcji kasków. 

Kask HJC szczękowy sprawdzi się dla miłośników długich podróży, skupiających się w większych grupach. W kasku możemy swobodnie rozmawiać, bez konieczności zdejmowania go. To bardzo komfortowe i wygodne rozwiązanie dla każdego motocyklisty. 

Z kolei kask HJC integralny stanowi zdecydowanie lepszy wybór dla osób, które preferują samotne i szybkie wypady. Kask integralny stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, a dzięki opływowym kształtom wpływa także na osiągi. 

Dlaczego warto się zdecydować?

Reasumując, kaski motocyklowe są jednym z ważniejszych elementów u każdego kierowcy motocyklu. Ma on za zadanie kompleksowo chronić głowę, nie zapominając jednocześnie o wygodzie podczas użytkowania. Kask HJC to bez cienia wątpliwości jeden z lepszych i sprawdzonych wyborów. Producent stawia w głównej mierze na jakość produktu oraz materiału.

Fot.: Eric Welch/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.