Ranking najlepszych kasków motocyklowych do 1000 złotych – poznaj naszych faworytów

Ranking najlepszych kasków motocyklowych do 1000 złotych – poznaj naszych faworytów
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kask stanowi obowiązkowe i jednocześnie najważniejsze wyposażenie motocyklisty. Miłośnicy jednośladów powinni wybierać solidne modele, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort w czasie jazdy. Czy dobry kask musi sporo kosztować? Podpowiadamy, co możesz kupić za mniej niż 1000 złotych. 

Dobry kask motocyklowy – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając kask na motor, powinieneś mieć na uwadze, iż jest to inwestycja na co najmniej kilka sezonów. Bez względu na to, czy kupujesz kask po raz pierwszy, czy jest to już kolejny zakup, musisz wziąć pod uwagę parę podstawowych kryteriów. 

  1. Dobry rozmiar: Kask motocyklowy nie może być zbyt ciasny ani zbyt luźny. Tylko odpowiedni rozmiar zagwarantuje optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa w czasie jady.
  2. Normy bezpieczeństwa: Każdy kask powinien posiadać wymagane certyfikaty świadczące o pozytywnym wyniku testów bezpieczeństwa. W Europie obowiązuje homologacja ECE R22.05, którą stopniowo zastępuje nowa norma ECE 22.06. Inne kraje stosują m.in. normę Snell i DOT.
  3. Materiał: Kask powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości. Najczęściej można spotkać skorupy wytworzone z poliwęglanu, włókna szklanego, multikompozytu lub włókna węglowego.
  4. Wentylacja: Rozbudowany system wentylacji zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest to szczególnie istotne przy poruszaniu się z niewielką prędkością oraz w czasie upałów. 

Pamiętaj, że na kasku nie warto oszczędzać. Nie oznacza to jednak, że na zakup musisz przeznaczyć bardzo dużą kwotę. Wiele kasków motocyklowych do 1000 zł o świetnych parametrach znajdziesz na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych

Najlepsze kaski motocyklowe – z czego są produkowane?

Kupując nowy kask na motor, przede wszystkim trzeba przeanalizować opis producenta. Wszelkie parametry oraz materiały użyte w procesie produkcji mają bowiem kluczowe znaczenie. Najważniejszym elementem kasku jest z kolei skorupa, która stanowi pierwsze zabezpieczenie w przypadku kontaktu z twardym podłożem. 

Większość homologowanych kasków motocyklowych jest wytwarzana z jednego z czterech wymienionych niżej tworzyw:

  • termoplastu (ABS lub poliwęglan),
  • multikompozytu,
  • włókna szklanego,
  • włókna węglowego.

Najtańsze i często najmniej wytrzymałe są kaski wytwarzane z tworzywa ABS. Oczywiście nie oznacza to, że nie zapewniają odpowiedniej ochrony głowy. Sprawdzą się jednak przy wolniejszej jeździe. Nieco wyżej plasują się skorupy z poliwęglanu, które ustępują jednak kaskom z włókna szklanego. Jeśli natomiast zależy Ci na bardzo wysokiej jakości oraz wytrzymałości, wybierz skorupę wykonaną z multikompozytu.

Z największym wydatkiem będziesz musiał się liczyć w przypadku kasków z czystego włókna węglowego. Ten materiał jest trwalszy niż stal, a jednocześnie bardzo lekki.

Kaski motocyklowe za mniej niż 1000 zł – poznaj te modele 

Interesuje Cię cichy kask do 1000 zł, który sprawdzi się zarówno do sportowej, jak i miejskiej jazdy? Postaw na funkcjonalny kask integralny HJC CS-15, który został wyposażony w nowoczesne rozwiązania, takie jak system wentylacji ACS czy mechanizm szybkiej wymiany szyby RapidFire. 

Zaawansowaną skorupę APC (Advanced Polycarbonate Shell) zaprojektowano w technologii CAD – jest wytrzymała, a przy tym bardzo lekka. Specjalnie wyprofilowana wyściółka pozwala na jazdę w okularach, a szybkie zapięcie MickroBuckle może być obsługiwane jedną ręką.

Kask integralny HJC CS-15, 499 zł

Przykładem dobrego, a jednocześnie taniego kasku motocyklowego jest model otwarty Ozone Ct-01. Posiada długą, odporną na zarysowania szybę z filtrem UV oraz blendę przeciwsłoneczną. Ma także wypinane poduszki policzkowe i wyściółkę nadającą się do prania.

Kask otwarty Ozone Ct-01

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Segway: wodorowy motocykl stylizowany na maszynach z filmu „Tron”
Segway: wodorowy motocykl stylizowany na maszynach z filmu „Tron”
Za projekt odpowiedzialny jest startup Ninebot Inc., który w 2015 roku przejął markę Segway.
Jak wybrać odpowiednią folię prestretch do stabilizacji ładunku na paletach?
Jak wybrać odpowiednią folię prestretch do stabilizacji ładunku na paletach?
Odkryj kluczowe kryteria, które pomogą Ci wybrać najlepszą folię prestretch do zabezpieczania ładunków na paletach. Dowiedz się więcej o rodzajach, zastosowaniach i technologiach.
Kurtki motocyklowe na ścigacza. Ile trzeba wydać, by nie być „wycierką”?
Kurtki motocyklowe na ścigacza. Ile trzeba wydać, by nie być „wycierką”?
Kurtka motocyklowa wysokiej jakości to nie tylko kwestia wyglądu, ale też bezpieczeństwa. Ile na nią wydać? Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie?
Ostatnie wpisy