Walczymy z inflacją – tak szukamy taniego OC

Walczymy z inflacją – tak szukamy taniego OC
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inflacja, nie tylko w naszym kraju, sprawiła, że nasze domowe budżety zostały mocno nadszarpnięte. Ceny paliw, produktów spożywczych oraz innych, niezbędnych do życia rzeczy, poszły znacząco w górę. Wielu z nas szuka oszczędności, by uratować swoją sytuację finansową. Niestety nie ze wszystkiego da się zrezygnować. Jeśli jesteś posiadaczem auta i nadal chcesz móc z niego korzystać, musisz posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Jak znaleźć najtańszą ofertę? Podpowiadamy.

Od czego zależy cena polisy OC?

Na cenę ubezpieczenia OC ma wpływ wiele czynników. Co ważne, w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, może być ona różna. Inne mogą być także kryteria wyceny. Najczęściej jednak decydują:

  • Wiek i doświadczenie kierowcy (młody kierowcą, który ma prawo jazdy od niedawna, zapłaci więcej niż osoba, którą ma je od lat i nigdy nie była sprawcą kolizji);
  • Model pojazdu oraz jego marka (najdroższe polisy dotyczą aut marki Audi oraz BMW);
  • Rodzaj i pojemność silnika (im mniejsza pojemność, tym cena będzie niższa);
  • Wiek auta oraz jego przebieg (ubezpieczenie starego samochodu z dużym przebiegiem będzie droższe niż nowego z niewielką ilością przejechanych kilometrów na liczniku).

Jak obniżyć koszty ubezpieczenia OC?

Jeśli dopiero stoisz przed wyborem nowego samochodu, możesz postawić na nowszy model, innej marki, z mniejszym silnikiem. Jednak, gdy chcesz ubezpieczyć swoje obecne auto, możesz skorzystać z innych metod obniżenia ceny OC. Jedną z nich jest garażowanie auta w bezpiecznym, zamkniętym lub strzeżonym miejscu, np. garażu. Na obniżenie ceny OC, może mieć także wpływ sposób płatności za polisę. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zniżkę w przypadku płatności kartą kredytową lub przez internet. Najtańszą opcją może być także płatność za cały rok z góry, a nie w ratach, gdyż oprócz ceny ubezpieczenia, doliczane są także różnego rodzaju składki dodatkowe. Jeśli jesteś młodym kierowcą i nie posiadasz zniżki za bezszkodową jazdę, możesz dopisać do polisy innego kierowcę, który taką zniżkę posiada. Musisz jednak mieć na uwadze, że w razie ewentualnej spowodowanej przez Ciebie kolizji, straci on swój rabat. Najprostszym sposobem na znalezienie najtańszej oferty ubezpieczeniowej, będzie zdecydowanie porównanie dostępnych na rynku ubezpieczeń.

Gdzie znaleźć najtańszą polisę ubezpieczeniową?

Poszukiwanie najtańszej polisy ubezpieczeniowej może się wydawać czasochłonne i oczywiście może takie być, jeśli zdecydujesz się na osobistą wizytę w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym w celu zdobycia potrzebnych informacji. Do tego dochodzi jeszcze czas potrzebny na stworzenie dokładnego porównania ofert. Jednak można zrobić to inaczej. Jak? Po prostu sprawdź oferty ubezpieczeń, korzystając z porównywarki cenowej. Otrzymasz dokładną i szybką analizę, siedząc wygodnie w domu, na własnej kanapie. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, dzięki któremu nie przepłacisz za polisę OC, bez względu na to, jakie auto posiadasz.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dealerzy obawiają się nadchodzącej zmiany – będziesz mógł oddać wadliwy motocykl do salonu?
Dealerzy obawiają się nadchodzącej zmiany – będziesz mógł oddać wadliwy motocykl do salonu?
Awaria motocykla? Nic nie szkodzi, salon sam będzie musiał go odebrać. To realia po wprowadzeniu nowelizacji ustawy o prawach konsumenta. Dowiedz się więcej!
Jak wybrać odpowiednią firmę oferującą usługi dźwigowe – kluczowe aspekty do rozważenia
Jak wybrać odpowiednią firmę oferującą usługi dźwigowe – kluczowe aspekty do rozważenia
Wybierając dźwig do projektu budowlanego, ważne są różne czynniki, takie jak wysokość podnoszenia, udźwig czy wymiary. Dowiedz się, jak wyselekcjonować sprzęt gwarantujący efektywność i bezpieczeństwo.
Motocykliści uwielbiają tam przyjeżdżać – te restauracje podbijają ich serca!
Motocykliści uwielbiają tam przyjeżdżać – te restauracje podbijają ich serca!
Motocykliści często mają sprawdzone miejsca, w których lubią się zatrzymywać podczas tras. Co je wyróżnia i gdzie warto zajrzeć?
Ostatnie wpisy