Marzysz o motocyklu w leasingu? Już wkrótce łatwiejsza procedura

OnetraceMOTOŚWIAT

Marzysz o motocyklu w leasingu? Już wkrótce łatwiejsza procedura

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na proponowanej nowelizacji przepisy skorzystają nie tylko firmy leasingowe, ale przede wszystkim nowi klienci.

Największe targi motocyklowe na świecie – zobacz jak wyglądały
Polska. Sprzedaż nowych motocykli drastycznie spada
Segway: wodorowy motocykl stylizowany na maszynach z filmu „Tron”

Leasing to gorący trend ostatnich kilku lat. Coraz więcej firm oraz osób prywatnych decyduje się na ten szczególny rodzaj finansowania motocykla. Jedną z przeszkód jest wymóg stanowiący o wymogu ręcznego podpisu dokumentu. Wkrótce powinno się to zmienić!

Obecne przepisy prawne dopuszczają możliwość podpisywania umów kredytowych przy pomocy specjalnych kodów wysłanych przez bank za pośrednictwem wiadomości SMS. Niestety, prawo to nie obejmuje umów leasingowych, które nadal wymagają podpisu w formie tradycyjnej. Jeśli mieszkamy w dużym mieście wojewódzkim, nie jest to żadna przeszkoda. Inaczej jest, gdy chcemy podpisać umowę z firmą zlokalizowaną w innym mieście.

Jak informuje serwis Autokult, Komisja Nadzoru Finansowego zainteresowała się w ostatnim czasie wspomnianym problemem. Według eksperów, kodeks cywilny dopuszcza wiele form złożenia oświadczenia woli – włącznie z uwielbianym przez wszystkich nagraniem rozmowy telefonicznej bądź za pośrednictwem skrzynki pocztowej.

Zmiany w przepisach są jak na razie na etapie projektu, jednak bardzo prawdopodobne, że już niedługo doczekamy się potrzebnych zmian w tym zakresie.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.