Niemcy: zamykanie dróg przed motocyklami nie jest dobrym rozwiązaniem

OnetraceMOTOŚWIAT

Niemcy: zamykanie dróg przed motocyklami nie jest dobrym rozwiązaniem

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak się okazuje, niemiecki Minister Transportu postawił sprawę jasno. Co na to społeczności?

Aktualizacje modeli BMW Motorrad na rok modelowy 2022!
Zamówienia “na wynos” przyczyniły się do wzrostu zainteresowania skuterami na minuty
Honda: sprzedaż motocykli z serii NC przekroczyła rekordową granicę 1500 sztuk!

W Niemczech trwa zaciekła walka mieszkańców części landów z motocyklistami hałasującymi w weekendy. Niemieckie kluby motocyklowe zwracają uwagę na podsycanie tematu przez media społecznościowe. Czy jest się o co bić?

Walkę o ciszę rozpoczęła głośna akcja “Leisser! Initiative Motorradlärm” (dosł. Ciszej! Inicjatywa Halas Motocykla) zorganizowana na terenie Badenii-Wirtembergii. Mieszkający tam Niemcy domagają się wprowadzenia ograniczeń głośności dla motocykli. Jak czytamy, przed szereg wyrwały się koncerny BMW oraz KTM, które zapewniły, że są w stanie dokonać konstrukcyjnych modyfikacji, które załagodziłyby cały problem.

Niemniej jednak, po drugim spotkaniu z niemieckim ministrem transportu okazało się, że zamykanie dróg dla motocykli nie jest brane pod uwagę. Urzędnik dodał jednak, że gotów jest szukać kompromisów. Jedną ze strategii jest skupienie się na osobach dokonujących nielegalnych modyfikacji swoich motocykli.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.