Płatne parkingi dla motocyklistów? Jak na razie tylko w Paryżu

OnetraceMOTOŚWIAT

Płatne parkingi dla motocyklistów? Jak na razie tylko w Paryżu

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pocieszający jest jednak fakt, że opłata dla motocyklistów będzie o połowę niższa od tej przewidzianej dla samochodów.

Postój na motocyklu – co jaki czas warto się zatrzymać?
Najciekawsze trasy motocyklowe na Mazurach – zobacz, gdzie się wybrać w sezonie!
Pekelné Doly – czeska mekka motocyklistów

Nie da się ukryć, że obecność jednośladów w dużych miastach ma wyłącznie pozytywny efekt na natężenie ruchu i przepustowość. Niestety, okazuje się, że niektózy myślą zupełnie inaczej. W Paryżu zostanie wprowadzona opłata za parkowanie motocykli. Są jednak wyjątki.

Wygląda na to, że po rewolucji mobilności pojazdowej, i chaosie z nią związanym, pora na uporanie się z problemem jednośladów. Dotychczas motocykle uciekały z radaru kolejnych norm emisji spalin, jednak wygląda na to, że urzędnicy planują nadrobić stracony czas. Jak poinformował paryski pełnomonik ds. transformacji przestrzeni publicznej, urząd zdecydował o wprowadzeniu opłat za parkowanie jednośladów.

Jak się okazuje, nie każdy motocyklista zostanie potraktowany równo przez prawo. Opłata za parkowanie zostanie nałożona wyłącznie na użytkowników motocykli spalinowych. Oczywistym jest, że taka zmiana ma wymusić trend przesiadki na elektryczne jednoślady wśród Paryżan.

Czy wkrótce doczekamy się podobnych przepisów w Polsce?

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.