Wielka Brytania: nadajnik GPS mierzący prędkość miałby ułatwić wystawianie mandatów. Inwigilacja?

OnetraceMOTOŚWIAT

Wielka Brytania: nadajnik GPS mierzący prędkość miałby ułatwić wystawianie mandatów. Inwigilacja?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Orwellowski pomysł wydaje się zadomawiać na Wyspach.

LEM Photon. Studencki projekt zadebiutuje w elektrycznym odpowiedniku MotoGP
Aktualizacje modeli BMW Motorrad na rok modelowy 2022!
Honda planuje motocykl z wbudowanym dronem. Tego jeszcze nie było!

To najnowszy pomysł urzędników, według których wystawianie mandatów tradycyjną metodą jest zbyt uciążliwe. Nadajniki GPS montowane do jednośladów rejestrowałyby prędkość i informowały władze o potencjalnych wykroczeniach.

Wszyscy doskonale znamy kulisy odwiecznej walki między Brytyjczykami i Francuzami, jednak niewielu się spodziewało tego, że w kilku kwestiach moga być zgodni. Podobnie jest w przypadku utrudniania życia motocyklistom.

Pomysł przedłożył komisarz policji Kim McGuiness, który apeluje by wszystkie jednoślady zostały wyposażone w nadajniki GPS sprawdzające lokalizację motocykla oraz aktualną prędkość.

Choć, w gruncie rzeczy, propozycja komisarza wydaje się mieć pozytywne podwaliny, to jednak trudno nie zauważyć jasnych prób inwigilacji brytyjskiego społeczeństwa. Być może ktoś nie zrozumiał przekazu „1984”?

(Photo by Robert Tudor on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.