Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera

Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Świeży asfalt, puste drogi i odpowiednie warunki atmosferyczne to wszystkie najpotrzebniejsze składniki udanej przejażdżki każdego motocyklisty. Przed udaniem się w trasę, trzeba jednak zatroszczyć się o odpowiedni strój. Jaką kurtkę motocyklową wybrać?

Odzież motocyklowa

Odzież motocyklowa ma za zadanie chronić Twoje ciało przed niebezpieczeństwem – chroniąc kończyny i pozostałe, wrażliwe części ciała przed groźnymi wypadkami. Warto pamiętać również o tym, żeby całe ciało było szczelnie osłonięte od wiatru, zimna i wilgoci. 

Nie da się jednak ukryć, że ubranie motocyklisty spełnia również inną, mniej ważną, potrzebę – stylistyczną. I, choć, chcielibyśmy, aby było inaczej, to większość z nas przy wyborze kurtki motocyklowej kieruje się nie tylko względem bezpieczeństwa. 

W szczególności osoby początkujące mają tendencję do pomijania niektórych, podstawowych elementów wchodzących w skład odzieży na motocykl. Odpowiednie odzienie to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda. Już na samym początku motocyklowej przygody powinieneś zainwestować w dobrej jakości strój motocyklowy – niezależnie od tego, jaki styl jazdy najbardziej odpowiada Twoim gustom. 

Odzież motocyklowa to temat dość obszerny, dlatego też dziś skupimy się wyłącznie na jednym z głównych elementów – odpowiedniej kurtce. 

Bikers

Zbyt ciasna kurtka może krępować ruchy i sprawiać dyskomfort. Z drugiej strony, za duża kurtka niepotrzebnie obciąży sylwetkę. Jak znaleźć złoty środek?

Jak wspominaliśmy – dobra kurtka motocyklowa powinna zapewniać noszącemu motocykliście odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz wygody. Ponadto, ma ona zadbać o właściwy komfort cieplny. Kurtka powinna być również praktyczna – specjalnie kieszenie, podpinka czy regulacje są zbawieniem w trasie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że dobre kurtki motocyklowe nie muszą kosztować fortuny. Z pewnością uda się znaleźć porządne modele kurtek za niewielkie pieniądze.  

Tekstyl czy skóra?

Pierwszym pytaniem, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź to – czy kurtka na choppera powinna być wykonana z tekstyliów, czy ze skóry?

Dzięki rozwojowi technologicznemu w zakresie produkcji materiałów to tekstylia cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem kupujących. Kurtki te są lekkie i wytrzymałe, zapewniają wymagany poziom wentylacji oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. 

Zwłaszcza wśród motocyklistów jeżdżących chopperami, zdecydowanie największą popularnością cieszą się kurtki skórzane. Skórzana odzież przyciąga przede wszystkim swoim unikatowym aspektem estetycznym i wysokim poziomem ochrony. Warto pamiętać, że takie kurtki, pomimo atrakcyjności, są ciężkie, mało wygodne, i pozbawione  odpowiedniej wentylacji – co w przypadku tras może przysporzyć nie lada problemów.   

Co dalej?

Kiedy już wybierzesz materiał, możesz przejść do innych, wartych uwagi czynników decydujących o praktyczności kurtki.

Uczulamy – nigdy nie kupujcie pierwszej lepszej kurtki. W założeniu ten element wyposażenia będzie służył wam przez lata, jeśli nie dekady. Warto na tym etapie uważnie prześledzić rynek i zasięgnąć języka ekspertów lub bardziej doświadczonych znajomych. 

Poniżej znajdziecie listę, która zadecyduje o tym, czy dana kurtka motocyklowa na choppera okaże się tą najlepszą. 

Najważniejsze parametry

  • protektory – każda dobra kurtka posiada ochraniacze na ramiona i łokcie oraz dolny odcinek kręgosłupa. Kurtka motocyklowa powinna być większa niż codzienna odzież właśnie z tego względu – ochraniacze powodują, że kurtka jest mniejsza niż w rzeczywistości,
  • podpinka – to ona sprawia, że kurtkę można zakładać podczas różnych pór roku – oferując dodatkowy komfort cieplny,
  • membrana – ten element kurtki chroni użytkownika przed czynnikami zewnętrznymi,
  • wentylacja – pomaga w cyrkulacji powietrza w kurtce i zmniejsza potliwość,
  • regulacja – odpowiednie napy i paski pomogą dopasować strój do Twojej sylwetki,
  • kieszenie – okażą się nieocenione podczas długich tras.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
BMW M3 – odkryj sportowy charakter serii M
BMW M3 – odkryj sportowy charakter serii M
BMW M3 obecnie można dostać w wersji podstawowej oraz Competition. Różnią się one od sobą mocą jednostki napędowej. Oprócz tego klienci mogą zdecydować, czy samochód będzie miał napęd jedynie na tylną oś czy może na wszystkie koła.
Motocykl holujący ciężarówkę – porywanie się z motyką na słońce?
Motocykl holujący ciężarówkę – porywanie się z motyką na słońce?
W większości przypadków taka próba nie przyniosłaby rezultatów, jednak warto pamiętać, że jednoślad youtubera to maszyna wyposażona w między innymi podtlenek azotu.
Motocykle chińskie o małej pojemności – co warto wybrać?
Motocykle chińskie o małej pojemności – co warto wybrać?
Lekki motocykl o małej mocy możemy prowadzić bez dodatkowych uprawnień. Oto nasze propozycje chińskich, małych motocykli!
Ostatnie wpisy