Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera

Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Świeży asfalt, puste drogi i odpowiednie warunki atmosferyczne to wszystkie najpotrzebniejsze składniki udanej przejażdżki każdego motocyklisty. Przed udaniem się w trasę, trzeba jednak zatroszczyć się o odpowiedni strój. Jaką kurtkę motocyklową wybrać?

Odzież motocyklowa

Odzież motocyklowa ma za zadanie chronić Twoje ciało przed niebezpieczeństwem – chroniąc kończyny i pozostałe, wrażliwe części ciała przed groźnymi wypadkami. Warto pamiętać również o tym, żeby całe ciało było szczelnie osłonięte od wiatru, zimna i wilgoci. 

Nie da się jednak ukryć, że ubranie motocyklisty spełnia również inną, mniej ważną, potrzebę – stylistyczną. I, choć, chcielibyśmy, aby było inaczej, to większość z nas przy wyborze kurtki motocyklowej kieruje się nie tylko względem bezpieczeństwa. 

W szczególności osoby początkujące mają tendencję do pomijania niektórych, podstawowych elementów wchodzących w skład odzieży na motocykl. Odpowiednie odzienie to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda. Już na samym początku motocyklowej przygody powinieneś zainwestować w dobrej jakości strój motocyklowy – niezależnie od tego, jaki styl jazdy najbardziej odpowiada Twoim gustom. 

Odzież motocyklowa to temat dość obszerny, dlatego też dziś skupimy się wyłącznie na jednym z głównych elementów – odpowiedniej kurtce. 

Bikers

Zbyt ciasna kurtka może krępować ruchy i sprawiać dyskomfort. Z drugiej strony, za duża kurtka niepotrzebnie obciąży sylwetkę. Jak znaleźć złoty środek?

Jak wspominaliśmy – dobra kurtka motocyklowa powinna zapewniać noszącemu motocykliście odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz wygody. Ponadto, ma ona zadbać o właściwy komfort cieplny. Kurtka powinna być również praktyczna – specjalnie kieszenie, podpinka czy regulacje są zbawieniem w trasie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że dobre kurtki motocyklowe nie muszą kosztować fortuny. Z pewnością uda się znaleźć porządne modele kurtek za niewielkie pieniądze.  

Tekstyl czy skóra?

Pierwszym pytaniem, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź to – czy kurtka na choppera powinna być wykonana z tekstyliów, czy ze skóry?

Dzięki rozwojowi technologicznemu w zakresie produkcji materiałów to tekstylia cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem kupujących. Kurtki te są lekkie i wytrzymałe, zapewniają wymagany poziom wentylacji oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. 

Zwłaszcza wśród motocyklistów jeżdżących chopperami, zdecydowanie największą popularnością cieszą się kurtki skórzane. Skórzana odzież przyciąga przede wszystkim swoim unikatowym aspektem estetycznym i wysokim poziomem ochrony. Warto pamiętać, że takie kurtki, pomimo atrakcyjności, są ciężkie, mało wygodne, i pozbawione  odpowiedniej wentylacji – co w przypadku tras może przysporzyć nie lada problemów.   

Co dalej?

Kiedy już wybierzesz materiał, możesz przejść do innych, wartych uwagi czynników decydujących o praktyczności kurtki.

Uczulamy – nigdy nie kupujcie pierwszej lepszej kurtki. W założeniu ten element wyposażenia będzie służył wam przez lata, jeśli nie dekady. Warto na tym etapie uważnie prześledzić rynek i zasięgnąć języka ekspertów lub bardziej doświadczonych znajomych. 

Poniżej znajdziecie listę, która zadecyduje o tym, czy dana kurtka motocyklowa na choppera okaże się tą najlepszą. 

Najważniejsze parametry

  • protektory – każda dobra kurtka posiada ochraniacze na ramiona i łokcie oraz dolny odcinek kręgosłupa. Kurtka motocyklowa powinna być większa niż codzienna odzież właśnie z tego względu – ochraniacze powodują, że kurtka jest mniejsza niż w rzeczywistości,
  • podpinka – to ona sprawia, że kurtkę można zakładać podczas różnych pór roku – oferując dodatkowy komfort cieplny,
  • membrana – ten element kurtki chroni użytkownika przed czynnikami zewnętrznymi,
  • wentylacja – pomaga w cyrkulacji powietrza w kurtce i zmniejsza potliwość,
  • regulacja – odpowiednie napy i paski pomogą dopasować strój do Twojej sylwetki,
  • kieszenie – okażą się nieocenione podczas długich tras.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pasta polerska – którą wybrać i kiedy?
Pasta polerska – którą wybrać i kiedy?
Samodzielne polerowanie lakieru własnego samochodu to czynność, na którą decydują się prawdziwi pasjonaci motoryzacji i auto detailingu. Warto jednak poprawki wykonywać z głową i używać do polerowania odpowiednich past o optymalnym dla danego ubytku poziomie ścierności.
Odzież motocyklowa na bardzo ciepłe dni – zobacz nasze propozycje
Odzież motocyklowa na bardzo ciepłe dni – zobacz nasze propozycje
Odpowiedni strój podczas jazdy motocyklem jest bardzo ważny niezależnie od pory roku. Jak jednak odpowiednio ubierać się latem?
W jaki sposób zarejestrować quada? Poradnik
W jaki sposób zarejestrować quada? Poradnik
Quad, jak każdy inny pojazd, wymaga odpowiedniej rejestracji. Sprawdź, jak zrobić to dobrze!
Ostatnie wpisy