Przyciemnianie szyb w samochodzie – wszystko co musisz wiedzieć!

Przyciemnianie szyb w samochodzie – wszystko co musisz wiedzieć!
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chciałbyś, aby Twój samochód przeszedł metamorfozę nie tylko pod względem wyglądu, ale także zapewnił ci większą wygodę? Przyciemnianie szyb z pewnością nada mu niezwykły charakter, unikatowość oraz przyniesie wiele korzyści dla kierującego. W tym artykule dowiesz się wszelkich niezbędnych informacji, odnośnie procesu przyciemniania szyb, ceny, metod oraz innych istotnych rzeczy, które musisz wiedzieć przed wykonaniem usługi. Sprawdź koniecznie!

Metody przyciemniania szyb

Na powszechność przyciemnianych szyb wskazuje to, że już większość nowych samochodów jest w nie od samego początku wyposażona. Niektórzy od razu decydują się na zakup takiego samochodu. Jednak znaczna część kierowców z czasem modernizuje i polepsza wygląd swojego starszego samochodu, aby dorównał nowszym modelom. Z usługą przyciemniania szyb jest to możliwe! Niezależnie od marki czy modelu. Warto poznać, jakie są metody przyciemniania szyb, abyś mógł wybrać tę, która będzie najlepszym wyborem. 

Obecnie stosowane są dwie metody przyciemniania szyb: metoda piecowa i 

foliowa. Pierwszy sposób wyróżnia niezwykła trwałość, a przyciemnione szyby nie tracą swoich właściwości. Polega na metalizowaniu szkła tlenkami tytanu w piecu. Jednak jeśli chcesz uzyskać lepsze efekty, to metoda foliowa będzie świetnym wyborem. Aby jednak przyciemnione szyby rzeczywiście dobrze spełniały swoje zadania, muszą zostać oklejone folią dobrej jakości. Dlatego do wyboru są różne rodzaje folii, takie jak:

  • Folie metalizowane 
  • Folie karbonowe
  • Folie ceramiczne
  • Folie termoizolacyjne
  • Folie dwuwarstwowe poliestrowe
przyciemnianie szyb za pomocą folii
Fot.: StudioPeace/elements.envato.com

Przyciemnianie szyb – ile to kosztuje?

Musisz wiedzieć, że na cenę przyciemniania szyb ma wpływ kilka czynników między innymi takich jak typ samochodu, którym przyciemnianie ma zostać wykonane. Istotne jest to, jakiej marki jest nasz samochód oraz czy jest to hatchback 3 drzwiowy, hatchback 5 drzwiowy, VAN, SUV, coupe, kombi bądź sedan. 

Przyciemnianie szyb metodą foliową będzie tańsze. Cena przyciemniania zależna jest od wielkości oklejanej powierzchni oraz rodzaju nakładanej folii, jednak nie powinna przekraczać 1000 zł. Nie wiesz, z jakimi kosztami będziesz się musiał liczyć podczas przyciemniania szyb w twoim samochodzie? Bez obaw, Studio CB służy pomocą. Skontaktuj się z nami, a my podamy cenę przyciemniania szyb w Twoim samochodzie!

Zalety przyciemniania szyb

Wyjątkowy design i uatrakcyjnienie wyglądu twojego samochodu to nie jedyne zalety przyciemniania szyb. Większość klientów stawia na wygodę i dlatego decyduje się na wykonanie tej usługi. Dowiedz się jakie jeszcze inne zalety niesie ze sobą przyciemnienie szyb, o których nawet nie wiedziałeś. Jednymi z istotniejszych zalet jest:

  • ochrona przed promieniowaniem słonecznym – dzięki foliom przyciemniającym w dużym stopniu można obniżyć temperaturę wewnątrz pojazdu 
  • poprawa bezpieczeństwa podczas jazdy – ciemne szyby chronią kierowcę przed nagłym oślepieniem oraz zmniejszają blaski
  • ochrona w razie wypadku – szkło, na które została nałożona folia, staje się szkłem bezodłamkowym, a w przypadku rozbicia błona utrzymuje luźne fragmenty szyby.
  • większa wydajność klimatyzacji – samochód nagrzewa się zdecydowanie wolniej nawet w największy upał 
  • zmniejszenie ryzyka wyblaknięcia i przebarwienia tapicerki – oszczędność 
  • prywatność w trakcie podróży – komfort podróżujących wzrasta

Przyciemnianie lamp w samochodzie – legalne czy nie ? 

Wśród miłośników motoryzacji dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg przyciemniania lamp w samochodzie. Co sprawia, że cieszą się on tak dużą popularnością? Zdecydowanie design, który nadaje drapieżnego charakteru prawie jak w kultowych wyścigach. Ku wielkiemu zaskoczeniu okazuje się, że przyciemnianie lamp w samochodzie nie jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Z racji tego, że przyciemnione reflektory tracą homologację, samochód staje się pojazdem nieprzystosowanym do ruchu drogowego. Zatem nie powinien poruszać się drogach publicznych. W takiej sytuacji klient musi mieć świadomość, że usługa przyciemniania lamp zostanie wykonana tylko i wyłącznie na jego własną odpowiedzialność. 

tylna lampa samochodu
Fot.: przyciemnianie.waw.pl

Czym przyciemnić lampy?

Mimo, że zabieg ten nie jest zgodny z prawem, to decyduje się na niego mnóstwo kierowców, którzy raczej nie przejmują się możliwymi konsekwencjami. W związku z tym producenci folii stworzyli także specjalną ofertę również dla tego celu. Gwarantują one wysoką przepuszczalność światła oraz efekt maksymalnego przyciemnienia. Dzięki temu lampy nadają unikatowy wygląd, a jednocześnie spełniają swoją podstawową funkcję. 

Posiadacze czarnych samochodów z jaskrawoczerwonymi reflektorami wybierają najczęściej folie o lekkim przyciemnieniu, takie jak APA Tail Light (jasnoszary), co sprawia, że samochód nabiera elegancji. Dobra przepuszczalność światła, łatwy montaż oraz możliwość oklejenia nawet bardzo małych powierzchni to główne cechy charakterystycznego tego typu folii. Drugą równie popularną wersją kolorystyczną, która preferowana jest przez zwolenników wyraźniejszej stylistyki jest APA Tail Light (ciemnoszary). Mocniejszy, a przy tym bardzo ciekawy wygląd gwarantowany.

Folia ochronna – idealne zabezpieczenie

Idealną zabezpieczenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami zapewnia zabieg oklejania lamp folią ochronną. Jest to produkt, który jest  bardzo wytrzymały oraz  nie ma negatywnego wpływu na działanie ksenonów czy lamp laserowych. Nic dziwnego zatem, że ten sposób staje się z dnia na dzień coraz popularniejszy i przyciąga niejednego miłośnika. 

Zakładanie folii jednak nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza gdy robimy to pierwszy raz. Dlatego warto zlecić to zadanie fachowcom, którzy wykonają usługę na jak najwyższym poziomie. Profesjonalne oklejanie lamp folią ochronną  oferuje Studio CB. W ofercie znajdują się folie na lampy ochronne PPF, które ulegają samoregeneracji. Pod wpływem ciepła drobne zarysowania ulegają zabliźnianiu się, a to sprawia, że folia nie wymaga częstego wymieniania. Co więcej producenci udzielają dodatkowo 10-letniej gwarancji na produkt! Przede wszystkim liczy się komfort klientów i ich pełne zadowolenie.

Zdjęcie główne: studiocb.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
7 powodów do wizyty w serwisie samochodowym
7 powodów do wizyty w serwisie samochodowym
Nawet jeśli należymy do kierowców dbających o swój pojazd i preferujących bezpieczny styl jazdy, to co jakiś czas będziemy musieli odwiedzić warsztat samochodowy. W jakich sytuacjach?
Idealne miejsca na odpoczynek dla kierowców: jak znaleźć restauracje przy trasie?
Idealne miejsca na odpoczynek dla kierowców: jak znaleźć restauracje przy trasie?
Odkryj najlepsze sposoby na znalezienie miejsc odpoczynku dla kierowców na trasie. Dowiedz się, jak skutecznie wyszukiwać restauracje i miejsca parkingowe podczas długiej jazdy.
Poradnik początkującego: Jak wybrać swój pierwszy motocykl do 500ccm?
Poradnik początkującego: Jak wybrać swój pierwszy motocykl do 500ccm?
Zdobądź najlepszy start w świecie motocykli z naszym przystępnym poradnikiem. Dowiedz się, jak wybrać idealny motocykl do 500ccm, dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.
Ostatnie wpisy