Nowe przepisy: co mówią o braku maseczki na motocyklu?

MOTOŚWIAT
Nowe przepisy: co mówią o braku maseczki na motocyklu?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykliście jako jedni z nielicznych mogą w obecnych pandemicznych czasach cieszyć się z braku potrzeby zakładania maseczek. Kask jest wystarczająca ochroną przeciw potencjalnym zakażeniem. Sytuacja może jednak wyglądać z goła inaczej podczas kontroli drogowej lub awarii. O co dokładnie chodzi?

10 kwietnia nowelizacji uległ art. 117 odnoszący się do utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, także podczas zwalczania chorób zakaźnych. Za niestosowanie Kodeks przewiduje karę w wysokości do 1500 złotych lub karę nagany. Do artykułu dodano nowy paragraf, który powinien zaniepokoić motocyklistów.

Nieutrzymywanie przez przewoźnika obowiązanego do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, środka transportu we właściwym stanie sanitarnym.

brzmienie nowego przepisu

W praktyce, korzystając z rozszerzonej definicji artykułu, mundurowi będą mogli nakładać na kierowców i motocyklistów kary grzywny lub nagany jeśli stwierdzą, że w pojeździe brakuje środków do dezynfekcji.

Oczywiście jedynie pod warunkiem, że legalny charakter nowego przepisu nie jest, łagodnie mówiąc, wątpliwy pod względem prawnym.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Enduro z większym silnikiem – jakiego modelu możesz szukać?
Enduro z większym silnikiem – jakiego modelu możesz szukać?
Motocykle tej klasy łączą w sobie rasowe terenówki z motorami do długich podróży. Sprawdź ciekawe propozycje w klasie enduro.
Bezpieczne i wygodne buty motocyklowe – jak wybrać najlepszy model?
Bezpieczne i wygodne buty motocyklowe – jak wybrać najlepszy model?
Kupiłeś motocykl i szukasz teraz wyposażenia? Właśnie się zastanawiasz, jakie buty wybrać? W takim razie przeczytaj ten artykuł, wszystkiego się dowiesz!
Akumulator żelowy a AGM – jakie różnice?
Akumulator żelowy a AGM – jakie różnice?
Wraz z rozwojem technologii oraz rosnącym zapotrzebowaniem na coraz nowsze i coraz bardziej zaawansowane systemy w samochodach producenci akumulatorów zostali zmuszeni dostarczać baterie, które sprostają tym wymaganiom.
Ostatnie wpisy