Oleje ceramiczne – preparaty wykorzystujące najnowsze technologie

Oleje ceramiczne – preparaty wykorzystujące najnowsze technologie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór odpowiedniego oleju to jedno z najważniejszych zadań, przed jakimi staje każdy kierowca. Pomimo że producent samochodu jasno określa normy, jakie powinien spełniać ten płyn eksploatacyjny dla danego modelu samochodu, to na rynku mamy sporo różnych marek różniących się od siebie jakością. Dobry olej silnikowy posiadający wzbogacony skład jest w stanie zapewnić znacznie lepszą ochronę niż tani zamiennik. W trosce o nasze auto powinniśmy więc sięgać wyłącznie po środki najwyższej jakości. Gdzie takich szukać? W sklepie Dbamtomam.

Olej silnikowy – jakie spełnia funkcje?

Zacznijmy od odpowiedzenia na pytanie –„dlaczego olej silnikowy jest taki ważny?” Do najważniejszych funkcji tego płynu eksploatacyjnego należą: smarowanie metalowych powierzchni, odbieranie ciepła z najbardziej obciążonych podzespołów, uszczelnianie współdziałających elementów, oczyszczanie silnika z osadów, ochrona przed korozją.

Jak widać, nie ma tego mało, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę niezwykle trudne warunki, jakie panują w silniku. Obciążenia, jakim poddawany jest podczas jazdy, przyczyniają się do powstawania bardzo wysokich temperatur i silnego tarcia – olej napędowy ma za zadanie zniwelować jego skutki i ochronić silnik przed uszkodzeniem.

Ceramiczne oleje silnikowe – czym się wyróżniają?

Oleje ceramiczne do silnika to preparaty syntetyczne najnowszej generacji, które wyróżniają się obecnością cząsteczek ceramiki. Pozwala to na osiągnięcie lepszych właściwości smarnych i stworzenie jeszcze lepszego filmu doskonale odprowadzającego ciepło. W ten sposób powierzchnie wewnątrz silnika są maksymalnie zabezpieczone, a proces ich zużywania zniwelowany jest do minimum. Przekłada się to również na lepszą wydajność pojazdu, prawidłowe zużycie paliwa oraz odpowiednią temperaturę pracy silnika nawet przy wysokich obciążeniach.

W sklepie Dbamtomam znajdziesz oleje ceramiczne o najpopularniejszych lepkościach takie jak 5W30 oraz 5W40. Doskonale spisują się one w naszym klimacie – główna różnica między tymi środkami wynika z większej lepkości oleju 5W40 w wyższych temperaturach. Więcej dowiesz się na stronie https://dbamtomam.pl/259-olej-5w40.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Dbamtomam, gdzie znajdziesz oleje oraz wiele środków pielęgnacyjnych do samochodu, pochodzące od cenionych w branży producentów. Z szerokiego asortymentu preparatów w przystępnych cenach na pewno wybierzesz ten spełniający Twoje wymagania i potrzeby Twojego auta. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Honda pracuje nad wspomaganiem kierowania. Kolejny krok w stronę autonomicznych motocykli
Honda pracuje nad wspomaganiem kierowania. Kolejny krok w stronę autonomicznych motocykli
Systemy autonomicznej jazdy nie dziwią nas w kontekście samochodów, jednak nie każdy podchodzi entuzjastycznie do podobnej wizji w przypadku jednośladów.
Przygotowanie motocykla na zimę – krok po kroku
Przygotowanie motocykla na zimę – krok po kroku
Podczas zimy nie zawsze możliwe jest regularne jeżdżenie motocyklem. Dlatego warto zabezpieczyć swój jednoślad, tak by był sprawny jak najdłużej.
Pierwsze ruszenie motocyklem – jak to zrobić krok po kroku?
Pierwsze ruszenie motocyklem – jak to zrobić krok po kroku?
Jak nauczyć się jazdy na motocyklu? Pierwsze kroki w przygodzie z jednośladem.
Ostatnie wpisy