Policyjny pościg za motocyklem zakończony kontrowersją

OnetraceMOTOŚWIAT

Policyjny pościg za motocyklem zakończony kontrowersją

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

20-latek próbował uniknąć policyjnej kontroli. W rezultacie dopuścił się wielu wykroczeń - poruszał się z nadmierną prędkością, zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze, jechał kilkanaście metrów chodnikiem.

Czy możesz wyprzedzać prawą stroną? Sprawdzamy, co mówią przepisy
Co grozi za jazdę motocyklem bez prawa jazdy?
Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Rowerzystka potrącona przez dwa motocykle

20-letniemu motocykliście grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, jednak to zachowanie mundurowych budzi większe kontrowersje.

Pech chciał, że motocyklista wjechał z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie w Tarnobrzegu na czerwonym świetle, wprost przed radiowóz, który rozpoczął za nim pościg.

20-latek próbował uniknąć policyjnej kontroli. W rezultacie dopuścił się wielu wykroczeń – poruszał się z nadmierną prędkością, zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze, jechał kilkanaście metrów chodnikiem, a następnie na jednym kole. Co więcej, w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 114 km/h.

W wyniku nieudanej próby ucieczki przed funkcjonariuszami doszło do zderzenia – według zeznań Policji w wyniku utraty panowania nad maszyną przed motocyklistę, jednak sądząc po zdjęciach oglądowych można przypuszczać, że mundurowi potrącili uciekiniera, by zakończyć pościg.

Co ciekawe, do szpitala trafił nie tylko 20-latek, ale również policjanci, którzy prowadzili pościg i, według policyjnego komunikatu, zostali ranni.

(Fot. KMP Tarnobrzeg)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.