Przechowywanie rzeczy w garażu — poradnik

CHILL STREFA
Przechowywanie rzeczy w garażu — poradnik
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Garaż to nie tylko miejsce postojowe dla twojego samochodu, to także przechowywania różnego sprzętu. Warto zadbać więc o jego odpowiednie przechowywanie. Zobacz, jak dobrze zorganizować przestrzeń w tym miejscu.

Meble do przechowywania rzeczy w garażu

Regały do garażu powinny być proste w swojej konstrukcji, łatwe w czyszczeniu i montażu, a także odporne na otarcia i zarysowania. Wybrać możesz spośród trzech materiałów.

Regały metalowe

Regały metalowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest wytrzymałość na duże ciężary.  Sprawdzą się do przechowywania sprzętu elektromechanicznego, puszek z farbami, kanistrów z olejem, a ponadto sprawdzą się jako regał na opony. Takie półki będą odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu posłużą ci przez wiele lat.

Regały drewniane

Meble z drewna będą dobrą alternatywą dla regałów z metalu. Wybierz je, gdy istotny jest dla ciebie wygląd garażu. Taki sprzęt będzie pasować do minimalistycznych wnętrz lub spiżarni. Jednak udźwigną one mniejszy ciężar niż te metalowe. Przydają się do przechowywania lżejszych rzeczy jak ozdoby świąteczne, przetwory czy mniejsze narzędzia.

Regały plastikowe

Na regały z plastiku możesz położyć nieco większe ciężary. Ciekawym wyborem będą także szafy, dzięki którym ukryjesz wszystko to, co ci przeszkadza lub tworzy bałagan. Takie meble są łatwe w czyszczeniu, jednak będą mniej odporne na uszkodzenia niż meble metalowe. 

Akcesoria, które mogą się przydać w garażu

Małe przedmioty, które łatwo zgubić lub zniszczyć będą najtrudniejsze do przechowywania. Jako dodatkowe akcesoria do przechowywania możesz wybrać:

Haki garażowe

Metalowe haki sprawdzą się do przechowywania małych oraz dużych narzędzi ogrodowych, przewodów, rowerów czy opon. Możesz zawiesić je na ścianie osobno lub grupami na listwie montażowej. Umieść je tak, aby najbardziej potrzebne narzędzia zawsze mieć pod ręką. Zajmują one niewiele miejsca, a sprawdzą się idealnie do przechowania trudnych do schowania przedmiotów. 

Organizery

W walizkach narzędziowych oraz specjalnych skrzynkach możesz schować mniejsze narzędzia i akcesoria. Trzymaj w nich to, co najczęściej potrzebujesz podczas remontów lub domowych napraw. Możesz je także rozbudować, ponieważ te z plastiku z łatwością się ze sobą łączą. Dobrym pomysłem będą także organizery z materiału, które bez problemu przypniesz do pasa. 

Fot.: Yevgeniy Mironov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jajko – jaki motocykl nosi to przezwisko?
Jajko – jaki motocykl nosi to przezwisko?
Nadawanie przezwisk osobliwym modelom samochodów czy też motocykli to absolutnie nic dziwnego – wynikają z wyglądu lub sposobu jazdy daną maszyną. Który motocykl ma przezwisko „jajko”?
Czym są Crash pady? Jak je wykorzystać?
Czym są Crash pady? Jak je wykorzystać?
Motocykliści są narażeni na mniejsze i większe obrażenia ciała. Podobnie jest jednak z motocyklem. W przypadku ewentualnej wywrotki, lakier jednośladu może się znacznie zdegradować. Ochroną przed takim zdarzeniem są tzw. Crash pady.
Efekt koronawirusa – Polacy i Niemcy przesiadają się na motocykle!
Efekt koronawirusa – Polacy i Niemcy przesiadają się na motocykle!
Pomimo kryzysu związanego z pandemią, w Europie sprzedano w roku 2020 o 4% więcej jednośladów niż rok wcześniej!
Ostatnie wpisy