Statystyki wypadków motocyklowych w sezonie — podsumujmy!

WYDARZENIA
Statystyki wypadków motocyklowych w sezonie — podsumujmy!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak podaje Komenda Główna Policji, w sezonie motocyklowym w 2021 roku doszło do blisko dwóch tysięcy wypadków i prawie czterech tysięcy kolizji z udziałem motocyklistów. Poniżej precyzyjne dane.

Komenda Główna Policji poinformowała, że w okresie od 1 stycznia do 15 września 2021 roku na polskich drogach doszło do 1710 wypadków z udziałem motocyklistów. Niestety z danych wynika, że zginęło 205 osób, w tym 189 motocyklistów (183 kierujących i 6 pasażerów). W statystyce objęto również liczbę osób rannych, było ich 1720 osób, w tym aż 1567 motocyklistów (1416 kierujących i 151 pasażerów). Użytkownicy motocykli uczestniczyli także w 3888 kolizjach drogowych. Liczymy na to, że sezon 2022 przyniesie pozytywne zmiany i mniej kolizji oraz wypadków, szczególnie tych śmiertelnych.

Zdjęcie główne: Harley-Davidson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Honda planuje motocykl z wbudowanym dronem. Tego jeszcze nie było!
Honda planuje motocykl z wbudowanym dronem. Tego jeszcze nie było!
W przeciągu ostatniego roku mieliśmy do czynienia z kilkoma pantentami Hondy, które budzą zarówno kontrowersje jak i zdumienie ekspertów.
Zastosowanie zakraplaczy farmaceutycznych w codziennej praktyce medycznej
Zastosowanie zakraplaczy farmaceutycznych w codziennej praktyce medycznej
Poznaj wykorzystanie zakraplaczy farmaceutycznych w codziennych usługach medycznych. Zrozum, jak te istotne narzędzia przyczyniają się do ułatwienia życia pacjentów i lekarzy.
Yamaha i ShinMaywa z  porozumieniem w sprawie badań nad samolotem nowej generacji
Yamaha i ShinMaywa z porozumieniem w sprawie badań nad samolotem nowej generacji
Jeśli prace nad mniejszymi silnikami okażą się sukcesem, to z całą pewnością lotnictwo przejdzie niemałą rewolucję cenową.
Ostatnie wpisy