Sytuacje, kiedy lepiej jest oddać auto do skupu

MOTO MOTO
Sytuacje, kiedy lepiej jest oddać auto do skupu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pasjonaci motoryzacji i miłośnicy swoich czterech kółek naprawdę uwielbiają swoje samochody i zrobią naprawdę wiele, by przywrócić auto do życia nawet w trudnych przypadkach. Nie zawsze jednak naprawa auta jest sensowna i opłacalna. Są sytuacje, w których lepiej jest pogodzić się ze stratą samochodu i oddać go do skupu. Przekonaj się, kiedy takie rozwiązanie jest najlepszym wyjściem.  

Awaria najważniejszych elementów   

Podzespoły i systemy w samochodach mają swoją hierarchię ważności dla funkcjonowania samochodu. Dzięki temu stopniowaniu można z dość dużą dokładnością ocenić czy samochód nadaje się jeszcze do naprawy i dalszego użytkowania, czy bardziej opłaci się oddać go na skup. Mniej istotne części samochodowe można z łatwością i niskim kosztem wymienić, a auto w dalszym ciągu będzie funkcjonowało bez zarzutu. Z kolei naprawa naprawdę ważnych i dużych elementów, jak silnik, sprzęgło, czy hamulce, może wiązać się z kosztami zbliżonymi lub przewyższającymi wartość całego auta. Jeśli okaże się, że kupno i montaż nowych części lub całych podzespołów w samochodzie jest nieopłacalne, skup aut, to dla Ciebie najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie.  

Poważna kolizja lub wypadek drogowy  

Do skupów samochodowych trafiają najczęściej auta po ciężkich kolizjach. Zdarza się, że jest to dla kierowców jedyne sensowne wyjście, ponieważ bardzo stare auta po poważnej kolizji, raczej nie nadają się już do naprawy, a przynajmniej nie jest ona opłacalna. Pod uwagę należy wziąć także fakt, że nawet po naprawie usterek, taki samochód może już za długo nie posłużyć swojemu właścicielowi. W sytuacji, kiedy najbardziej pokiereszowana jest karoseria, a nie części wewnętrzne auta, na skupie można sprzedać nie tylko całe auto, ale jego osobne elementy po całkiem okazyjnej cenie. Resztę części oraz sam samochód możesz wówczas sprzedać na złom. 

Pojazdy powypadkowe, nawet te w bardzo opłakanym stanie, są na skupie doprowadzane do stanu używalności lub rozbierane na części i w ten sposób sprzedawane. Niezależnie od stanu samochodu, możesz mieć pewność, że cena, jaką zaoferuje kupiec w komisie będzie wyższa niż w skupie złomu. Więcej na temat sprzedaży aut do skupu oraz całego tego procesu dowiesz się ze strony https://cargryf.pl/skup-aut/.   

Brak kupca  

Sprzedaż auta może być długotrwałym procesem i czekanie na klienta może trwać tygodniami. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz szybko pozbyć się starego auta, możesz sprzedać je w skupie lub komisie. W ten sposób otrzymasz gotówkę w krótszym czasie i bez niepotrzebnego stresu i oczekiwania. Ogłoszenia na portalach aukcyjnych są darmowe, jednak na głównej stronie utrzymują się przez bardzo krótki czas, przez co często konieczne staje się płatne podbijanie ogłoszeń. Po kilku tygodniach post o Twoim samochodzie może “zatonąć” pod stale napływającymi nowymi ogłoszeniami, a przez to jeszcze trudniej jest znaleźć kupca na auto. W skupie proces sprzedaży jest dużo szybszy i łatwiejszy, dzięki czemu nie musisz martwić się o problemy z zainteresowanymi osobami z portali. 

Podczas sprzedawania samochodu za pośrednictwem Internetu musisz także wziąć pod uwagę, że nie każdy zainteresowany jest zdecydowany na zakup. Zainteresowanie wokół auta może być duże, ale zanim znajdzie się osoba, która kupi samochód, oglądać może go nawet kilkunastu klientów. Przy sprzedaży w skupie jest to krótka procedura, która zakończyć się może już w jeden dzień. 

Fot.: Ivana Cajina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Honda pracuje nad wspomaganiem kierowania. Kolejny krok w stronę autonomicznych motocykli
Honda pracuje nad wspomaganiem kierowania. Kolejny krok w stronę autonomicznych motocykli
Systemy autonomicznej jazdy nie dziwią nas w kontekście samochodów, jednak nie każdy podchodzi entuzjastycznie do podobnej wizji w przypadku jednośladów.
Cross do 5 000 złotych. Nasze TOP 10
Cross do 5 000 złotych. Nasze TOP 10
Szukasz interesującego crossa, ale nie chcesz przepłacać? Oto nasze zestawienie najciekawszych modeli, które kupisz już za niecałe 5000 złotych.
Grupa motocyklowa Samcro zaprasza na otwarcie swojej siedziby!
Grupa motocyklowa Samcro zaprasza na otwarcie swojej siedziby!
Samcro to grupa motocyklistów z Grodziska Wielkopolskiego, która od trzech lat działa na rzecz krzewienia swojej pasji wśród mieszkańców miejscowości. Teraz Samcro zaprasza na wydarzenie zwieńczające sezon i prezentujące siedzibę fanów jednośladów.
Ostatnie wpisy