Trasy motocyklowe na wiosnę – jak zaplanować początek sezonu?

MOTOTRASY
Trasy motocyklowe na wiosnę – jak zaplanować początek sezonu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rozpoczyna się sezon wiosenny, więc chcesz jak najszybciej wyciągnąć swój motocykl z garażu i ruszyć nim w trasę? Zastanawiasz się, co zrobić, by dobrze się na to przygotować? W takim razie koniecznie dowiedz się, o czym trzeba pamiętać, wybierając się w trasę motocyklem.

Wyznacz trasę motocyklową

Motocyklem możesz jeździć, gdzie tylko chcesz. To Ty możesz wybrać i stworzyć własną trasę, dlatego nie ograniczaj się i wybierz dla siebie drogę, dzięki której będziesz w stanie wykorzystać potencjał swojej maszyny. Wybierając się na przejażdżkę motocyklem, warto zabrać ze sobą GPS, który można mieć w telefonie. Dzięki temu będziesz czuć się bezpiecznie i pewnie na drodze, ponieważ z łatwością znajdziesz drogę powrotną. Na mapie możesz zaznaczyć punkty, które chcesz zobaczyć, a GPS będzie Cię do nich prowadzić. To nic trudnego, a możesz dzięki temu dotrzeć do wielu ciekawych miejsc.

Postoje na trasie motocyklowej

Wybierając się w dłuższa trasę motocyklem koniecznie pamiętaj o tym, by robić sobie częste postoje. Jest to potrzebne zarówno Tobie, jak i maszynie. W czasie postoju możesz rozprostować nogi, a dodatkowo sprawdzić, czy z pojazdem wszystko w porządku. Zaleca się robienie postoju co godzinę, aby możliwe było zachowanie komfortu i bezpieczeństwa w czasie jazdy. Jest to szczególnie ważne dla młodych kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z motocyklami.

Noclegi na wyprawach motocyklowych

Jeśli wybierasz się w bardzo długą trasę na motocyklu, to konieczne jest zdecydowanie się nie tylko na postój, ale również nocleg. Chcąc dowiedzieć się, gdzie można zanocować, warto korzystać z popularnych serwisów internetowych do rezerwacji pokoi. Dzięki temu możliwe jest znalezienie miejsca na odpoczynek bez względu na to, gdzie się znajdujesz. 

Czemu nocleg jest tak ważny na długiej trasie motocyklowej? Jazda jest męcząca, wymaga trzymania odpowiedniej postawy i oczywiście utrzymania skupienia. Niestety po wielu godzinach pozycja, jaką przyjmuje kierowca na maszynie, może powodować dyskomfort, co zdecydowanie będzie rozpraszać i utrudniać jazdę. Najlepiej więc zdecydować się na odpoczynek, by następnego dnia wrócić na drogę w pełni sił.

Jak przygotować się na dłuższą trasę motocyklem?

Przed zdecydowaniem się na wyjazd, warto dobrze się do niego przygotować. Po pierwsze, liczy się odpoczynek. Jeśli jedziesz na wiosenną przejażdżkę niedaleko miejsca zamieszkania, nie potrzebujesz specjalnego przygotowania. Jeśli jednak wybierasz się w dłuższą drogę, zadbaj o komfort i skupienie. Przed ruszeniem wyśpij się i sięgnij po lekkie jedzenie. Dzięki temu unikniesz problemów z trawieniem, które mogą utrudniać prowadzenie jednośladu.

Jak przygotować motocykl na trasę wiosną?

Bardzo ważny jest również przegląd, czy po przerwie zimowej motocykl jest gotowy do jazdy. Konieczne jest sprawdzenie parametrów, a także nasmarowanie łańcuchów. Wykorzystaj wysokiej jakości smar do konserwacji łańcuchów napędowych. Konieczne jest jego zaaplikowanie zarówno na zewnętrzną, jak i wewnętrzną część motocykla.

Przestrzegając tych porad, można przygotować siebie i swój motocykl na sezon wiosenny. Dzięki temu wyruszenie w trasę stanie się łatwiejsze, a jej pokonanie to będzie czystą przyjemnością.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zero FXE: odświeżona wersja czy zupełnie nowy motocykl?
Zero FXE: odświeżona wersja czy zupełnie nowy motocykl?
Na jednym ładowaniu można przejechać nawet 161 kilometrów w terenie zabudowanym.
14-letni motocyklista zginął podczas wyścigu
14-letni motocyklista zginął podczas wyścigu
Z powodu żałoby, nie wznowiono wyścigu na hiszpańskim torze Motorland Aragon.
Piękne i nieznane trasy na Mazowszu – tam warto jeździć jednośladem
Piękne i nieznane trasy na Mazowszu – tam warto jeździć jednośladem
Czy na Mazowszu znajdują się piękne i jeszcze mało popularne trasy dla motocyklistów? Okazuje się, że tak! Jest ich sporo, przekonasz się o tym w tym artykule.
Ostatnie wpisy