Jeździsz na motocyklu bez prawka? W 2022 roku może Cię to sporo kosztować!

OnetraceWYDARZENIA

Jeździsz na motocyklu bez prawka? W 2022 roku może Cię to sporo kosztować!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiałeś się kiedyś, co może zrobić policja zatrzymanemu motocykliście, gdy okaże się, że nie ma prawa jazdy kategorii A? Czy grozi mu wtedy tylko mandat? Sprawdź!

Zloty motocyklowe w 2022 roku – tam warto się wybrać!
Koniec sezonu motocyklowego – na jakie zloty warto się wybrać?
Niezwykłe motocykle Royal Enfield – firma wypuszcza je na jubileusz

Jeszcze w tamtym roku za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, w tym przypadku motocyklem, kierowca otrzymywał mandat w wysokości 300 złotych, jeśli miał inne uprawnienia lub 500 złotych, gdy nie miał żadnych. Jak to wygląda od 2022 roku?

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy i tak na przykład za jazdę po drogach publicznych, strefach zamieszkania i strefach ruchu zatrzymanemu motocykliście grozi kara ograniczenia wolności, aresztu, a także grzywny w wysokości minimum 1500 złotych. Co ciekawe, najwyższa grzywna może wynieść 30 tysięcy złotych. Ponadto sąd orzeknie, na jak długi czas wyda zakaz prowadzenia pojazdów. W tym przypadku zakres wynosi od 6 miesięcy do 3 lat. Gdy mimo zakazu motocyklista dalej będzie podróżował jednośladem, zastosowana zostanie kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Zdj. główne: Vivek Trivedi/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.