Nowe mandaty dla motocyklistów – na co uważać w 2022 roku?

OnetraceWYDARZENIA

Nowe mandaty dla motocyklistów – na co uważać w 2022 roku?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiany w mandatach są coraz bliżej. Podwyżki są znaczne i mocno zabolą łamiących przepisy. Jak ostre są nowe stawki i na co szczególnie uważać, żeby nie stracić ciężko zarobionych oszczędności?

Jazda motocyklem w korku — o tych zasadach pamiętaj!
Pokonywanie wzniesień na motocyklu – zobacz nasze porady
Czy pasażer na motocyklu może jechać po spożyciu? Sprawdzamy!

Rok 2022 przyniesie ogromne zmiany w stawkach mandatów. Wzrost jest ogromny i wynosi nawet kilkaset procent. Na co uważać na drogach i ile będą kosztować poszczególne wykroczenia?

Polski rząd uznał, że najwyższa pora na zmiany wysokości mandatów, które na obecnym poziomie obowiązują już od wielu lat. Podwyżki są naprawdę duże. Z popularnych wykroczeń najmniej wzrośnie koszt mandatu za jazdę bez uprawnień. Od 2022 roku za ten czyn zapłacimy już 1000 złotych, a nie 500.

Znacznie dotkliwsze będzie przekroczenie prędkości czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Wykroczenia te warte będą aż 1500 złotych, a nie kilkaset jak do tej pory. Tyle samo zapłacimy również za spowodowanie wypadku oraz tamowanie ruchu. Ogromna kwota czeka za niewskazanie sprawcy wykroczenia. Za ten czyn grozi nam nie mandat, który może być wystawiony na maksymalnie 5000 złotych, a grzywna rzędu 8000 złotych.

Zdj. główne: Scott Rodgerson/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.