Auta na wynajem z wypożyczalni samochodów – czy warto korzystać z takiej usługi?

Auta na wynajem z wypożyczalni samochodów – czy warto korzystać z takiej usługi?

Matheus Ferrero/unsplash.com

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Samochody zapewniają większą mobilność, dzięki czemu żadna osoba nie musi przejmować się dojazdem do pracy lub do innego miejsca. Ciężko się obyć tak naprawdę be samochodu, co też przyznają osoby, które w pewnym momencie nie mają możliwości z jego skorzystania. Takich sytuacji jest naprawdę ogromna ilość. Na szczęście, istnieją alternatywy, które można wykorzystać, jeżeli ktoś chciałby zapewnić sobie swobodny dojazd do wybranych miejsc.

Wypożyczalnie samochodów na różne okazje

Aktualnie można skorzystać z usług wypożyczalni samochodów, które znaleźć można na terenie całej Polski. Przykładową ofertę usługową można znaleźć na stronie https://zastepcze.lublin.pl/. Są to firmy, które ze swoimi usługami wychodzą do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców chcących być pewnych tego, że będą mieli do czynienia z atrakcyjnymi cenowo warunkami wynajmu. Wynajem samochodu możliwy jest osobiście – w siedzibie danej firmy lub też korzystając ze specjalnego formularza znajdującego się na stronie internetowej. Istnieje również możliwość skontaktowania się telefonicznie, aby móc zapytać o dostępne możliwości wynajmu. Cena za wynajem uzależniona jest od kilku czynników, m.in. okresu, kiedy samochód będzie potrzeby; wybranego pojazdu mechanicznego; dodatkowych elementów wyposażenia.

Kiedy można wykorzystać wynajem samochodów?

Może nie każdy się z tego spodziewa, ale w najmniej spodziewanym momencie może się okazać, że usługa wynajmu samochodów w Lublinie będzie mu potrzebna.

Taka usługa może przydać się osobom, których auto zostało uszkodzone w wyniku kolizji z innym pojazdem. Ciekawostką jest to, że nie wszyscy wiedzą iż istnieje możliwość wynajęcia samochodu z OC sprawcy. W związku z tym osoba poszkodowana nie będzie w ogóle płaciła za tę usługę. Co więcej, w tym przypadku można powołać się na istniejące zapisy w prawie. Dokładnie mowa tutaj o Art. 361. § 1. Zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. Ewentualnie można powołać się na zapis z przepisu § 2. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.

Przed kolizją trudno się czasem uchronić. Szczególnie, jeżeli to inny kierowca jest winny. To jednak nie oznacza, że trzeba tracić swoją mobilność, skoro do wynajęcia są samochody i to bardzo wygodne oraz komfortowe.

Samochody do wynajęcia dla wszystkich osób

Z samochodów do wynajęcia może skorzystać tak naprawdę każda osoba. Przykładem mogą być te grupy, które do danego miasta przyjeżdżają komunikacją krajową lub korzystają z lotniska. Zamiast jednak zdawać się na korporacje taksówek lub komunikację miejską, wolą oni pozwolić sobie na większą mobilność wynajmując samochód dopasowany do swoich potrzeb. Z takich usług mogą również korzystać Ci, którym samochód się popsuł (niekoniecznie na skutek kolizji) i musieli odstawić swój pojazd do mechanika. Okazuje się, że wynajem samochodów to oferta atrakcyjna cenowo dla przedsiębiorców. Wszystko uzależnione jest od indywidualnego przypadku, ale często bywa tak, że wynajem jest bardziej opłacalny cenowo niż leasing. Warto więc sprawdzić taką ofertę, aby móc porównać ewentualne koszta. Wynajem samochodów można podzielić na ten krótkoterminowy, który dedykowany jest dla klientów indywidualnych. Z wynajmu długoterminowego najczęściej korzystają przedsiębiorcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łódzkie: śmiertelny wypadek z udziałem jednośladu i osobówki na Drodze Krajowej numer 70
Łódzkie: śmiertelny wypadek z udziałem jednośladu i osobówki na Drodze Krajowej numer 70
W pomoc zaangażowane były aż trzy oddziały służb porządkowych, w tym helikopter pogotowia ratowniczego.
Kawasaki Z650 2020 – moc wypakowana elektroniką!
Kawasaki Z650 2020 – moc wypakowana elektroniką!
Targi WMS mogą zostać podbite przez Z650 ze stajni Kawasaki. Ten średniej wielkości motocykl ma w sobie to, co lubią fani nowoczesnej motoryzacji: dynamiczny silnik i wszechobecną elektronikę.
Jak prawidłowe pomiary i badania instalacji elektrycznej wpływają na bezpieczeństwo użytkowania
Jak prawidłowe pomiary i badania instalacji elektrycznej wpływają na bezpieczeństwo użytkowania
Dowiedz się, jak wysokiej jakości pomiary i analizy instalacji elektrycznej przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa i wydajności w użytkowaniu.
Ostatnie wpisy