Motocyklem na Mazury – gdzie najlepiej się wybrać?

OnetraceCHILL STREFARESTAURACJE I POSTOJE

Motocyklem na Mazury – gdzie najlepiej się wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu z nas uwielbia wręcz klimat Mazur. Można to oczywiście połączyć z jazdą motocyklem. Oto propozycje kilku malowniczych tras w tym rejonie!

Wspomaganie kierownicy w motocyklach Yamaha – co warto wiedzieć?
Motocyklem nad morze – gdzie warto się wybrać?
Parkowanie motocykla – jak to robić zgodnie z przepisami i kulturalnie

Czy na Mazurach da się pojeździć motocyklem? Jak najbardziej! Oto kilka najciekawszych tras po tym rejonie Polski.

Mazury to bez cienia wątpliwości jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych rejonów naszego kraju. Cudowne jeziora, bliskość natury i wiele kilometrów przepięknie położonych tras to nie tylko świetne miejsce na letni wypoczynek, ale również prawdziwy raj dla fanów niespiesznych motocyklowych podróży. Oto kilka pomysłów na trasy po Pojezierzu Mazurskim!

Giżycko–Mikołajki

Trasa Giżycko–Mikołajki nie jest tu oczywiście wymieniona przypadkowo – jest to najchętniej wybierany odcinek nie tylko przez motocyklistów, ale również przez wszystkie inne osoby podróżujące po Mazurach. Można tak naprawdę powiedzieć, iż jest to swoista wizytówka tego malowniczego regionu Polski.

Naszą podróż zaczynamy w Giżycku, które jest największym miastem w pobliżu. Gdzie jedziemy dalej? Mamy spory wybór – możemy udać się bocznymi drogami, by pojechać wzdłuż malowniczych jezior Niegocin oraz Jagodne bądź zahaczyć o urokliwe miasteczko Ryn, by stamtąd udać się do leżących nad Jeziorem Mikołajskim i bardzo blisko Jeziora Śniardwy Mikołajek. W samym Giżycku warto odwiedzić chociażby twierdzę Boyen, a niedaleko Mikołajek, nie licząc Śniardw, z pewnością warto zahaczyć o rezerwat Jeziora Łuknajno.

Mikołajki–Szczytno

Kolejna trasa powiązana z Mikołajkami (już tu można powiedzieć, że trzecia również taka będzie), tym razem prowadząca do Szczytna. Jest to już naprawdę spora wyprawa, podczas której co rusz będziemy mijali mniejsze lub większe jeziora. Po drodze oczywiście możemy co jakiś czas robić postoje i podziwiać piękno mazurskiej natury. Będąc zaś w Szczytnie, warto zobaczyć tamtejszy zamek. Plusem tej trasy jest fakt, iż możemy wybrać kilka jej alternatyw w zależności od tego, czy chcemy poruszać się szybszymi drogami krajowymi, czy może spokojnie podziwiać naturę za pomocą dróg lokalnych.

Mikołajki–Mrągowo

Trasa Mikołajki–Szczytno jest naprawdę długa. Jeżeli zaś chcemy zaliczyć krótką przejażdżkę w sercu Mazur, dobrym pomysłem będzie wybranie się z Mikołajek do Mrągowa. Kręta droga krajowa numer 16 daje naprawdę wiele świetnych wrażeń z jazdy, a po drodze, mimo stosunkowo małego dystansu, miniemy imponującą liczbę jezior.

W samym Mrągowie zaś będziemy mogli zobaczyć słynny amfiteatr, w którym każdego lata odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, a także popodziwiać jeziora Czos, Juksty, Juno czy jakiekolwiek inne zbiorniki, których w okolicach Mrągowa jest cała masa!

Zdj. główne: Bartosz Żygadło/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.