Co zrobić, aby przesyłka nie została uszkodzona?

Co zrobić, aby przesyłka nie została uszkodzona?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobrze zapakowana przesyłka to gwarancja dostarczenia jej do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Sposób pakowania powinien być dopasowany do zawartości paczki oraz sposobu wysyłki. Sprawdź, o czym warto pamiętać, by przesyłka dotarła do odbiorcy w idealnym stanie.

Wymiary paczki

Pierwszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć pakowanie, są wymiary paczki.  To od nich zależy, czy poprawnie nadamy przesyłkę. Istotna jest przede wszystkim waga wysyłanej zawartości. To od niej zależy, jaki materiał powinniśmy wybrać do zapakowania. W przypadku lekkich przedmiotów sprawdzą się foliopaki, a cięższych grube kartony. Do większości przesyłek najlepiej sprawdzą się pudełka w kształcie prostopadłościanu. Przydadzą się wtedy odpowiedni wypełniacz papierowy, by zawartość nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli przesyłka jest wyjątkowo cenna, możesz skorzystać z usługi ubezpieczenia jej u przewoźnika.

W co zapakować paczkę?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, do pakowania paczek najlepiej sprawdzają się kartony. Pamiętajmy, by były one dobrej jakości, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję że przesyłka dotrze w nienaruszonym stanie. Przedmiot umieść w pudełku tak, aby leżał nieruchomo, a wolne przestrzenie uzupełnij wypełniaczem lub folią bąbelkową. Zawartość przesyłki możesz włożyć do reklamówki hdpe, by mieć pewność, że nie zostanie np. przypadkowo zarysowana. Postaraj się zapakować przedmiot w taki sposób, by nie dotykał on ścianek kartonu. W przeciwnym razie pudełko może się uszkodzić, a zawartość wydostać na zewnątrz.

Jak zakleić przesyłkę?

Najważniejszym etapem w pakowaniu przesyłki jest jej odpowiednie zaklejenie. Zapobiegnie to wydostaniu się zawartości na zewnątrz. Warto wykorzystać do tego mocną taśmę klejącą o odpowiedniej szerokości. Oklej nią wszystkie łączenia pudełka oraz krawędzie. Dla dodatkowego bezpieczeństwa możesz owinąć paczkę, używając do tego rozcięte duże worki na śmieci. Pamiętaj jednak, by zrobić to w taki sposób, by jak najdokładniej zachować kształt kartonu. W przeciwnym razie przesyłka może zostać uznana za niestandardową, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Jak zaadresować przesyłkę?

Odpowiednie zaadresowanie przesyłki jest niezbędne do tego, by jak najszybciej trafiła ona do odbiorcy. Na paczce należy w widocznym miejscu nakleić list przewozowy, który wydrukujesz na stronie przewoźnika lub otrzymasz w punkcie nadania. Zrób to w taki sposób, by nie odkleił się on podczas transportu. Jeżeli w kartonie znajdują się delikatne przedmioty, np. wykonane ze szkła, możesz umieścić na nim informacje w postaci oznaczenia “góra”. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku przesyłka będzie uznana za niestandardową, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Przesyłka za granicę

Jeżeli zamierzasz wysłać paczkę za granicę, zapoznaj się z zasadami wysyłki obowiązującymi w danym kraju. Sprawdź, jakie przedmioty nie mogą znajdować się w paczce oraz jakich wymiarów powinna być przesyłka. W ten sposób będziesz mieć pewność, że pakunek dotrze do nadawcy.

Fot.: Ketut Subiy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie nawozy i stymulatory dla roślin uprawnych?
Jak wybrać odpowiednie nawozy i stymulatory dla roślin uprawnych?
Poznaj sposoby na wybranie najkorzystniejszych dla twojego plonu nawozów i stymulatorów. Dowiedz się, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, by zadbać o zdrowie i rozwój roślin uprawnych.
Najciekawsze zastosowania quadów w zimę
Najciekawsze zastosowania quadów w zimę
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że quad idealnie sprawdza się w okresie zimowym, dzięki kilku praktycznym zastosowaniom. Poznaj kilka najciekawszych.
Mistrzowski sezon debiutantów
Mistrzowski sezon debiutantów
Pierwszy rok startów toruńskiego AF Motors Yamaha Racing Team zakończony aż dwoma mistrzowskimi tytułami!
Ostatnie wpisy