Czym są Crash pady? Jak je wykorzystać?

OnetraceSŁOWNIK

Czym są Crash pady? Jak je wykorzystać?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykliści są narażeni na mniejsze i większe obrażenia ciała. Podobnie jest jednak z motocyklem. W przypadku ewentualnej wywrotki, lakier jednośladu może się znacznie zdegradować. Ochroną przed takim zdarzeniem są tzw. Crash pady.

Niespodzianka na setną rocznicę marki Moto Guzzi. Skrzętnie ukryta wskazówka rozpaliła wyobraźnię fanów
Największe targi motocyklowe na świecie – zobacz jak wyglądały
Brytyjska marka BSA wróci do życia

Motocykliści są narażeni na mniejsze i większe obrażenia ciała. Podobnie jest jednak z motocyklem. W przypadku ewentualnej wywrotki, lakier jednośladu może się znacznie zdegradować. Ochroną przed takim zdarzeniem są tzw. Crash pady.

W slandu motocyklistów, crash pady to elementy chroniące motocykl przed uszkodzeniami w przypadku ewentualnej wywrotki. Zestaw to najczęściej specjalne ochraniacze i ograniczniki, które przyjmują na siebie energię uderzenia motocykla o ziemię.

Początkowo, crash pady zalecane były początkującym motocyklistom. Teraz myślenie się zmieniło, bo przecież nie zawsze od motocyklisty zależy, czy wywróci się czy nie. W myśl zasady “lepiej dmuchać na zimne”, wiele jednośladów już w produkcji seryjnej wyposażanych jest w taki gadżet.

(fot. pixabay.com)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.