Czym są Crash pady? Jak je wykorzystać?

OnetraceSŁOWNIK

Czym są Crash pady? Jak je wykorzystać?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykliści są narażeni na mniejsze i większe obrażenia ciała. Podobnie jest jednak z motocyklem. W przypadku ewentualnej wywrotki, lakier jednośladu może się znacznie zdegradować. Ochroną przed takim zdarzeniem są tzw. Crash pady.

Zero FXE: odświeżona wersja czy zupełnie nowy motocykl?
2021. Suzuki odkrywa wszystkie karty
Harley-Davidson wycofuje się z planów elektryfikacji

Motocykliści są narażeni na mniejsze i większe obrażenia ciała. Podobnie jest jednak z motocyklem. W przypadku ewentualnej wywrotki, lakier jednośladu może się znacznie zdegradować. Ochroną przed takim zdarzeniem są tzw. Crash pady.

W slandu motocyklistów, crash pady to elementy chroniące motocykl przed uszkodzeniami w przypadku ewentualnej wywrotki. Zestaw to najczęściej specjalne ochraniacze i ograniczniki, które przyjmują na siebie energię uderzenia motocykla o ziemię.

Początkowo, crash pady zalecane były początkującym motocyklistom. Teraz myślenie się zmieniło, bo przecież nie zawsze od motocyklisty zależy, czy wywróci się czy nie. W myśl zasady „lepiej dmuchać na zimne”, wiele jednośladów już w produkcji seryjnej wyposażanych jest w taki gadżet.

(fot. pixabay.com)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.