Jak przewozić rower samochodem?

Jak przewozić rower samochodem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiele osób nie wyobraża sobie urlopu bez aktywności fizycznej. Często wybieramy się na wakacje nad morze lub w góry i planujemy piękne wycieczki rowerowe pełne zachwycających krajobrazów. Pojawia się jednak jedno pytanie: jak przewieźć rower? Podpowiadamy więc, jak możesz sprawnie i bez problemu przewieźć swój jednoślad samochodem, aby było to w pełni bezpieczne i zgodne z prawem.

Przewożenie roweru w bagażniku

Jeśli masz większy samochód, na przykład SUVa lub duże combi, to bez problemu jesteś w stanie przewieźć rower w bagażniku. Co jednak zrobić, aby przewieźć rower w ten sposób, kiedy masz nieco mniejsze auto? W pierwszej kolejności musisz odczepić koła. Dzięki temu będziesz w stanie umieścić w bagażniku osobno ramę i osobno koła, co pozwoli Ci zaoszczędzić trochę cennego miejsca. Pamiętaj jednak, że przed transportem rowerów w bagażniku warto je umyć lub spakować w pokrowce, by nie ubrudzić wnętrza. Bardzo ważne jest także, aby umieścić rower tak, by żadna z jego części nie wystawała poza obrys samochodu oraz aby przymocować rower pasami lub taśmami transportowymi do zaczepów umieszczonych w bagażniku

Transport roweru na dachu

Kolejnym sposobem na przewożenie roweru jest transport na dachu. Będą Ci potrzebne do tego relingi dachowe lub bagażnik dachowy. Jest to bardzo prosta metoda, jednak dla niektórych może wydawać się uciążliwa. Dlaczego? Ponieważ jazda przy silnych podmuchach bocznego wiatru z rowerem na dachu nie należy do szczególnie przyjemnych oraz może być dość głośna, szczególnie na autostradzie. Należy także pamiętać o zmianie wysokości samochodu podczas przejeżdżania przez mosty i tunele. Pamiętaj również, że rower musi być zamocowany do bagażnika zarówno kołami, jak i ramą, co zapewni w pełni bezpieczny transport.

Przewożenie roweru w bagażniku montowanym na hak

Bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest także transportowanie roweru w bagażniku montowanym na hak. Ich ogromne zalety to przede wszystkim mniejszy wpływ na wygodę jazdy oraz na zużycie paliwa, a także bardzo łatwy montaż – zarówno bagażnika, jak i samych rowerów. Jest to także bardzo bezpieczna metoda transportu rowerów i nie tylko. Wadą tego rozwiązania może być wysoka cena i fakt, że bagażnik wydłuża samochód, co może być problematyczne podczas cofania.

Fot.: Ivan Samkov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Złodzieje motocykla trafią za kratki za posiadanie narkotyków
Złodzieje motocykla trafią za kratki za posiadanie narkotyków
Spod restauracji w Liverpoolu zniknął skuter firmy dowożącej jedzenie.
Wielki sukces AF Racing Team Ducati Toruń
Wielki sukces AF Racing Team Ducati Toruń
Przed dwoma laty toruński zespół zakończył cykl Alpe Adria z dużym niedosytem.
Jeździsz na motocyklu bez prawka? W 2022 roku może Cię to sporo kosztować!
Jeździsz na motocyklu bez prawka? W 2022 roku może Cię to sporo kosztować!
Zastanawiałeś się kiedyś, co może zrobić policja zatrzymanemu motocykliście, gdy okaże się, że nie ma prawa jazdy kategorii A? Czy grozi mu wtedy tylko mandat? Sprawdź!
Ostatnie wpisy