Głośna afera z udziałem brytyjskiego Nortona. Co tam się wydarzyło?

Głośna afera z udziałem brytyjskiego Nortona. Co tam się wydarzyło?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brytyjski koncern motoryzacyjny nie może poradzić sobie z niekompetencją poprzednich właścicieli. Pomimo sporej szansy na sukces, ze zdwojoną siłą powracają demony przeszłości. Na światło dzienne wyszły kolejny fakty w sprawie motocykli Norton.

Powstałe w 1898 roku brytyjskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne Norton zaczęło w 1902 roku produkcję motocykli. To jedna z najstarszych marek znanych w świecie motoryzacji, która w dodatku może pochwalić się niezwykle bogatą historią. Aż do teraz. Pomimo reaktywacji Nortona przez Stuarta Garnera, firma zbankrutowała. Jednak znalazł się indyjski inwestor, który zapewnił wystarczające fundusze na rozwój. Jak się wkrótce okazało, był to dopiero początek kłopotów.

Chwilę po mianowaniu nowego szefa marki, Roberta Hentschela, poprzednik wysłał do właścicieli motocykla Norton V4SS wiadomość odnośnie 35 potencjalnych usterek. Nowy właściciel postanowił zaoferować pomoc w naprawie motocykli, pomimo tego, że, jak twierdzi, nie jest odpowiedzialny za maszyny produkowane za czasów ostatniego właściciela.

Niedawno okazało się, że poprzedni właściciel zezwolił na demontaż części z maszyn oddanych do serwisu. O dziwo, miały one wesprzeć produkcję nowych maszyn w zakładach Norton. Łopatologiczny plan wyszedł na światło dzienne, a ówczesny szef marki, Simon Skinner otrzymał zakaz obejmowania stanowisk dyrektorskich w prywatnych firmach na pięć lat.

Co dziwi, pomimo rewelacji, Skinner cały czas pracuje dla brytyjskiego producenta.

(Fot. materiały prasowe)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Enduro z większym silnikiem – jakiego modelu możesz szukać?
Enduro z większym silnikiem – jakiego modelu możesz szukać?
Motocykle tej klasy łączą w sobie rasowe terenówki z motorami do długich podróży. Sprawdź ciekawe propozycje w klasie enduro.
Daelim – król małych motocykli czy koreański niewypał?
Daelim – król małych motocykli czy koreański niewypał?
Motocykle Daelim - świetny i stosunkowo tani sprzęt czy tandeta w koreańskim wydaniu? Sprawdzamy!
Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera
Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera
Wybór odpowiedniej kurtki motocyklowej to nie lada wyzwanie. Ten element wyposażenia powinien spełniać szereg wymagań, które sprawią, że przejażdżki będą wygodne i bezpieczne.
Ostatnie wpisy