Głośna afera z udziałem brytyjskiego Nortona. Co tam się wydarzyło?

Głośna afera z udziałem brytyjskiego Nortona. Co tam się wydarzyło?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brytyjski koncern motoryzacyjny nie może poradzić sobie z niekompetencją poprzednich właścicieli. Pomimo sporej szansy na sukces, ze zdwojoną siłą powracają demony przeszłości. Na światło dzienne wyszły kolejny fakty w sprawie motocykli Norton.

Powstałe w 1898 roku brytyjskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne Norton zaczęło w 1902 roku produkcję motocykli. To jedna z najstarszych marek znanych w świecie motoryzacji, która w dodatku może pochwalić się niezwykle bogatą historią. Aż do teraz. Pomimo reaktywacji Nortona przez Stuarta Garnera, firma zbankrutowała. Jednak znalazł się indyjski inwestor, który zapewnił wystarczające fundusze na rozwój. Jak się wkrótce okazało, był to dopiero początek kłopotów.

Chwilę po mianowaniu nowego szefa marki, Roberta Hentschela, poprzednik wysłał do właścicieli motocykla Norton V4SS wiadomość odnośnie 35 potencjalnych usterek. Nowy właściciel postanowił zaoferować pomoc w naprawie motocykli, pomimo tego, że, jak twierdzi, nie jest odpowiedzialny za maszyny produkowane za czasów ostatniego właściciela.

Niedawno okazało się, że poprzedni właściciel zezwolił na demontaż części z maszyn oddanych do serwisu. O dziwo, miały one wesprzeć produkcję nowych maszyn w zakładach Norton. Łopatologiczny plan wyszedł na światło dzienne, a ówczesny szef marki, Simon Skinner otrzymał zakaz obejmowania stanowisk dyrektorskich w prywatnych firmach na pięć lat.

Co dziwi, pomimo rewelacji, Skinner cały czas pracuje dla brytyjskiego producenta.

(Fot. materiały prasowe)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szukać części do auta?
Jak szukać części do auta?
Gdzie szukać informacji o dostępności i kompatybilności? Jak unikać podróbek? Te wszystkie pytania są niezwykle ważne, gdy chcemy zadbać o bezpieczeństwo i długą żywotność naszego pojazdu.
Isle of Man TT 2021 anulowane
Isle of Man TT 2021 anulowane
Wraz z odwołaniem wyścigu TT, władze wyspy poinformowały, że pod znakiem zapytania stoją również inne wydarzenia zaplanowane na przyszły rok.
Junak M12 – czy to dobry wybór na pierwszy motocykl?
Junak M12 – czy to dobry wybór na pierwszy motocykl?
Jeśli szukasz jednośladu, który będzie pierwszym w Twoim życiu, może postaw na model M12? To propozycja firmy Junak – zdobyła już niemałą popularność wśród fanów komfortowej, turystycznej jazdy.
Ostatnie wpisy