Głośna afera z udziałem brytyjskiego Nortona. Co tam się wydarzyło?

Głośna afera z udziałem brytyjskiego Nortona. Co tam się wydarzyło?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brytyjski koncern motoryzacyjny nie może poradzić sobie z niekompetencją poprzednich właścicieli. Pomimo sporej szansy na sukces, ze zdwojoną siłą powracają demony przeszłości. Na światło dzienne wyszły kolejny fakty w sprawie motocykli Norton.

Powstałe w 1898 roku brytyjskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne Norton zaczęło w 1902 roku produkcję motocykli. To jedna z najstarszych marek znanych w świecie motoryzacji, która w dodatku może pochwalić się niezwykle bogatą historią. Aż do teraz. Pomimo reaktywacji Nortona przez Stuarta Garnera, firma zbankrutowała. Jednak znalazł się indyjski inwestor, który zapewnił wystarczające fundusze na rozwój. Jak się wkrótce okazało, był to dopiero początek kłopotów.

Chwilę po mianowaniu nowego szefa marki, Roberta Hentschela, poprzednik wysłał do właścicieli motocykla Norton V4SS wiadomość odnośnie 35 potencjalnych usterek. Nowy właściciel postanowił zaoferować pomoc w naprawie motocykli, pomimo tego, że, jak twierdzi, nie jest odpowiedzialny za maszyny produkowane za czasów ostatniego właściciela.

Niedawno okazało się, że poprzedni właściciel zezwolił na demontaż części z maszyn oddanych do serwisu. O dziwo, miały one wesprzeć produkcję nowych maszyn w zakładach Norton. Łopatologiczny plan wyszedł na światło dzienne, a ówczesny szef marki, Simon Skinner otrzymał zakaz obejmowania stanowisk dyrektorskich w prywatnych firmach na pięć lat.

Co dziwi, pomimo rewelacji, Skinner cały czas pracuje dla brytyjskiego producenta.

(Fot. materiały prasowe)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prof. Leszek Miszczyk zginął w wypadku motocyklowym
Prof. Leszek Miszczyk zginął w wypadku motocyklowym
Profesor przez lata pieścił stanowisko kierownika Zakładu Radioterapii w Gliwicach. Wiadomość o śmierci wybitnego lekarza zszokowała środowisko medyczne.
Kawasaki Z650 2020 – moc wypakowana elektroniką!
Kawasaki Z650 2020 – moc wypakowana elektroniką!
Targi WMS mogą zostać podbite przez Z650 ze stajni Kawasaki. Ten średniej wielkości motocykl ma w sobie to, co lubią fani nowoczesnej motoryzacji: dynamiczny silnik i wszechobecną elektronikę.
Zabezpieczanie przestrzeni przemysłowych – jak efektywnie chronić obiekty i ludzi?
Zabezpieczanie przestrzeni przemysłowych – jak efektywnie chronić obiekty i ludzi?
Porozmawiajmy o skutecznym zabezpieczaniu przestrzeni przemysłowych. Poznaj strategie, które zapewnią najwyższy poziom ochrony dla twoich obiektów i pracowników.
Ostatnie wpisy