Triumph pracuje nad elektrykiem z szybko ładującym się akumulatorem

MOTOŚWIAT
Triumph pracuje nad elektrykiem z szybko ładującym się akumulatorem
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Brytyjska marka nie spoczy na laurach. Trwają pracę nad zupełnie nowym, elektrycznym motocyklem o nazwie TE-1. Jednoślad ma zostać wyposażony w rewolucyjny układ napędowy.

Coraz częściej słyszymy o gigantach motoryzacyjnych pracujących nad projektami motocykli elektrycznych. Choć, jak na razie, przepisy prawne nie przewidują potrzeby wprowadzania norm emisyjnych z myślą o jednośladach, to konkurencyjne marki prześcigają się coraz ciekawszymi pomysłami.

Ostatnim z nich jest motocykl koncepcyjny brytyjskiej marki Triumph. Projekt zakłada wyprodukowanie innowacyjnego układu napędowego zdolnego do generowania mocy rzędu 107 koni mechanicznych w sposób ciągły. Moc całkowita miałaby wynosi 174 KM. Zasięg TE-1 wynosiłby blisko 200 kilometrów. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem układanki miałby zostać system szybkiego ładowania, który pozwoliłby na przywrócenie 80% naładowania w zaledwie 20 minut!

(Fot. materiały prasowe Triumph)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Setki nowych jednośladów trafią do policyjnej drogówki!
Setki nowych jednośladów trafią do policyjnej drogówki!
Inwestycja obejmie 478 sztuk motocykli ciężkich, 876 kompletów strojów, oraz szkolenia z doskonalenia techniki jazdy motocyklem.
Katalizator samochodowy – czym jest, jak działa i dlaczego jest tak ważny?
Katalizator samochodowy – czym jest, jak działa i dlaczego jest tak ważny?
Obecnie stosowanych jest wiele różnych rozwiązań, które pozwalają na oczyszczanie spalin, ale jednym z pierwszych, który trafił seryjnie do samochodów, był właśnie katalizator.
2021. Suzuki odkrywa wszystkie  karty
2021. Suzuki odkrywa wszystkie karty
Ostatnia i finałowa część oferty prezentuje przede wszystkim znane i lubiane modele japońskich motocykli - od tych typowo sportowych, po klasyczne cruisery.
Ostatnie wpisy