Jaką wyciągarkę do quada warto posiadać?

QUADY
Jaką wyciągarkę do quada warto posiadać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia wyciągarka do quada będzie w stanie uratować nas w wielu kryzysowych sytuacjach. Jak jednak odpowiednio ją dobrać?

Dlaczego wyciągarka do quada powinna być w naszym niezbędniku?

Quady z natury są idealnymi pojazdami do pokonywania tras, na które trudno jest zapuścić się nawet terenowym samochodem. Mniejsze rozmiary, mniejsza masa oraz większa kontrola nad pojazdem jest w tych kwestiach niezwykle ważna – dzięki temu quad najzwyczajniej w świecie jest w stanie nierzadko poradzić sobie lepiej w trudnych warunkach. Oczywiście nie oznacza to jednak, że jest to pojazd niezwyciężony. Nawet najmocniejszy czy najlepiej przystosowany quad w połączeniu z najlepszym kierowcą nie będą w stanie przebrnąć przez niektóre przeszkody.

O wiele gorzej sprawa może jednak wyglądać w momencie, gdy wjedziemy w przeszkodę, z której nie jesteśmy w stanie wyjechać, jak rwący potok czy błoto, w którym stanie nasz pojazd.

Oczywiście w takiej sytuacji nie jesteśmy bez wyjścia. W trudnych sytuacjach olbrzymią pomocą może być odpowiednio dobrana wyciągarka do quada. Dzięki niej będziemy w stanie uwolnić się ze wszelkich tarapatów, a także przy stromych zjazdach czy podjazdach. Jest to więc naprawdę uniwersalne urządzenie, które może uchronić nas przed niezbyt przyjemnymi konsekwencjami niektórych zdarzeń.

Na to zwracaj uwagę, wybierając wyciągarkę do quada

Wiemy już dość dobrze, dlaczego odpowiednia wyciągarka do quada może mieć aż tak istotne znaczenie. Teraz jednak warto byłoby pochylić się nad trochę inną kwestią – jak odpowiednio wybrać wyciągarkę, która nie zawiedzie nas w nieciekawej sytuacji? Jeżeli chodzi o jej rodzaj, bez problemu powinna nam wystarczyć wyciągarka elektryczna. W przypadku, gdy jesteśmy jednak trochę bardziej zaawansowani w jeździe, możemy również zaopatrzyć się w wyciągarkę hydrauliczną.

Zdecydowanie najważniejszym aspektem, na który koniecznie warto zwracać uwagę, przymierzając się do zakupu wyciągarki, jest jej uciąg. Powinien być on półtora raza większy niż masa quada. Jeżeli więc nasz quad waży 600 kilogramów, uciąg wyciągarki powinien wynosić nie mniej niż 900 kilogramów. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, kiedy to nawet we względnie normalnych okolicznościach nasza wyciągarka odmówi posłuszeństwa. 

Gdzie kupić wyciągarkę do quada i ile może ona kosztować?

Wyciągarki do quadów będziemy w stanie bez większego problemu kupić w sklepach z akcesoriami do tych pojazdów lub w punktach dla fanów offroadu. Jak zaś wygląda kwestia ceny takiego urządzenia? Wszystko zależy od tego, jakiego uciągu potrzebujemy i na jak zaawansowany technicznie sprzęt polujemy. Możemy bowiem znaleźć dobre wyciągarki już za 500 złotych, lecz równie dobrze wybrać naprawdę profesjonalny sprzęt kosztujący parę tysięcy złotych. Ostateczny wybór zależy tutaj tylko i wyłącznie od nas.

Zdj. główne: Devon Janse van Rensburg/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy możesz wyprzedzać prawą stroną? Sprawdzamy, co mówią przepisy
Czy możesz wyprzedzać prawą stroną? Sprawdzamy, co mówią przepisy
Wyprzedzanie to bardzo niebezpieczny manewr drogowy, z kolei wyprzedzanie prawostronne jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rodzajów tego manewru. Dlatego też, przepisy w tej kwestii są bardzo precyzyjne.
Płukanka do paliwa TEC 2000 – kompleksowa ochrona samochodu
Płukanka do paliwa TEC 2000 – kompleksowa ochrona samochodu
Sprawdź, jak działa nasz preparat i przekonaj się o jego skuteczności.
Motocykle turystyczne od BMW – tym pojedziesz w podróż!
Motocykle turystyczne od BMW – tym pojedziesz w podróż!
Zastanawiasz się nad zakupem motocykla turystycznego firmy BMW? Sprawdź pięć niezwykle ciekawych propozycji. Jesteśmy pewni, że Ci się spodobają!
Ostatnie wpisy