Jak napisać CV dla kierowcy, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Jak napisać CV dla kierowcy, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zawód kierowcy staje się coraz bardziej poszukiwany. Łatwo to zauważyć już podczas przeglądania ofert pracy. Obecna sytuacja wynika z rozwoju branży transportowej i logistycznej, a także z deficytu wykwalifikowanych pracowników. Chcesz pracować w tym zawodzie? A może jesteś kierowcą i szukasz nowych możliwości rozwoju? W poniższym artykule dowiesz się, jak zdobyć zatrudnienie w dobrej firmie – poznaj podstawowe zasady pisania CV kierowcy!

Z czym wiąże się praca kierowcy?

Praca kierowcy polega na transporcie osób lub towarów, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. W tym zawodzie niewątpliwie liczy się odpowiedzialność, a znajomość przepisów ruchu drogowego to podstawa do objęcia pracy na tym stanowisku.

Możesz pracować jako:

  • kierowca dostawy;
  • kierowca ciężarówki;
  • kierowca tira;
  • kierowca autobusu;
  • taksówkarz;
  • szofer/ kierowca osobisty.

Profesjonalne CV kierowcy

W zależności od tego, która posada Cię interesuje – potrzebujesz odpowiednich uprawnień. Zobacz, które informacje w CV przekonają pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie! 

Dane osobowe w CV dla kierowcy

Dane osobowe w CV należy ograniczyć do podstawowych informacji, które umożliwią rekruterowi kontakt z Tobą. Zamieść więc imię i nazwisko (najlepiej większą czcionką), numer telefonu oraz e-mail. Adres zamieszkania, płeć czy stan cywilny są całkowicie zbędne. W życiorysie warto również zawrzeć zdjęcie. Profesjonalna fotografia przykuwa wzrok i pozwala pracodawcy od razu powiązać daną osobę z konkretnymi kwalifikacjami.

Podsumowanie zawodowe w CV kierowcy

Podsumowanie zawodowe jest krótkim opisem sylwetki kandydata. Powinno znaleźć się tuż pod danymi osobowymi, aby przyciągnąć uwagę rekrutera, a następnie zachęcić do zapoznania się z dalszą częścią życiorysu. W trzech lub czterech zdaniach napisz o swoim doświadczeniu, kluczowych kompetencjach i sukcesach, aby pokazać, że jesteś idealnym kandydatem.

CV dla kierowcy z Ciekawe CV

CV kierowca – doświadczenie zawodowe

Coraz częściej doświadczenie zawodowe jest podstawowym warunkiem niezbędnym do uzyskania pracy. Na samym początku zwróć uwagę na zadania, które będziesz zobowiązany wykonywać i tak dopasuj swoje obowiązki, by pracodawca nie miał wątpliwości, że świetnie poradzisz sobie na oferowanym stanowisku. Poniżej znajdziesz listę zadań, która może Cię zainspirować:

  • przygotowywanie pojazdu do trasy;
  • opracowywanie planu dostaw;
  • realizowanie dostaw sprzętu na terenie całego kraju;
  • utrzymywanie odpowiedniego stanu technicznego pojazdu;
  • przyjmowanie płatności i wydawanie faktur.

Umiejętności niezbędne w pracy kierowcy

Dobry kierowca musi posiadać określony zestaw kompetencji miękkich, które pozwolą mu na odpowiedzialne wykonywanie tego zawodu. Co liczy się najbardziej? Jakie umiejętności wpisać w CV?

  • Refleks i szybkość reakcji – dynamicznie zmieniające się sytuacje na drodze wymagają dobrego refleksu oraz umiejętności przewidywania różnych zagrożeń.
  • Opanowanie – zachowanie spokoju w tej pracy może naprawdę wiele ułatwić. Denerwowanie się na błędy popełniane przez innych użytkowników drogi powoduje tylko niepotrzebną stratę energii.
  • Rozwaga – pamiętaj, że jako kierowca odpowiadasz nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników. Bezpieczeństwo na drodze będzie zależeć także od Twojego poczucia odpowiedzialności, dostosowania się do panujących warunków i przestrzegania zasad ruchu drogowego.
  • Dobra orientacja w terenie – choć dzisiaj kierowcy korzystają z nawigacji, pamięć przestrzenna bardzo ułatwia pracę.

Jak opisać wykształcenie w CV dla kierowcy?

W zawodzie kierowcy konkretne wykształcenie nie jest wymagane, jednak niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Do CV koniecznie wpisz posiadany typ prawa jazdy np. prawo jazdy kat. C + E. Zawodowy kierowca musi także posiadać świadectwo kwalifikacji zawodowych. Jeśli brałeś udział w dodatkowych szkoleniach przydatnych w tej pracy – również o nich wspomnij.

Czy w CV kierowcy opisywać zainteresowania?

Zawsze warto napisać o zainteresowaniach w CV. Z pewnością hobby związane z motoryzacją będzie Twoją mocną stroną. A pracodawcy zwracają uwagę na pasje kandydatów. To potwierdza, że masz zajęcie, które pozwala Ci odreagować codzienny stres.

Wzory CV od Ciekawe CV

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, aby przesyłka nie została uszkodzona?
Co zrobić, aby przesyłka nie została uszkodzona?
Podpowiadamy, jak spakować przesyłkę, by bezpiecznie dotarła do nadawcy.
Gdzie może zatrzymać się motocyklista nad morzem? Podpowiadamy!
Gdzie może zatrzymać się motocyklista nad morzem? Podpowiadamy!
Rozważamy za i przeciw popularnych opcji noclegowych.
Nowoczesny serwis on-line do wyszukiwania pomocy drogowych
Nowoczesny serwis on-line do wyszukiwania pomocy drogowych
Współcześnie mamy do czynienia z rosnącym znaczeniem Internetu w życiu człowieka.
Ostatnie wpisy