Internet w aucie – o czym pamiętać i jak korzystać z Sieci w samochodzie?

Internet w aucie – o czym pamiętać i jak korzystać z Sieci w samochodzie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne samochody mają nie tylko ekologiczne silniki i zaawansowane systemy bezpieczeństwa – są też komfortowo wyposażone i… multimedialne. Korzystanie z internetowych, cyfrowych technologii jest już nierozerwalnie związane z prowadzeniem auta. Pytanie jednak, co trzeba wiedzieć w związku z posiadaniem dostępu do Internetu w aucie? Odpowiedź znajdziesz w tym tekście.

Czy kierowca może korzystać z Internetu?

Zgodnie z obowiązującym kodeksem drogowym, korzystanie z telefonu w trakcie jazdy może skutkować karą w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych. Mandat i tak wydaje się mało surową karą, zwłaszcza że nieuwaga spowodowana korzystaniem ze smartfona może mieć tragiczne skutki, na czele z potrąceniem pieszego czy kolizją z innym pojazdem.

Czy oznacza to, że w aucie nie ma miejsca na Internet? Oczywiście, że jest. Dzięki Sieci masz dostęp do map online czy serwisów streamingowych z muzyką czy podcastami. Sama rozmowa telefoniczna (np. przez internetowy komunikator) też nie jest zabroniona, o ile korzystasz z zestawu bezprzewodowego niewymagającego trzymania komórki w dłoni.

Tak naprawdę oprócz zestawu głośnomówiącego potrzebujesz jeszcze specjalnego uchwytu, np. na przyssawkę do przedniej szyby albo kokpitu. Wówczas nawet prostszy i tańszy model smartfona (np. firmy myPhone, której ranking znajdziesz na stronie https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-myphone/) staje się multimedialnym centrum pojazdu.

Poza tym Internet przydaje się pozostałym pasażerom, których nie obowiązują takie ograniczenia jak kierowcy. Twoi współpasażerowie, szczególnie na dłuższych trasach, chcą słuchać muzyki, grać, oglądać filmy czy przeglądać Internet. Zamiast zużywać transfer danych ze swojego pakietu mogą korzystać z Wi-Fi. Ale jak rozprowadzać sieć bezprzewodowo w pojeździe? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Wi-Fi w samochodzie

Zacznijmy od tego, że nowoczesne, bogato wyposażone auta o wysokim standardzie są wyposażone w elementy pozwalające na rozprowadzanie Internetu na różne urządzenia wykorzystywane we wnętrzu pojazdu. Załóżmy jednak, że czytasz ten artykuł, bo chcesz zadbać o dostęp do Sieci na własną rękę.

Teoretycznie routerem może być telefon kierowcy. Wiele współczesnych modeli smartfonów posiada specjalną funkcję dzielenia się pakietem danych z innymi urządzeniami. To jednak rozwiązanie niekoniecznie atrakcyjne z Twojej perspektywy, np. ze względu na limit posiadanych danych czy kłopot z dostępem do Sieci, gdy kierowca wysiada z samochodu i zabiera telefon ze sobą.

Dużo wygodniejsze są niewielkie, mobilne routery, do których wkłada się osobną kartę SIM z wykupionym pakietem danych. Cena takiego urządzenia zaczyna się już od kilkudziesięciu zł. Mobilny router jest tak niewielki, że można go bez problemu umieścić w schowku w drzwiach lub pod kokpitem. Jest też bardzo wygodnym rozwiązaniem technologicznym na wakacjach czy w terenie.

Tak naprawdę nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń, aby rozprowadzać sieć wewnątrz jazdę. Operatorzy zachęcają do korzystania z kart SIM do Internetu zarówno w ramach abonamentu, jak i kart prepaid.

Ciesz się bezproblemowym dostępem do Internetu dla kierowców i pasażerów, stosując mobilny router z kartą SIM lub ewentualnie własny telefon. Korzystaj z Sieci odpowiedzialnie i zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie na drodze. A jaki telefon warto zabrać ze sobą w daleką podróż? Porównaj popularne, dostępne aktualnie u operatorów modele na stronie https://komorkomat.pl/.

Fot. Alexandre Boucher/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze trasy motocyklowe na Mazurach – zobacz, gdzie się wybrać w sezonie!
Najciekawsze trasy motocyklowe na Mazurach – zobacz, gdzie się wybrać w sezonie!
Mazury są idealnym miejscem na przemierzanie tras motocyklem. Bogaty rejon dostarczy nam niezapomnianych widoków, co warto zobaczyć?
Honda – Synonim innowacji i niezawodności w świecie samochodów
Honda – Synonim innowacji i niezawodności w świecie samochodów
Honda, japoński gigant motoryzacyjny, od dziesięcioleci jest symbolem innowacyjności, zaawansowanej technologii i najwyższej jakości.
Jak ekologiczna folia stretch NATEX pro eco wpływa na ochronę środowiska?
Jak ekologiczna folia stretch NATEX pro eco wpływa na ochronę środowiska?
Zbadaj, jak ekologiczna folia stretch marki NATEX pro eco pomaga chronić naszą planetę, minimalizując negatywne oddziaływanie na środowisko.
Ostatnie wpisy