Kredyt samochodowy dla firm – który i kiedy wybrać?

MOTOŚWIAT
Kredyt samochodowy dla firm – który i kiedy wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Budowanie floty pojazdów firmowych wcale nie musi wiązać się z angażowaniem całej nadwyżki finansowej. Z pomocą przychodzi kredyt samochodowy dla firm, który zwykle wymaga wniesienia wkładu własnego. Zanim jednak zdecydujesz się na jedną z dostępnych opcji sprawdź, jakie finansowanie będzie dla ciebie najlepsze.

Większość przedsiębiorców, mimo dysponowania nadwyżką kapitału, decyduje się skorzystać z zewnętrznego finansowania. Potwierdza to rosnąca liczba zapytań o kredyty dla firm za pośrednictwem serwisu porównywarkowego finanse.rankomat.pl. Nie ma się czemu dziwić – w ten sposób można utrzymać płynność i jednocześnie czerpać dodatkowe profity.

Rodzaje kredytów samochodowych 

Oferta banków nie ogranicza się wyłącznie do standardowego kredytu samochodowego – najczęściej z ratami równymi. Istnieje także możliwość zasięgnięcia kredytu 50/50 czy kredytu balonowego.

Standardowy kredyt samochodowy

Standardowy kredyt na zakup auta to najbardziej uniwersalna forma finansowania. Pod względem kosztów jest dość przystępna, a optymalny okres kredytowania pozwala na uzyskanie miesięcznych rat niebędących nadmiernym obciążeniem firmowego budżetu.

Na tego rodzaju kredyt samochodowy warto zdecydować się np. wówczas, gdy:

  • zależy ci na tym, aby po spłacie finansowania stać się właścicielem pojazdu
  • chcesz rozłożyć płatność nawet na 5-8 lat.

Kredyt 50/50

Istotą kredytu 50/50 jest uregulowanie pierwszej raty w wysokości 50% wartości pojazdu w momencie podpisywania umowy. Kolejna płatna jest dopiero po 12 miesiącach. 

Tego typu finansowanie warto rozważyć, jeśli:

  • zależy ci na kredycie charakteryzującym się bardzo niskimi kosztami
  • możesz pozwolić sobie na uregulowanie całej należności za pojazd w krótkim czasie.

Kredyt balonowy

Cechą charakterystyczną kredytu balonowego jest niski wkład własny, niska miesięczna rata oraz wysoka ostatnia rata – tzw. rata balonowa. Całkowity koszt finansowania jest optymalny.

Na tego typu finansowanie można zdecydować się wówczas, gdy:

  • wolisz użytkować pojazdy niż być ich właścicielem – po 3-4 latach kredytu można wymienić samochody na nowe bez angażowania środków własnych
  • zależy ci na niskich miesięcznych ratach
  • poszukujesz krótkiego finansowania – nie dłuższego ni 3-4 lata.

Więcej na temat poszczególnych rodzajów kredytu możesz znaleźć w artykule opublikowanym pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-samochodowy-dla-firm-czy-warto/

Zaciągasz kredyt samochodowy dla firm? O tym pamiętaj

Jeśli już wiesz, z jakiego rodzaju finansowania skorzystasz, nie rezygnuj z porównania dostępnych ofert. Informacje o poszczególnych ofertach możesz pozyskać szybko i bez konieczności wychodzenia z domu – wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora kredytowego. Jak to działa?

Określ parametry finansowania, a w ciągu zaledwie kilku minut otrzymasz kalkulacje z konkretnych banków. Potem nie pozostaje nic innego jak tylko porównać propozycje i złożyć wniosek tam, gdzie jest dla ciebie najkorzystniej.

Pamiętaj! RRSO poszczególnych kredytów może się znacznie różnić. Jeśli wybierzesz przypadkową ofertę możesz stracić co najmniej kilka tysięcy złotych. Tyle samo zyskasz, gdy poświęcisz tylko chwilę na analizę gotowych już ofert kredytowych. 

Zdjęcie główne: Per Lööv/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak technologia zmienia branżę motoryzacyjną: przegląd najnowszych trendów
Jak technologia zmienia branżę motoryzacyjną: przegląd najnowszych trendów
Technologia przekształca motoryzację, wprowadzając innowacyjne narzędzia i trendy. Artykuł rzuca światło na najnowsze zmiany i ich wpływ na przyszłość branży.
Rodzaje tulei i ich zastosowanie
Rodzaje tulei i ich zastosowanie
Czy wiesz, że tuleje są niezbędnym wyposażeniem prawie we wszystkich gałęziach przemysłu?
Motocyklem na Mazury – gdzie najlepiej się wybrać?
Motocyklem na Mazury – gdzie najlepiej się wybrać?
Wielu z nas uwielbia wręcz klimat Mazur. Można to oczywiście połączyć z jazdą motocyklem. Oto propozycje kilku malowniczych tras w tym rejonie!
Ostatnie wpisy