Jak dobrać rękawice do wyścigów motocyklowych?

OnetraceAKCESORIA I SPRZĘT

Jak dobrać rękawice do wyścigów motocyklowych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rękawice motocyklowe są stosunkowo niedrogie w porównaniu do pozostałej odzieży na jednoślad. Jednak odgrywają ważną rolę w wyścigach, jak więc dobrać odpowiedni model?

Kurtki motocyklowe na ścigacza. Ile trzeba wydać, by nie być „wycierką”?
Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!
Hiszpania. Rękawice motocyklowe obowiązkowe!

Odpowiedni dobór rękawic do wyścigów motocyklowych ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim zwiększają komfort prowadzenia, wpływają także na samą skuteczność jazdy. Nie można zapomnieć o tym, że rękawice chronią dłonie i nadgarstki przed urazami, dlatego postaw na model, który spełni swoje zadania!

Typy rękawic motocyklowych

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że jest kilka typów rękawic motocyklowych, a Twój wybór będzie uwarunkowany głównie indywidualnymi wymaganiami. Zadbaj o to, aby rękawice były wygodne, ale by jednocześnie odpowiednio zabezpieczały dłonie podczas upadku. Wiele zależy od tego, gdzie się ścigasz, bo na torze postawisz na nieco inny model niż w przypadku rajdów enduro. Wyróżniamy dwie wersje – krótkie i długie. Bez dwóch zdań długie będą znacznie bardziej chronić nie tylko dłoń i nadgarstek, ale często również przedramię. Krótkie z kolei łatwiej założysz i ściągniesz, będziesz czuł się w nich lepiej, ale kosztem mniejszej ochrony. 

Rękawice turystyczne – czy nadają się do wyścigów?

Rękawice turystyczne możesz wykorzystać w wyścigach, solidnie chronią dłonie i nadgarstki. Najczęściej wykonane są ze skóry, a w newralgicznych miejscach, a więc między innymi na kostkach, mają dodatkowe zabezpieczenia w postaci twardego materiału odpornego na ścieranie. Dzięki temu w trakcie ewentualnego upadku Twoje dłonie mimo szorowania po asfalcie nie zostaną uszkodzone. Co więcej, rękawice turystyczne będą bardzo wygodne na co dzień, jeśli więc sporadycznie uczestniczysz w wyścigach, nie musisz kupować kolejnej pary. Należy tutaj jednak zauważyć, że ten element garderoby ma stosunkowo niską cenę, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć kilka rodzajów.

Rękawice sportowe – najlepszy możliwy wybór

Wersje sportowe rękawic są bez dwóch zdań najlepszym rozwiązaniem, jeśli uwielbiasz szybką jazdę na co dzień, a jednocześnie często bierzesz udział w rajdach. Ich budowa jest nieco podobna do modeli turystycznych, jednak wzmacnianych powierzchni jest w tym przypadku znacznie więcej, a ponadto mają rozbudowaną wentylację. Warto stawiać na modele z połączonymi palcami małym oraz serdecznym. Na początku możesz czuć się w nich nieco mniej komfortowo, ale za to unikniesz ryzyka złamania lub zwichnięcia małego palca, który często „ucieka” przy wypadkach.

Szosowe rękawice motocyklowe – jakie powinny mieć cechy?

Rękawice szosowe nie nadają się do jazdy w wyścigach, są uniwersalne, ale tylko i wyłącznie przy niższych prędkościach, gdzie ryzyko wypadku jest mniejsze. Tutaj liczą się przede wszystkim komfort noszenia oraz łatwość ich zakładania i zdejmowania. Mają znacznie mniej miejsc wzmocnionych, jednocześnie są zdecydowanie najkrótszymi rękawicami dostępnymi na rynku. Jeżeli jednak chcesz postawić na taki model, pamiętaj o tym, aby był wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio grubych, a przy tym oddychających. Nie zapomnij o dodatkach w postaci paneli chroniących kości, dzięki nim ryzyko uszkodzenia dłoni będzie mniejsze. Polecamy jednak stawiać na rękawice sportowe lub ewentualnie turystyczne, szosowe wersje nie spełnią swojego zadania.

Zdj. główne: Viktor Bystrov/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.