Najlepszy kask motocyklowy 2021 – jak wybrać?

OnetraceMOTO MOTOAKCESORIA I SPRZĘT

Najlepszy kask motocyklowy 2021 – jak wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego kasku motocyklowego to kluczowa kwestia, która dotyczy nie tylko designu, ale i bezpieczeństwa.

Prezent dla nastolatka – co będzie odpowiednie?
Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera
Buty motocyklowe do sportowej jazdy – na co warto zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego kasku motocyklowego to kluczowa kwestia, która dotyczy nie tylko designu, ale i bezpieczeństwa. Obecnie w sklepach motocyklowych specjaliści proponują nowoczesne kaski motocyklowe dopasowane do każdego kształtu głowy. Jaki kask na motor będzie najlepszy? Sprawdźmy aktualne trendy!

Jak dobrać kask motocyklowy? Krok po kroku

Wielu początkujących motocyklistów zastanawia się, jak dobrać kask motocyklowy. Ważne jest to, aby konkretny model nie uciskał zbyt mocno czaszki ani nie był zbyt luźny, gdyż w razie wypadku mógłby nie spełnić swojej podstawowej funkcji. Aby właściwie dopasować kask na motor do swojej głowy, należy:

 1. Zmierzyć obwód głowy w jej górnej części.
 2. Określić typ kasku, jaki chcemy kupić.
 3. Zmierzyć kilka lub kilkanaście modeli o różnych rozmiarach.

Stosując się do powyższych zasad, można niemalże idealnie dopasować kaski motocyklowe do kształtu i wielkości głowy. Warto wiedzieć, że kask na motor powinien idealnie przylegać do policzków, lekko je uciskając oraz umożliwiać swobodne oddychanie. Tylko właściwie dobrany kask pod względem rozmiaru będzie zapewniać maksimum bezpieczeństwa.

Kask motocyklowy damski i męski – jaki wybrać?

Kaski motocyklowe dostępne w sklepach motocyklowych nie różnią się budową pomiędzy modelami damskimi a męskimi. Jedyne różnice to te wizualne. Dla kobiet polecane są kaski w pastelowych kolorach wyróżniających się z tłumu. Mimo to, że kask motocyklowy męski występuje zazwyczaj w kolorze czarnym, warto pomyśleć o wyborze nieco bardziej wyrazistej barwy, która będzie widoczna dla każdego na drodze. Jaki kask motocyklowy wybrać? Na rynku dostępne są modele:

 • Szczękowe,
 • Otwarte,
 • Integralne,
 • Crossowe.

 Zależnie od pojazdu i stylu jazdy każdy model ma inne właściwości, ale jedną wspólną funkcję, a mianowicie ochronę czaszki. Kask motocyklowy damski, męski lub dla dziecka szczękowy daje najlepszy poziom ochrony pod warunkiem, że jest wykonany z trwałych materiałów.

Kaski motocyklowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kask na motor, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

 • rodzaj zapięcia,
 • typ kasku,
 • materiał wykonania,
 • sposób wentylacji,
 • dodatkowe elementy.

Istotną rzeczą jest zapięcie, które stanowi jeden z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo kierowcy. Kaski motocyklowe, które warto wziąć pod uwagę, powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów oraz mieć stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu. Lepiej wybierać renomowane kaski na motor.

Podsumowując, dobrej klasy kask na motor to nie wszystko. Ważne jest też właściwy dobór rozmiaru pod względem obwodu głowy i kolorystyka. Kiedy nie jest się pewnym lepiej skorzystać z rad specjalistów w sklepie i wybrać najlepiej leżący na głowie model. Niezależnie od tego czy kask będzie integralny, otwarty, czy crossowy – każdy produkt tego typu ma zapewniać maksimum ochrony użytkownikom ruchu drogowego.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.