Co powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?

OnetraceWARSZTAT

Co powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?

Artykuł sponsorowany

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się na wyposażeniu warsztatu samochodowego? W artykule znajdziesz podsumowanie najważniejszych narzędzi i sposoby na ich praktyczną organizację.

Jak kupić dobry akumulator do motocykla? Zobacz nasz poradnik
Eksploatacja i konserwacja łańcucha w motocyklu – najważniejsze zasady
Renowacja starych motocykli krok po kroku – zobacz sam!

Odpowiednio wyposażony warsztat umożliwia sprawne wykonywanie napraw pojazdów. Przeczytaj, jak wygodnie zorganizować narzędzia i inne sprzęty w warsztacie. 

W profesjonalnym warsztacie samochodowym powinny znaleźć się solidne narzędzia i urządzenia pozwalające świadczyć usługi mechaniki pojazdowej. Warto zadbać również o organizację stanowiska pracy, aby zachować bezpieczeństwo i usprawnić wykonywanie zleceń. Przy wyborze asortymentu do warsztatu warto kierować się jakością produktów oraz wygodą przy codziennej pracy. 

Meble warsztatowe

Nowoczesne meble warsztatowe pozwalają mieć wszystkie najważniejsze narzędzia pod ręką. Duże ułatwienie w codziennej pracy stanowią zwłaszcza wózki narzędziowe i diagnostyczne z szufladami, które można zamówić z kompleksowym wyposażeniem lub bez. Warto postawić na trwałe materiały, które będą charakteryzowały się odpornością na uderzenia. Wybierając meble, takie jak leżanka monterska, należy inwestować w modele, które zapewniają bezpieczne, stabilne i wygodne leżenie i przemieszczanie się pod naprawianym pojazdem. Leżanki z większą ilością kół zapewniają większy komfort użytkowania oraz wytrzymają większe obciążenie.

Narzędzia ręczne i urządzenia do obsługi ogumienia

Profesjonalne wyposażenie warsztatu samochodowego to również kompleksowe zestawy narzędzi. Warto zaopatrzyć się w kilka kompletów w postaci łatwej do przenoszenia walizki czy skrzyni. W warsztacie samochodowym nie powinno zabraknąć m.in.: porządnych kluczy nasadowych, śrubokrętów, szczypiec, kluczy płasko-oczkowych, kluczy imbusowych czy kluczy do filtra oleju. Na wyposażeniu powinny się znaleźć również porządna wiertarka i szlifierka, a także wszystkie specjalistyczne narzędzia umożliwiające serwisowanie zawieszenia i układu hamulcowego.

Testery diagnostyczne

Nowoczesne testery diagnostyczne to niezbędny element każdego współczesnego warsztatu. Szczególnie funkcjonalne są urządzenia mobilne, które umożliwiają serwisowanie pojazdu w terenie. Wszelkie urządzenia mające szeroki zakres kalibracji, parametryzacji oraz regulacji i pozwalające szybko zdiagnozować stan techniczny pojazdu to większa oszczędność czasu i niezależność dla mechanika. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.