Motocyklowe trasy we wschodniej Polsce – warto tu jeździć!

MOTOTRASY
Motocyklowe trasy we wschodniej Polsce – warto tu jeździć!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce istnieje wiele wyjątkowych tras idealnych na wyprawę motocyklową. Fani takich wycieczek z pewnością mogą być zadowoleni z różnorodności, ale także niesamowitych widoków, jakie na nich czekają. Dziś chcemy wspomnieć o kilku trasach mieszczących się we wschodniej części naszego kraju.

Przełęcz przysłup

Jedna z najbardziej krętych dróg w Polsce, czyli odcinek, który łączy miejscowość Załuż i Tyrawę Wołoską w województwie podkarpackim. Przede wszystkim słynie właśnie z zakrętów, ale warto zauważyć, że asfalt na tej trasie jest niezwykle wysokiej jakości. To kultowa trasa wśród motocyklistów, która łącznie mierzy około 12 kilometrów. Oczywiście nie musi to być jedyny przystanek Twojej podróży, a zaledwie jej część.

Wielka pętla bieszczadzka

Wielka Pętla Bieszczadzka budowana była w 1955–1962 roku, zbudowało ją wojsko. Nikt wtedy nie przypuszczał, że będzie to jedna z najpiękniejszych tras w południowo–wschodniej Polsce. Zanim się tam wybierzesz, musisz zwrócić uwagę na fakt, że stan dróg nie jest tam w najlepszy, co jednak rzadko przeszkadza podróżnikom na jednośladach. Przede wszystkim dlatego, że to w końcu Bieszczady, a więc widoki są niesamowite i to głównie one przyciągają turystów. Czeka tam na Ciebie przyroda, świeże powietrze i święty spokój. 

Z Warszawy do Węgrowa

Tym razem Mazowsze, które można określić mianem wschodniej części Polski, gdy mowa o krańcach województwa. Trasa ciągnie się z Warszawy do Węgrowa przez drogę DW637. Co ważne, jest ona mniej zatłoczona od innych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jazda będzie spokojna i bezproblemowa. Trasa łącznie mierzy około 100 kilometrów, ale biorąc pod uwagę przystanki, możesz liczyć na przynajmniej kilka godzin dobrej zabawy.

Przesmyk Suwalski

Przesmyk Suwalski jest niezwykle znaną trasą motocyklową. Przede wszystkim dlatego, że prawy górny róg Polski obfituje w niezwykłe krajobrazy, które poprzecinane są licznymi polnymi, ale wciąż bardzo przyjemnymi drogami. Na trasie znajdziemy między innymi trójstyk granic, Mosty w Stańczykach czy baśniową drogę 651, z której nie będziesz chciał zjechać. Podróż zakończy się najprawdopodobniej na granicach Suwalszczyzny, a więc w Augustowie, ale oczywiście zawsze możesz nieco przedłużyć trasę.

Sielskie Podlasie – blisko 400 kilometrów pięknego krajobrazu

Zostajemy na Suwalszczyźnie, ale tym razem jedziemy również przez Podlasie. Krajobraz obfituje tutaj w skarby historii z miasteczkami, zabytkami czy też tajemniczymi drogami o niesamowitym wyglądzie. Na trasie spotkasz między innymi tatarski meczet, bez dwóch zdań ikonę tego regionu. Możesz również liczyć na zwiedzenie Siemianówki, Hajnówka, Nuirzca, Janowa Podlaskiego czy Włodawy. 

Z Przemyśla do Jawornika Ruskiego

Ostatnią trasą wschodnią, którą można również uznać za południowo-wschodnią, jest ta ciągnąca się od granic Przemyśla, przez Słonne oraz Sanok. Trasę możesz zakończyć w Jaworniku Ruskim, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podróżował dalej drogą 28, aż do Birczy. Możesz mieć pewność, że nie zabraknie wyjątkowych widoków, bardzo przyjemnych dróg i oczywiście obcowania z naturą.

Masz propozycje tras motocyklowych ciągnących się po wschodniej Polsce? W takim razie daj nam znać w komentarzach.

Zdj. główne: Harley-Davidson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak jeździć w grupie z początkującym motocyklistą? Kilka ważnych zasad!
Jak jeździć w grupie z początkującym motocyklistą? Kilka ważnych zasad!
Co zrobić, żeby jazda w grupie z początkującym motocyklistą była bezpieczna? Zobacz!
Pozdrowienia motocyklistów – co oznacza ten gest?
Pozdrowienia motocyklistów – co oznacza ten gest?
Motocykliści praktykują tzw. gest LWG czyli „lewa w górę”. Co oznacza podniesiona lewa ręka podczas mijania się motocyklistów i czy do każdego się stosuje?
Obowiązkowe OC dla Quada – jak go ubezpieczyć?
Obowiązkowe OC dla Quada – jak go ubezpieczyć?
Coraz większą popularność zyskują czterokołowce oraz czterokołowce lekkie. Te pojazdy mechaniczne umilają czas, zapewniając niezapomniane przejażdżki offroadowe. Pomimo iż stanowią one ważne ogniwo w działaniu, chociażby służb ratunkowych, często traktowane są jedynie jak zabawka.
Ostatnie wpisy