Gorzowscy motocykliści w walce o autodrom z prawdziwego zdarzenia

OnetraceMOTOŚWIAT

Gorzowscy motocykliści w walce o autodrom z prawdziwego zdarzenia

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Projekt zakłada budowę placu asfaltowego, na którym motocykliści mogliby rozwijać swoje umiejętności.

Ducati nie wyprodukuje elektrycznych motocykli?
Piekielnie szybki motocykl przewrócił SUV-a. Kulisy tragicznego wypadku
Rękoczyny przed bramką na A4. Kierowcy i motocykliście puściły hamulce [NAGRANIE]

Miłośnicy jednośladów rodem z Gorzowa Wielkopolskiego postanowili rozpocząć działania w sprawie budowy toru dla motocykli w rodzimym mieście. Projekt znalazł się w budżecie obywatelskim na 2022 roku w ramach kategorii ogólnomiejskiej i jest już po pozytywnej weryfikacji.

Projekt potrzebuje wyłącznie największej liczby głosów w swojej kategorii. Docelowo tor miałby powstać przy ul. Fabrycznej. Głosowanie ruszy już we wrześniu w ramach budżetu obywatelskiego 2022 roku. Pozytywne przegłosowanie budowy toru nie będzie wcale łatwe – na liście znalazło się aż 12 projektów.

Starania gorzowskich fanów jednośladów w sprawie własnego toru rozpoczęły się już w 2015 roku, jednak jak na razie bez sukcesów. Inicjatorzy postanowili nieco zmodyfikować pomysł i ograniczyć wielkość placu do 1300 m2. Według szacunkowego kosztorysu, budowa pochłonęłaby 560 445 złotych.

Głosowanie potrwa od 6. do 20. września.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.