Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?

OnetraceMOTOŚWIAT

Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób legislatorzy powinni rozwiązać ten całkiem znaczący problem?

Cruiser prosto z Chin – jaką ofertę znajdziesz?
Suzuki Marauder 125 – motocykl dla początkujących
Awaryjne hamowanie motocyklem – w jaki sposób

Od dwóch miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące Prawa o ruchu drogowym. Jeden z nich zakłada konieczność zachowania minimalnego odstępu pomiędzy pojazdami. Jak się okazuje, przepis może sprawić poważne problemy motocyklistom.

Według nowelizacji przepisów, minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu na drogach szybkiego ruchu wynosi co najwyżej połowę utrzymywanej prędkości. A więc, analogicznie, jadąc 100 km/h powinniśmy utrzymać odstęp 50 metrów.

Jak informuje serwis scigacz.pl, może to stanowić poważny problem dla motocyklistów poruszających się w grupie. Bo przecież kolumny do 10 jednośladów są dozwolone przez polskie prawo i bezpieczenielsze dla samych motocyklistów.

Nowe przepisy pośrednio zabraniają formowania grup jednośladów. Istotne okazałoby się wprowadzenie odpowiedniego zapisu, który wykluczyłby z nowych przepisów kolumny jednośladów.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Krzysiek 2 lata temu

    To teraz kolumna 10 motocykli będzie się ciągła jadąc prędkością~ 100 km na godzinę około 500 metrów bez sensu, ktoś kto jeździ na motocyklu wie że w przypadku kolumny motocykli nie jedzie się bezpośrednio jeden za drugim, jedzie Siena zamek poto żeby w przypadku hamowania tego kto przede mną nie wjechać do niego bo bo tak naprawdę to bezpośrednio w lini prostej jak jadę np jako trzeci to mam pierwszego, reasumując motocykliści w kolumnie zachowują odstępy i moim zdaniem jadą bezpiecznie, więc lepiej niech nikt nie kombinuje a zwłaszcza ktoś kto nie ma pojęcia o niepisanych zasadach jazdy motocyklem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.