Nowelizacja prawa. Rządzący pracują nad mandatami za prędkość do 5 tysięcy złotych!

OnetraceMOTOŚWIAT

Nowelizacja prawa. Rządzący pracują nad mandatami za prędkość do 5 tysięcy złotych!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od teraz sądy miałyby do dyspozycji większy szereg praw w związku z nakładaniem kary zadośćuczynienia.

Garażowanie motocykla – najważniejsze zasady
Skręcanie ciężkim motocyklem – na co zwrócić uwagę?
Warszawa: motocyklistów zaatakowano gazem pieprzowym [NAGRANIE]

To kolejna już runda walki bokserskiej między piratami drogowymi i stróżami prawa. Wedle najnowszych zapowiedzi, za przekroczenie prędkości zapłacimy nawet do 5 tysięcy złotych mandatu a punkty karne będą anulowane dopiero po dwóch latach! To dopiero początku zmian…

Pierwsza część nowelizacji Prawa o ruchu drogowym ma dotyczyć wysokość kar pieniężnych nakładanych za szczególnie niebezpieczne wykroczenia. Wśród nich znalazły się między innymi te dotyczące naruszenia praw osób pieszych, niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, a także dopuszczalnej prędkości jazdy po danym odcinku.

Dalej, podwyższone mają zostać również mandaty karne za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 30 km/h. Taki mandat może słono kosztować. Dokładnie od trzech do aż pięciu tysięcy złotych!

W kontekście ostatniego tragicznego wypadku w Stalowej Woli, rządzący postanowili pochylić się na problemem pijanych kierowców. Od teraz kary pozbawienia wolności miałyby być znacznie wyższe. Nie bez znaczenia byłaby również recydywa w tym aspekcie.

(Fot. Autorstwa Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.